Brusíček

Luděk Zachar

okres Ústí nad Orlicí

• 1.3.2012  12:51
    Lov na Gluma (2009)

Na film natočený skupinou nadšenců to bylo hodně dobré, a za to jim dávám 75%.

• 27.2.2012  00:38

Takhle kvalitní film jsem tedy nečekal, film pohledem Japonského vojáka a jeho mentality, vlastenectví, hrdinství... Ale vše ve zbytečné smrti, ve zbytečné válce... mistrovsky natočeno. 95%

• 26.2.2012  08:50
    Moon (2009)

Musí být asi hrozné zjištění, že vám celou dobu lžou a vy jste jenom klon. Zjištění při kterém se vám zboří všechny vaše sny, že vaše rodinné zázemí vlastně neexistuje a bylo vám nahráno, ale přesto si tihle dva kloni velice uvědomí hodnotu života. A "původní" Sam již ví že dlouho žít nebude, tak poskytne své místo na cestě domů "mladšímu" Samovi... Tento sci-fi snímek sice neuchvacuje parádnímy efekty, ale ukazuje že i za málo peněz se dá natočit dobrý film. 85%.

• 22.2.2012  20:27
    Buly (TV pořad) (1992)

Pokud nejsem na "staďáku" tak tohle je nejlepší způsob jak podpořit svůj oblíbený team...100%.

• 19.2.2012  18:16
    Vyprávěj (TV seriál) (2009)

No, na to jaký český "seriály" vysílají jiné tv stanice, musím konstatovat že tenhle seriál vyprávějící o minulém režimu je vlastně dost dobrej. Samozřejmě je asi spousta věcí který by se tomu daly vytknout, ale na druhou stranu asi nejméně ze všech českých seriálů posledních let, a proto moje hodnocení je parádních 80%.

• 19.2.2012  14:40
    Ponorka (1981)

Velmi autenticky natočený válečný snímek se skvělou hudbou Klause Doldingera, nám ukazuje osudy jednotlivých členů posádky ponorky z 2.světové války při svém lovu "vlčí smečky", od začátku do konce, a to naprosto reálně... 100%.

• 19.2.2012  14:25

Skrytá hrozba je podle mě nejlepším dílem Star Wars. Děj celé ságy se pomalu rozbíhá a skrytá hrozba Sithů je již zřetelná, jednotlivé postavy příběhu začínají plnit svá poslání a Liam Neeson s Ewan McGregorem jsou velmi důstojnými ochránci míru v Galaxii. Jejich souboj se světelnými meči s tajemným Sithem je úžasný... 90%.

• 18.2.2012  20:31

I bez spousty peněz se dá natočit naprosto skvělé sci-fi, 95%.

• 13.2.2012  09:02
    Machete (2010)

Tohle je naprosto čistá řezničina, řádně prošpekovaná akcí a honičkami aut, celkově se tomu dá jenom smát :-) 65%.

• 12.2.2012  08:50

Zkouknul jsem to jen z čisté zvědavosti, a byl jsem mile překvapený, čekal jsem "slátaninu" ale příběh je tu velice zajímavý. 75%

• 12.2.2012  08:45
    96 hodin (2008)

Skvělý Thriller který má spád a pěkně nasraného hlavního hrdinu. Na to že to byl "neamerický" film tak musím smeknout. Nebudu to tu přirovnávat k jiným filmům podobného ražení, Liam je prostě pan Herec a já se rozhodně nenudil. 90%

• 4.2.2012  22:22

Dobrých pohádek je dnes jako šafránu, a tuhle bych řadil k těm zdařilejším, zejména za výkon Františka Němce, povedenou hudbu, a trocha toho pohádkového napětí. Rozhodně z toho šlo vytěžit mnohem, mnohem více, jelikož tuhle pohádku napsala Božena Němcová úplně jinak, ale s přihlédnutím že šlo o "lepší" kousek od Trošky, dávám 70%.

• 11.1.2012  20:46

Velké finále, vše se tu uzavírá, a žánr "Fantasy" se stal díky této filmové trilogii mým oblíbeným. I když, víc než 10 podařených kousků neznám :-) . Návrat Krále je nejvíc napínavým dílem z celé trilogie, ve kterém se nejvíce brnká na divákovy emoce. Ale chybí mi tu dost detailů v návaznosti o které je kinoverze ochuzena. Až po shlédnutí prodloužené Blu-ray verze mohu směle říci ,že obraz i zvuk je vinikající, a příběh je plynule rozvinutý, nikam nepřeskakuje, a Peter Jackson opět ukázal že je mistrem ve svém oboru, a těch 12 oscarů jistě nebylo náhodou... ( Hobbit je u mě nejvíce očekávaným filmem tohoto roku) a proto hodnotím opět 100%. PS. Musím konstatovat že Pán prstenů jako celek i jednotlivé díly se mi ani po více než deseti letech neokoukaly a pokaždé, když se rozhodnu pro další projekci je to pro mě mimořádný zážitek, projekce celé trilogie v kuse je potom jedinečným filmovým zážitkem který stojí za to. Kolik takových filmů je?

• 11.1.2012  20:26

Po shlédnutí Společenstva Prstenu jsem na Dvě Věže netrpělivě čekal. Musím konstatovat že to měl tento díl z celé trilogie asi nejobtížnější. Děj tu ani nezažínal, ani nekončil. Příběh se odehrával na několika rovinách jedotlivých postav, a přišel mi o dost náročnější než-li Společenstvo prstenu. Nicméně natočeno to bylo bravurně a opět smekám před Peterem Jacksonem. Prodloužená verze kterou jsem viděl až nyní na Blu-ray mi přijde plnější a propracovanější. Opět dávám 100%

• 7.1.2012  22:41
    Ledová apokalypsa (TV film) (2011)

Nechápu že se takové filmy točí, tímto se jasně okrádají povedené filmy daného žánru ze kterých ja tato ujetá kopie. Musím konstatovat že hodnocení - "odpad" má také svojí váhu, a na tak vysoké hodnocení tohle plýtvání filmového materiálu nedosahuje. 0% !

• 7.1.2012  22:29

Jo, nejlepší příběhy píše sám život, a v tomto případě i bravurně zahrané, za tento snímek půjde u mě Statham o něco výš. Jelikož se jedná o film ze skutečné události, tak by bylo velmi hloupé kritizovat film za "málo akce", nudu , či ostatní štěky nespokojených "kritiků" :-) , pro mě byl tento film opravdovou lahůdkou a tudíž dávám 90%.

• 25.11.2011  23:20
    Bílé peklo (2001)

Je až k nevíře, že se tento příběh skutečně stal. Jak silná vůle přežít a nerezignovat boří všechny hranice možného a nemožného. Pravda je, že mě děj filmu vtáhl do příběhu, a já seděl jak přikovaný, a při závěrečném happy endu jsem se neubránil dojetí. Nevím jak je film autentický, ale mé hodnocení tohoto vynikajícího filmu je rovných 100%.

• 25.11.2011  23:03

Mistrovsky navázat na vinikající jedničku se tedy nepodařilo, nicméně kolika filmům ano? Trochu mi tu vadí "najednou" téměř nezlomná Tygřice která "školí" Pandu, když v jedničce na Tai Lunga stačil jenom on... ale rozhodně film pobaví, děj má spád, a hudba je povedená, proto tedy 70%. p.s. těším se na trojku :-)

• 23.10.2011  14:05

Tento díl se "povedl" lépe než předchozí, nicméně je to průměr žánru fantasy...55%.

• 18.10.2011  20:36
    Malý pitaval z velkého města (TV seriál) (1982)

Kdysi jsem na tenhle seriál jako dítě koukal, o moc větší výběr tehdy nebyl, takže tenkrát se mi to líbilo. Ale dnes? Koukatelné to je pouze nostalgickým pohledem, jelikož mi tehdy bylo 9 let :-). Takže 40%.

• 15.10.2011  23:03

Malým dětem se tato fantasy pohádka asi líbí, tedy těm našim ano. Je to hezké, barevné, milé, nicméně to postrádá hluboký příběh který by ve vás "zakořenil", a pokud mám hodnotit objektivně, vůči špičkám tohoto žánru, a snad každý ví které to jsou, potom nemohu dát více než 50%

• 8.10.2011  22:09
    Tajemný let (2005)

Je to parádně zahrané, a Jodie nezklamala. Ano, odhalení pravdy snižuje úroveň filmu, kterou jsem měl za 5*, ale pod 4 určitě nepůjdu, takže 75%.

• 18.9.2011  18:47
    Bratrstvo neohrožených (TV seriál) (2001)

Je to syrově skutečné, jako by tam byl člověk s nimy. Realističtěji by to snad ani nešlo natočit. Je to asi nejlepší válečný seriál co jsem kdy viděl. Bravo, 100%.

• 18.9.2011  13:35

Tohle se musí hodnotit dětským pohledem, jelikož první Saxana z roku 1971 byla jednoznačně filmem pro mládež, a šlo o komedii než o pohádku, tak tohle "pokračování" je jednoznačně pohádka pro děti. Byl jsem celkem udiven obsazením, dost mi chyběl pan kraus, jakožto představitel prvotřídních "padouchů". Čekal jsem od toho mnohem více, a divím se že "toto" Václav Vorlíček vůbec natočil. Nicméně jako odpad bych to teda nehodnotil. Byli jsme na tom celá rodina, včetně babičky a dětem se to líbilo. Ale jednoznačně říkám že je to škoda, dalo by se z toho vytěžit mnohem více... , takže tedy 35%

• 4.8.2011  10:05

Tak, poslední díl celé ságy. Musím konstatovat že se skutečně povedl, a to nadmíru mého očekávání. Skvělé efekty a dobrá hudba podporují tento finální díl. Zatímco první díly harryho byly pohádka pro děti, tak poslední dva už byly výborně propracované v rámci žánru fantasy. Nemohu opomenout že první díly jsem neměl rád, z důvodu, že v té době jsem plnými doušky hltal pána prstenů...takže celkově je tohle dost povedená akce a moje hodnocení je i k přihlédnutím že se jedná o osmý díl, a tudíž tedy 85%

• 12.7.2011  17:08
    Neznámý (2011)

Rozhodně to nebylo špatné, do 2/3 filmu jsem byl přesvědčen že to bude za 5*, ale ten konec mi nějak dějově "nesedl" a proto nemůžu dát více než 3*, i když mám Liama jako herce rád. 70%

• 6.7.2011  21:47

Docela dobrej "rachot", plno výbuchů, zpomalených záběrů a dokonalých efektů. K tomu všemu slušná hudba, a abych nezapoměl 3D efekty byly povedený. No a příběh? Ze začátku velice zajímavý (Apollo na měsíci), a potom už "jen" jedna velká řežba, ale to je u těchto filmů obvyklé. Rozhodně ale patří do kategorie "A". První díl se mi líbil nejvíce, a abych tedy hodnotil objektivně, tak dávám 70%.

• 4.4.2011  19:29

Tenhle Fantasy film je od dob Pána Prstenů nejlepší co jsem viděl. Film má skvělý děj, hudbu a nádherně udělané masky a efekty ve stylu Fantasy. Ron Perlman zahrál stejně skvěle jako v jedničce, a všechny ty Fantasy postavy co ve filmu uvidíte jsou opravdu mimořádně povedené, celkový dojem filmu je nadprůměrný a proto dávám 90%.

• 28.3.2011  10:32
    V řetězech (2006)

Tak tohle byla jedním slovem paráda. Tenhle film mi potvrdil že z každé situace vede cesta, když se dáš dobrým směrem... Takhle promakaný příběh s dobrým koncem jsem nečekal, nevím jestli to bylo podle skutečné události, potom by to bylo za 5 hvězd, takhle dávám 4*, 85%

• 25.2.2011  00:49
    Pelíšky (1999)

Tuhle komedii hodnotím jako KLENOT České kinematografie polistopadové éry. Excelují tu snad všichni co tu hrají, a ty "hlášky" se fakt ujaly, jedním slovem - Nádhera! 100%