Zaklínač (2002) (seriál)

Myslím, že nejlepší fantasy seriál vůbec. Pokud vzpomeneme na americký styl, tak v Barandově a Polsku roku 2001 nmohlo vzniknout nic lepšího. Pokud znáte knižní předlohu, tak znáte postavy a charaktery, pro které v seriálu není moc místa (jako v knihách), ale projeví se jak je známe. Minimálně hlavní role je zvládnutá na 1 a role čarodějky Yennefer jakbysmet. Marigold je věc názoru, ale mě takhle vyhovuje. Scénář je velmi dobrý, dialogy brilantní (možná se nezdají na první poslech, ale pokud znáte předlohu, tak víte, že jsou přesně takvé, jaké mají být. Sapkowski určitě nadšeně souhlasil). Hudba výborná, syrová, dokreslující prostředí i příběh. Nečekejte věrné zpracování podle knihy, režisér se jí nechal vést, avšak do 10ti dílů nenacpete všechno ani omylem. Triky někdy dobré, někdy špatné, ale dejme tomu. Výprava dobrá, autentické exteriéry ve 100% záběrů a to se cení. Jsem čtenář Zaklínače, ale nejsem hnidopich, abych čekal, že uvidím své představy zfilmované věrně knihám, to fakt néé. Koukal jsem před tímto komentem na seriál znovu a musím říct, že se mi zdál ještě lepší, než posledně. Dávám 95% =5/5

Válečníci (1999) (TV film)

Těžko hodnotit slovy, prostě to musíte vidět. Každý má trochu jinou představu o válce a lidech v ní. Mě se tento snímek dotkl osobně více, než to kdy dokázal jiný válečný film plný střílení a silných řečí. Skvělí herci, skvělý scénář. 100% = 5/5

Hvězdná brána: Návrat (2008)

Na SG Continuum jsem neměl vysoké nároky, čekal jsem něco jako seriál ve vetším a zkráceném ději. V tomto ohledu se očekávání splnilo. Herecké výkony vzhledem k seriálu stejné, někdy lepší (Beau Bridges, R. D. Anderson, Ch. Judge i B. Browder). Děj neoriginální, ale vymete s vámi i zajímavé "rohy". Dialogy bez zbytečností. Jako návrat ano, proč ne. Mě film spíše trošku překvapil, než nezklamal, takže 80% = 4/5.

Prokletý ostrov (2010)

Jedním slovem "hurá", protože málokdy se mi u tohoto druhu námětu stane, že mě tak zasáhne. Scorsese ví, jak vyprávět příběh a když vypráví takto záludný příběh, tak vznikne film, kde si nejste jisti ani sami sebou. Seděl jsem jak přibitý a nechal se spláchnout do příběhu hurikánem, při kterém to celé začíná gradovat. Žádné zbytečné odbočky, žádná vedleší nepodstatnost. Vše co vidíte Vás vezme s sebou a to až do samotného konce. Silný jak emocionálně, tak i vizuálně. Zvuk s hudbou drnkají na nervy v kruzích jako když kolem plave žralok a Vy nevíte odkud a kdy kousne. Velmi jsem si tento film užil, možná i proto, že jsem v sále seděl sám. 5/5

Elektra (2005)

Hloupý snímek, který si hraje na něco, čím není. Kdyby bylo více akce, možná bych byl schopen docenit potenciál hlavní hrdinky, který nám tvůrci cpou do chřtánu, ale z vody se ani pes nenažere. Dávám 15% = 1/5

Tron (1982)

Byl jsem dosti skeptický k tomuto snímku, protože vizuální zajmavost mi nikdy neimponovala, ale nutno říct, že Tron na ni vůbec nesází. Řekl bych, že právě proto je tak dobrý. Příběh i rámec, do kterého je zasazen, je natolik originální, že musím přehodnotit svůj vztah k Matrixu. Tron mě překvapil nejen zpracováním, ale i dialogy a osobními výkony Bruce Boxleitnera a Jeffa Bridgese. Několik slepých uliček v ději se tak divákovi téměř ztratí. Trochu mi vadilo jen, že od začátku víte kdo je zlý a kdo dobrý, tím je děj do určité míry předvídatelný, ale to k filmu patří a pozitiva jednoznačně převažují. 90% = 4/5

Souboj Titánů (2010)

Abych mohl nové zpracování hodnotit trochu objektivně, musím si ho ještě několikrát přehrát v hlavě a nejlépe zapomenout na staré zpracování Desmonda Davise. Podle mě se Leterrier totiž pustil zcela jinou cestou vyprávění "příběhu" a to tak, že na plátno sestříhal 106ti minutový trailer plný krátkých výživných scén, které napovídají o čem příběh je, avšak nevysvětlují jej a ani postavy v něm. V každé desetiminutovce jsem se nemohl zbavit pocitu, že bych potřeboval ještě pár vysvětlivek, ale žádné nepřišly a film utíkal dál. Efekty strhující, na premiéře 3D jsem ale pochytil pár much. Nevím proč, ale zdálo se mi, že okraje hlav a kulis se na plátně protahovaly donekonečna, což se mi např. u Avatara nestalo. Takže celkově vzato nedotažené efekty, zábava, ale to je asi tak všechno. Příběh se ztratil, jak už to někdy u Leterriera bývá. Na herecké výkony nebyl čas. Za sympaťáka chárona jsem byl rád, ale ... zklamaně dávám 45% = 2/5, víc nemůžu

Smrt čeká všude (2008)

Kathryn je v točení army filmů skvělá, nedělá nikomu iluze o tom, jak je boj krutý nebo skvělý. Podává ho tak, jak to zkrátka je. Nemám příliš rád trailery na válku tak, jak nám je předhazuje Spielberg, Scott a další, i když jde o zdařilé kousky. pokud někdo chcete film, který vypovídá o tom, jak to na bojištích světa opravdu funguje ze dne na den, koukněte se na tvorbu této režisérky. Snad jen zvuk mohl být výrazněší. Doporučuji 95% = 5/5

Walk the Line (2005)

Tento film mě oslovil, ačkoli jsem podobných snímků skeptik. Strhující výkon herců zde zastiňuje režii i scénář a zcela jiným způsobem podává příběh dvou lidí na hudebních prknech, kteří k sobě našli cesu a vyprávějí neobyčejné životní osudy. Hudební doprovod i zvuk sedne jako prdel na nočnk. Jediné, co mi scházelo, byl malý kousek kontextu a jak už to u takových filmů bývá, kontakt s okolím. V tomto žánru jeden z nejlepších snímků, velmi doporučuji s hodnocením 90% = 5/5

Hvězdná brána: Hluboký vesmír (2009) (seriál)

Sorry, ale tenhle seriál jde čím dál víc do ..., nijak šetrněji to říct nemůžu. Začínám v tom vidět Smallville. Řešení mezilidských vztahů ve sci-fi jakou je SG? Snad okrajově, ale jestli chce někdo koukat na tohle, ať se koukne na Stmívání a nechá Hvězdnou bránu na pokoji. Starý seriál byl sice audiovizuální křeč, ale děj odsejpal a mělo to své kouzlo i šmrnc. Na tohle se skoro nedá koukat. 35% = 2/5 a to jen proto, že se mi líbil nápad s Elliem, KINO, chování vojenské posádky a konečně i hudba. Nazval bych to spíš "Stargate EMO" 20 dílů pro emo lidi a skalní fanoušky, kteří chtějí vidět cokoliv dalšího v duchu SG.