Alfa a Omega (2010)

Při tomhle filmu jsem se cítil trapně a to jsem na něj koukal sám..

Aljašské příšery a záhady (2009) (TV film)

Všechny záhadné nestvůry se nemusí nutně vyskytovat jenom v neprůstupných pralesech nebo v nejhlubších jezerech a oceánech, ale můžou se objevit i v mnohem chladnějších prostředí - v tomto případě je to Aljaška, ve které jsou ony příšery téměř dokázané. Americký dokument Monsters and Mysteries in Alaska se vydává po jejich stopách a krom dvou nestvůr, které nám představí, také zdokumentuje dvě pozorování UFO. To vše ve velmi poutavém stylu. Čekal jsem dokumentární snímek čistě kryptozoologický, ale nakonec ani ty dva příběhy o UFO, které dohromady zabraly půlku stopáže, neurazily a naopak potěšily svým skvělým rozložením a poutavostí. A to i navzdory tomu, že úplně poslední část byla také úplně nejslabší. Co se týče prvních dvou částí, které se zaměřily na dva opravdu zajímavé tvory, tak ty jsou bezchybné a budete je hltat jedna báseň. Celý dokument navíc také předkládá jemné důkazy o jejich existenci a při lovu jednoho z nich se možná i před kamerou objevil, ačkoli nebyl vidět. Prostě výborný snímek bez žádných větších chyb, snad až na jedinou - že to netrvalo ještě o něco déle.

Anakonda (2008)

Filmy, jako je Anako(/u)nda jsou úplně k sežrání. Ale tak to vlastně platí u téměř všech kousků od DVD Edice... Anakonda je zase příkladem toho, že tento distributor propaguje pouze filmy s trapnými hláškami, špatnými herci, dobrým dějem - ale špatně zpracovaným, otřesnou kamerou, ale vždy s jistou zábavností. Samozřejmě nesmím zapomenout na fakt, že DVD Edice nedokáže obstarat ani obstojný dabing (padesátiletého chlapa dabuje asi dvacetiletý...). Kdybych se měl ve filmu rýpat, nalezl bych nespočet a nespočet logických chyb, a to i přes to, že bych vypustil nesrozumitelnou zápletku - např. když je záběr z minulosti, je vidět, že jsou Alan, Becky a Nick stejně starý, když se však děj filmu přesune do budoucnosti, je Alan minimálně o patnáct let starší, než ostatní... Dobrý taky bylo, jak šel Alan lovit s puškou Anakondu a když se tam konečně objevila, on po ní jednou (a to myslím naprosto vážně!) vystřelil a hned: "Musím do auta pro další náboje!". To si děláte srandu? Kdo může v roce 2008 natočit takhle stupidní a tak levně vypadající film? Ale to nejspíš posral režisér a herci, samotný scénář jsem sice nečetl (jak překvapující), ale děj byl docela uspokojující - Kdo namaluje určitou tužkou, jak had žere nějaký lidi, rázem se zrodí napůl had a napůl aligátor, který opravdu začne dotyčné lidi zabíjet. No, a když skupinka lidí jede po silnici a před nimi je Alanova manželka Becky, a řidič ani ostatní cestující nekoukají na cestu, Becky přejedou a ta zemře (samozřejmě, že ještě před tím Alan stačil půl hodiny koukat, jak se to auto řítí na jeho manželku, a až pak něco udělal). Alan měl nejspíše fakt super vnímání, protože i při té rychlosti, jakou se auto prohnalo kolem, si stačil zapamatovat všechny tváře lidí tak dobře, aby Anakonda poznala, koho má zabít. SPOILER: Nakonec však chtěl puberťákům pomoct, přičemž při "hlášce": "No, nebylo to tak hrozné..." mu Anakonda ocasem uřízla hlavu... KONEC SPOILERU: Zlatým hřebem filmu byla stejně hadí svléknutá kůže, u které si ještě teď nejsem jistý (bez legrace, když tak mě opravte), jestli to nebyla odpadní roura. Nakonec se však musí Anakondě přiznat zábavnost, která většinou u DVD Edice funguje prvotřídně, takže když divák vypustí všechny nesrovnalosti (=jako je například ženská, která se svléká před každým druhým člověkem, ale když Anakonda zabije jejího kluka, co udělá jako první? Samozřejmě, že zůstane ležet na místě, a začne se oblékat!), může mít z filmu skvělou podívanou. Uděluji dvě hvězdičky, což znamená přibližně 35%.

Andaluský pes (1929)

1 * za prořízlé oko a za mravence lezoucí z ruky

Assassin's Creed : Lineage (2009)

Vydařeně temná atmosféra, sympatické postavy včetně záporáků, skvělá akce a výprava... Plný počet hvězdiček

ATM (2012)

Byl jednou jeden chlapík a ten se takhle rozhodl zajít si na lov. Ale ne na jen tak ledajaký lov, hodil na sebe zimní bundu a vyšel si na parkoviště, kde byla i čistě náhodou bankovní budka. Tak čekal a čekal, dokud nedorazili tři podnapilý dvacátníci a do budky nevešli. Tak se před ní postavil a čuměl. Zrovna se zamýšlel co jim udělá, když o něm začala trojice mluvit, co tam dělá atd. Co taky může normální člověk dělat na parkovišti nebo u bankomatu, že? A teď najednou ten chlapík zavětřil zvuk, otočil se a uviděl jiného chlapíka jak venčí psa. 'Zabiju ho, aby ti tři věděli, že to myslím kurva vážně', řekl si v duchu. ************ Byla jednou jedna trojice spolupracovníků, kteří si cestou z mejdanu smysleli si zajít na pizzu, ale neměli peníze, takže museli zastavit u bankovní budky. Když v ní zrovna vybírali peníze, uviděli fakt hodně divnýho týpka - měl zimní bundu!!! WTF?! 'Fajn, hlavně klid', řekli si. 'Určitě je to jenom nějakej bezďák co chce drobáky'. 'Tak proč nejde k nám a jen tak tam stojí?' 'TAK JE TO DŮCHODCE! Ti přece taky jen tak čumí beze slova na lidi.' Takhle se tam nějak hádali, když ten týpek umlátil nějakýho chlapa se psem. 'Fajn, je to důchodce kterýmu nedali léky nebo mu vyprodali zlevněný zboží' ***************** A TAK TO VŠECHNO ZAČALO

Australian Survivor (2016) (pořad)

Na hodinu bych vyhodil střihače. Přišlo mi úsměvné např. sledovat, jak soutěžící sledují sami sebe při souboji. Člověk pak neví, jakým záběrům má věřit, protože střihači dávají evidentně dohromady nesouvisející záběry, aby to dávalo "hezký" příběh.

Auta 2 (2011)

Díky hodnocení uživatelů na ČSFD, které způsobilo, že Cars 2 je první modře ohodnocený film od Pixaru, jsem se upřímně strachoval, jaký to bude mít dojem na mě. A kupodivu (to je vtip, takhle je to skoro vždycky) se opět od celku liším, protože tohle byla prostě bomba! Tentokrát je hlavním hrdinou Burák, takže film nabírá víc na komediální stránce, ale také díky akčnímu ději na napínavém a akčním tempu. Samozřejmě je jasné, že všechno dobře dopadne a McQueena na konci nevyhodí do vzduchu, ale i tak... Navíc je všechno lemované skvělou hudbou Michaela Giacchina a dokonce i český dabing byl docela obstojný. Sice to tvůrci mohli přece jenom o trochu zkrátit, ale pár nudných momentů rozhodně nezkazí celek, který je, jak jsem již několikrát zmiňoval, senzační. Pro mě se opět uživatelé ČSFD hrozně mýlí (což není tak překvapivé, bylo tomu v roce 1990 s dvojkou Predátora, v roce 2011 se čtyřkou Screm a je tomu i tentokrát) a červená barva by na Cars 2 neměla dlouho čekat. 90%

Avengers (2012)

Starkovi hlášky jsou nesmrtelný.