Assassin's Creed : Lineage (2009)

Vydařeně temná atmosféra, sympatické postavy včetně záporáků, skvělá akce a výprava... Plný počet hvězdiček

127 hodin (2010)

Skvěle rozložený film

Na lovu příšer (2001)

První díl Planety záhad, Tajemná minulost, se krom vysokých recenzí také dočkal hned několika dokumentárních zpracování, z čeho úplně první bylo Panoptikum podivností, které vyšlo o pouhý rok později (2000) a o další rok vyšlo volné "navazování" v podobě kryptozoologického snímku Na lovu příšer, které je zároveň také posledním. Pod režií i scénářem se podepsal opět Arnošt Vašíček a podle toho to také vypadá, tudíž můžete očekávat výborný dokument s tajemnou atmosférou. Pokud dáváte přednost televiznímu vzdělávání v oblasti kryptozoologie, Na lovu příšer je horkým kandidátem na nejlepší možnou možnost. O něco lepší než příbuzné Panoptikum podivností, možná protože si bere do pácu o dost zajímavější nestvůry a jiné tvory. Opět převládá neutrálnost, která dává pouze a pouze divákovi vybrat, jestli věří nebo nevěří. Jediná škoda je, že tento dokument nepřináší nic nového, pokud jste tedy četli knihu, na které je vše postaveno až nezdravě pevnými základy. Na lovu příšer je v podstatě pouhou předělávkou, jak si vše nashromáždit v hlavě za pouhou ani ne hodinu, místo dvou denního (přibližně) čtení knihy - když se k tomu potom ještě přičte první díl, Panoptikum podivností, tak jsou to dvě hodiny.

Chobotnice (1998)

Deep Rising je solidní filmem se směsicí hororu, akce a komedie, přičemž každá tato položka funguje více než uspokojivě a nedokáže urazit snad žádného hororového fanouška snímků na vodě s chobotnicí. Nevím proč, ale tento film mi vyznívá jako TV film, ačkoliv v něm nenalézám žádné větší nedostatky - možná jenom občasné trapné hlášky a trapný hlavní hrdina. Postavy i obsazení jsou ve většině případů bezchybné, přičemž nejlepší je rozhodně Kevin J. O'Connor. Chobotnice vypadá skvěle a její chapadla vytváří tak hustou atmosféru, že úplně cítíte tu tíseň. Mimochodem, napád na trávení zaživa v chapadlech je bezchybný a více než originální. Hudba je též skvělá a napětí je jenom trochu pozadu - vlastně nemáte vůbec čas myslet na nějaké napětí, když vám přes očima běhá jedna akce za druhou a skvělě děsivé scény. Triky jsou jedním slovem boží. Deep Rising je jedním z mých nejoblíbenějších filmů a rozhodně je nejlepším monster hororem, který jsem kdy viděl (těsně za ním je Piranha 3D a Deep Blue Sea). Plný počet hvězdiček a můj obdiv

California Man (1992)

California Man je film, který obsahuje snad všechny dnes již tradiční klišé, které se v tomto tradičním stylu a ději dala použít. Máme tu jeskyního muže (Brendan Fraser), kterého se ujmou dva přátelé, samozřejmě jeden z nich je pohodář a druhý je... normální. A ten normální má, opět tradičně, zálusk na svou kamarádku z dětství, která však chodí s namachrovaným debílkem. A pak tu i máme nějaké ty problémy okolo toho, jako je hádka hlavních hrdinů, trojice zloduchů, kteří chtějí všechno posrat, HAPPY END ve stylu setkání dvou pračlověků... Prostě nic, co by vás překvapilo, proto také ten závěr nepovažuji za spoiler. Jenže, tady je dokonce i zábavnost! A to zatraceně vysoká. Já jsem se upřímně bavil každou sekundu a ani na chvíli by se mi nestalo, že jsem se nudil. Jeden z mých nejoblíbenějších herců Brendan Fraser na sebe tímto snímkem hodně upozornil a otevřel si tím cestu mezi celebrity, navíc tenhle snímek ukazuje, že opravdu umí hrát. Později si podobnou roli zahrál také v Král džungle. A pak tu máme i v Seana Astina alias Sama z Pána prstenů, který se právě ujal té role "normálnějšího" z dvojice. A proč vám to píšu? Protože si tím šikovně nahrávám na fakt, že je tu i naprosto skvělé obsazení. A tito dva herci (opravdový herci) tomu jenom přidávají. A aby toho nebylo málo, dokonce i postavy jsou dokonale trojrozměrné, každá má své světlé i tmavé stránky a je jenom na divákovi, aby si domyslel, jaká z nich převládá. Humor je tu na místě, párkrát jsem se od srdce zasmál a v některých scénách naopak soucítil s postavami - např. když Matt (Michael DeLuise) vrazí Brendanovi a já čekám, co udělá. Závěr byl též skvělý, ačkoliv takový... to je jedno, prostě typický HAPPY END. :) Až vyrostu, určitě natočím druhý díl :D PS: Tohle je můj delší komentář po dlouhé době, berte na to prosím ohled

Scream: The Inside Story (2011)

Naprosto bezchybný dokumentární snímek, který zase o trochu přiblížil divákovi pohled na výrobu jednotlivých dílů Scream.

The Spirit of Christmas (1992)

Skvělý kraťas, kterým Trey Parker a Matt Stone započali slávu South Parku.

Piraňa 3D (2010)

NAPROSTÁ BOMBA! Snad první film vůbec, odehrávající se na moři (jezeru), s nějakými mořskými záporáky s naprosto využitou atmosférou (Chobotnici nepočítám)! Plný počet