Brusíček

Luděk Zachar

okres Ústí nad Orlicí

• 26.2.2012  08:50
    Moon (2009)

Musí být asi hrozné zjištění, že vám celou dobu lžou a vy jste jenom klon. Zjištění při kterém se vám zboří všechny vaše sny, že vaše rodinné zázemí vlastně neexistuje a bylo vám nahráno, ale přesto si tihle dva kloni velice uvědomí hodnotu života. A "původní" Sam již ví že dlouho žít nebude, tak poskytne své místo na cestě domů "mladšímu" Samovi... Tento sci-fi snímek sice neuchvacuje parádnímy efekty, ale ukazuje že i za málo peněz se dá natočit dobrý film. 85%.

• 28.12.2012  21:18
    Mrazík (1964)

Nejlepší počin českého dabingu, klasická ruská pohádka kterou každý viděl snad 100x se ale neokouká, jeden známý rus mi řekl že mají lepší pohádky, a v tom je ten háček, náš dabing této pohádce velmi pomohl a proto je u nás velmi oblíbená, s orig. zněním ji shánět nebudu abych si nepokazil dojem. 95%.

• 10.6.2012  18:22

Docela důstojné pokračování vinikající jedničky a dvojky. Těch 10 let co uplynulo od dvojky se na agentu "J" a především na "K" dost podepsalo, ale jsem rád že tento díl vůbec vznikl. Film má dějově rychlý spád, a velice se mi líbilo navázání příběhu k prvnímu dílu, což přidává na kvalitě. Efekty i komediálnost jednotlivých scén zůstávají v souladu jako třeba oťukávání pánvičkou agentem "K" v čínské restauraci, nebo vychytralým vratem v čase o pár vteřin a následném vyhnutí se střelám agentem "J" , a dodávají filmu potřebnou úroveň, na kterou jsem byl zvyklý z obou předešlých dílů. Čekal jsem že Tommy dostane více prostoru než jen několik minut, určitě by to filmu prospělo... Celkově jako fanoušek Mužů v Černém hodnotím snímek víceméně kladně, pokud bych ale neviděl předešlé díly, tak bych byl zklamaný. 85%.

• 17.9.2012  20:55
    Městečko Twin Peaks (TV seriál) (1990)

Je to již dlouhá doba co jsem s velkým zaujetím sledoval tento naprosto vyjímečný seriál, od té doby uplynulo již 20 let, ale seriál nestratil nic ze svých kvalit. Poskytoval napětí a takové zvláštní tajemno které trvá po všechny díly, a za to vděčí především Davidu Lynchovi na řežisérském postu a Kyle MacLachlanovi za skvěle sehranou hlavní roli. ( díky tomuto seriálu jsem se na míle vyhnul tehdejšímu "zázraku" Beverly Hills, a za to jsem rád :-) ). 92%

• 1.1.2013  12:15

Pilotní film k mimořádně úspěšnému seriálu, kterým všechno začíná. Je to vyjímečné, mysteriózní, je to originální, takhle to umí jenom Lynch. I po těch 23 letech se na něj velice rád podívám. 100%.

• 6.2.2016  23:41
    Město Ember (2008)

Máme tady "akčňák" pro děti jako z praku, je to skvělá jízda, která nedá vydechnout až do konce, celé se to odehrává v silně depresivním prostředí podzemního města, kde se musela "lidstvo" schovat před smrtícími vlivy země, a v tomto prostředí je skvělá dvojka dětských hrdinů v hlavních rolích, která jim opravdu padla a táhnou celý film až do konce. Ve vedlejších rolích můžeme vidět známé tváře, které svým výkonem nepředstihují hlavní hrdiny a je to skvěle sladěné. Film provází podmanivá hudba a celé je to zabalené, do roušky tajemna jak to celé dopadne. Paráda. 95%.

• 1.2.2015  01:37
    NON-STOP (2014)

Do té doby něž přišlo odhalení zločinců to bylo hodně, hodně napjaté, a s tím i klesla úroveň o hvězdu níže. naprosto skvělý Liam svoji roli zahrál opradově, tak jak to umí jenom on, 65%.

• 26.9.2014  12:14

Forma nemá chybu, ta je za pět, ale obsah ten mi přijde prosťoučký, nějací mimoňové co chtějí zabrat matičku zem, no to tady už bylo tolikrát, že Válka Světů mi přišla mnohem, mnohem lepší. Kdyby měl příběh větší hloubku tak to bude mistrné dílo... No, ale jelikož se chystám na druhou projekci tak ta forma na mě asi udělala dojem, zatím s odřenýma ušima čtyři. Zkoukl jsem to s dcerou ještě jednou a musím konstatovat že role je přímo ušitá na míru Tomu Cruisovi, tohle mu fakt jde. Ten neustálý restart byl fakt k pobavení, hned se mi vybavil film Na hromnice o den více... takže do sci-fi akčňáku i trocha humoru, no to není špatný, jen škoda že se těm "mimoňům" nedalo více prostoru, 80%.

• 28.1.2018  15:12

Napětí, které by se dalo krájet, tu rezonuje po celou stopáž, Gary Oldman se role ujal opravdu mistrně. Ale od filmu jsem čekal trochu více, ne pouze Churchillovu podporu lidí z metra, ale třeba celého davu na náměstí, vojáků v posádkách, rodin doma, celého národa... přesto snímek vnímám kladně. 75%.

• 30.1.2013  21:25

Velice zdařilá série dokumentů zachycuje významné bitvy 2 světové války, propracované autentické záběry jsou kupodivu v barvách, na což jsem nebyl zvyklý. Já osobně oceňuji absenci různého polemizování odborníků, historiků a pamětníků bojů, které dokumenty příliš kouskují jelikož jsou vkládány postupně po celou stopáž. Dokument je velice povedeně komentován, na druhou stranu mi chyběly statistické údaje a hlavně nebyl nestranný, z dobrých 90% jen z Amerického pohledu, což mi přijde nefér, jelikož i na německé straně bojovaly obyčejní vojáci kterých se také nikdo neptal... 85%.

• 1.4.2013  23:58

No to byla ale jízda. Fakt jsem se bavil, 80%. Nyní po dvou dnech dopisuji dojmy z tohoto filmu, které jsem musel přerušit z důvodu kvapného odvozu manželky do porodnice a následném narození mé 3 dcerky Lucinky :-) , a dojmy z tohoto filmu jsou opravdu silné, ale asi bych trochu propojil americký rasismus 18 století s tím dnešním u nás, kdy mnozí z nás zkoumají jen povrchní stránku člověka... happy end mi přišel "přepálený" skoro ja k Arnold v komandu... ale celkově jde jistě o nadprůměrný snímek který si zaslouží uznání a to především za skvělou atmosféru, kterou teda Tarantino umí.

• 2.11.2014  00:57

Naprostá paráda, skvělý adrenalin ve formě železnice, přišlo mi to jako živý dokument katastrofické události. Denzel s Chrisem to sehrály bravurně, navíc podle skutečné události, 95%.

• 12.7.2011  17:08
    Neznámý (2011)

Rozhodně to nebylo špatné, do 2/3 filmu jsem byl přesvědčen že to bude za 5*, ale ten konec mi nějak dějově "nesedl" a proto nemůžu dát více než 3*, i když mám Liama jako herce rád. 70%

• 7.3.2014  10:33

Po druhém shlédnutí tohoto filmu musím hvězdičku přidat, je to opravdu kvalitní kousek a patří mezi špičku katastrofických filmů. Skvělá hudba, efekty a je to podle skutečné události hlavních postav. Krásný happy end, 85%.

• 25.7.2014  02:10
    Noe (2014)

Klasický příběh z Bible o Noemovi, kterých již bylo zfilmováno více verzí, tato patří k těm zdařilejším. I když žádná kterou jsem viděl nebyla podle přesného scénáře z Bible, vždy se něco vynechá nebo naopak přidá a výsledkem je tudíž nepřesně podaný příběh... v tomto případě s hvězdným hereckým obsazením, skvělými efekty a "Fantasy" vložkou Obrů, a neposledně na konci docela šíleným Noem, který se nám na konci pěkně stříská. Abych to celé uzavřel, tak za příběh palec dolů, za výpravu nahoru, a celkový dojem je tedy čistě průměrný. 60%.

• 22.5.2016  01:00

Jedním slovem paráda, tohle byl opravdu zářez který se povede jen zřídka. Když jsem komedii viděl poprvé, tak jsem se opravdu válel a slzel smíchy, Žakuj a Godfrua versus dnešní doba (1993), to byla konfrontace která rozhýbala bránice spoustě lidí a to plným právem, vše bylo originální a komedii nedržely jen oba hlavní hrdinové ale vše bylo "vyladěné" . 95%.

• 22.5.2016  01:02

Důstojné pokračování prvního dílu, sice už se tu neválím smíchy, ale je to dobrá komedie. 75%

• 22.5.2016  00:45

Od natočení prvního dílu uplynulo již třiadvacet let, a musím říci že jsem na tento film opravdu nezapomněl, na všechny ty syrové "frky" a podání celé komedie, která byla opravdu mistrovská. Znovu spatřit Žakuje a Godfrua byl pro mě důvod proč jsme se vydaly kina v očekávání skvělého zážitku. Nicméně musím konstatovat, že oba hlavní hrdinové opakují sami sebe a tyto "frky" které byli naprosto originální před více než dvaceti lety, dnes již tak vtipné nejsou, celá dějová linie se nese v duchu Francouzské revoluce která nám Čechům zas až tak moc neříká a rozhodně komedii nepřidává... abych to shrnul, tak film zapadá do slabšího průměru kterému nepomůže ani dobrý herecký výkon Jeana s Christianem jelikož neměli vlastně co hrát, film se natáčel převážně v Česku a ani minutový kompars Marka Vašuta v úvodu filmu mě nepřinutí zvednout hodnocení, takže 50%.

• 13.12.2013  22:05

Tahle pohádka obsahuje vše co má pohádka mít, příběh podle knižní předlohy, překrásné scenerie, dobré herecké obsazení a s tím spojené skvělé herecké výkony, které posouvají tuhle pohádku mezi opravdové lahůdky, na které můžeme jen tímto způsobem vzpomínat jelikož se takhle kvalitní již dávno v naší zemi žel netočí. Já se ptám proč? Knižních předloh máme víc než dost - Erben, Němcová a spousta dalších, proč se musíme každý rok o vánocích koukat na takové k......y a stokrát omílané kvalitní české pohádky z minulých let známe již nazpaměť... Tahle mě překvapila hlavně tím že koprodukční "věci" většinou bývají slátaninou, ale tohle je výborně sladěné. Navíc jsem tuhle pohádku jako dítě četl a dodnes jsem neviděl její filmové zpracování. Hodnotím 90%.

• 6.3.2014  17:21
    O Schmidtovi (2002)

Poměrně dost nudný až nezáživný film který si hraje na komedii nám vypráví příběh muže který právě odchází do důchodu a krátce nato mu nečekaně zemře manželka... je to postupný rozklad jeho osobnosti a narůstající senilita v podání Jacka Nicholsona. Bez něj by film byl propadákem. Jako komedie mi to ani nepřišlo, spíž velice smutná realita. Film je podle mě vhodný pro nastávající penzisty. 55%.

• 30.12.2012  21:40
    O pokladech (TV film) (2012)

Z nových pohádek ČT letošních vánoc je tato podle mě nejzdařilejší. Popravdě jsem nečekal moc, na pohádky tipu: S čerty nejsou žerty, Princ a večernice, Jak se budí princezny a fůru dalších českých pohádkových klenotů tahle nedosahuje, na druhou stranu musím ocenit dobrý příběh, hudbu, kostýmy a především pěknou výpravu. 70%.

• 26.12.2018  21:40

Skvělá vánoční pohádka s velkou výpravou, neokoukanými tvářemi a moc hezkou atmosférou Slovenské "dědiny". Vtipně podaný "skalní" skřítek i ježibaba atmosféru pohádky umocňují. Jen škoda, že závěr a celé rozuzlení je opravdu moc rychlé, pokud by konec trochu natáhly a hlavní hrdina to měl trochu těžší, bylo by to téměř na úrovni pohádek z let sedmdesátých, a osmdesátých, na kterých můžeme to pravé pohádkové napětí a opravdovost stále obdivovat... 75%.

• 29.4.2013  21:53
    Obří mosty (TV film) (2006)

Velice zdařilý dokument o výstavbě obřích mostů se spoustou statistických údajů, detaily stavby krok po kroku, a velice povedené záběry kamery, tohle pojetí dokumentu potěší každého chlapa, je to dokument z těch lepších. 90%.

• 9.8.2013  00:12

Chtěl jsem dceři udělat radost, a jít s ní na nějaký ten "akčňák" trochu po vzoru Transformers které má ráda, zkrátka její "šálek kávy". Kouknul jsem co dávají v kině, a řekl jsem si co tohle může bejt za k.....u, ale při zjištění že to režíruje Guillermo del Toro bylo vybráno, jelikož Hellboy I.+II. , Faunův Labyrint , či Blade II. jsou mistrovskými kousky, kterými Guillermo ukázal že je skvělý režisér, a já se začal těšit na pořádnou "řežbu". Právě čerstvý, parádnímy efekty nabitý zážitek vám tu nyní chci sdělit. Tenhle film je založen na efektech a pro efekty, s pořádnou dávkou ohromujícího zvuku, s hlavním hrdinou který velice rád improvizuje, a hodně dobře "udělanými" záporáky ze kterých šel opravdu strach, ( přišly mě trošku podobní v obličejích jako jedna obluda z prvního hellboye) a já byl napnutý jak struna jak daleko Guillermo dojde, škoda jen že se docela dalo předvídat jak ty "souboje" dopadnou. Abych to schrnul, tak mi ve filmu chybělo dost souvislostí, a čekal jsem že uvidím kaiju armádu... ale rozhodně si odnáším skvělý zážitek megalomanské podívané s příjemnými pocity, třeba jako z filmu Tron Legacy, kde mě též uchvátil skvělý zvuk a kde šlo také jen o efekty... hodnotím 77%.

• 25.3.2018  21:06

Věděl jsem na co jdu, a to jsem i dostal. Audiovizuální nářez, bez emocí, příběhu a napětí. Jenže, jednička byla odstartováním něčeho, co se tu v druhém díle dalo parádně rozvinout... a to se nestalo, docela zklamání, nemohu více - 45%.

• 13.1.2011  15:38
    Památné bitvy (TV seriál) (2005)

Kvalitní dokumenty patří mezi mé oblíbené pořady a na tenhle jsem se těšil z důvodu že uvidím dokumentární rekonstrukci této bitvy. Jelikož se zajímám i o historii, tak musím konstatovat že spoustu důležitých údajů a osob bylo opomenuto. Dobrý dokument by měl obsahovat především přesné statistické údaje ze kterých se divák dozví to co ho zajímá. A v tomto dokumentu bylo vše polovičaté, ani mnohokrát opakované stejné záběry mě nepřesvědčily že bych měl dát více než 40%.

• 4.5.2018  16:31
    Pasažéři (2016)

Vizuálně na jedničku, nádherná kosmická podívaná, nicméně s trochu odfláknutým koncem. Rozhodně měl film větší potenciál, škoda, že zůstal nevyužit. Ve filmu jsou vlastně jen čtyři role, Chris s Jennifer mě v hlavních rolích baví, skvěle jim sekunduje Michael Sheen, škoda jen, že Lawrence Fishburne nedostal více prostoru, filmu by to jistě prospělo. 80%.

• 22.3.2014  09:23
    Pekelná výzva (TV pořad) (2013)

Tohle je docela mazec, fakt se někdy směju až slzím jestli je to či ono možný. Viděl jsem asi 3 díly, a tohle je určitě zatím strop kam až jsou ochotný pro sledovanost zajít, 50%

• 25.2.2011  00:49
    Pelíšky (1999)

Tuhle komedii hodnotím jako KLENOT České kinematografie polistopadové éry. Excelují tu snad všichni co tu hrají, a ty "hlášky" se fakt ujaly, jedním slovem - Nádhera! 100%

• 17.10.2015  21:11
    Pixely (2015)

Sám Adam Sandler takový průser nezachrání, celé to leželo na něm a to je málo. Ty dvě hvězdy dávám vysloveně za jeho ryzí humor, jinak film sám o sobě byl nudný jako pondělní odpoledne v Karose...35%.