Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Akční
  • Animovaný
  • Krimi

Poslední recenze (990)

plakát

Lost Transmissions (2019) 

Minimalistický, ale velmi podařený festivalový snímek, který pojednává o úspěšném hudebním producentovi, jehož kariéru i osobní život postupně rozkládá neléčená duševní porucha. Nízkorozpočtovému dramatu dominují zejména přirozené herecké výkony Simona Pegga a Juno Temple. Jsem hlavně rád, že z toho tvůrci neudělali klasickou love story, ale vztah mezi ústředními postavami je založený čistě na přátelství a vzájemném respektu. Pokud máte chuť vidět Simona v pro něj netradiční vážné poloze, pak jsou Lost Transmissions jasná volba. Doufejme, že se tohle dílko někdy podívá také do Česka.

plakát

Westworld (2016) (TV seriál) 

Po všech těch pochvalných ohlasech, co jsem na tenhle seriál slyšel musím konstatovat, veliké zklamání. Tohle, že má být nová vlajková loď HBO? Westworld není úplně špatné dílo, zejména velkolepá výprava, působivý hudební doprovod a prvotřídní výkony áčkových herců Anthohny Hopkinse, Eda Harrise či Evan Rachel Wood zvedají hodnocení hodně nahoru. Líbí se mi i ono hlavní poselství příběhu, zda by se se strojem, který cítí bolest a normální lidské emoce mělo nakládat jako s věcí. Nicméně jinak mě to prostě neuchvátilo. Strašně dlouho čekáme než se děj posune někam kupředu (zásadnější zvraty přicházejí až ve druhé polovině první série). Neustále se opakující situace vyloženě nudí. Co pokládám za ještě větší zápor je skutečnost, že v celém seriálu není ani jediná postava se kterou by se šlo nějakým způsobem ztotožnit či jí držet palce. U výtvorů je problém, že nevíme na kolik si uvědomují samy sebe. A tím, že je coby roboty lze kdykoli oživit/opravit, nemusíte mít o ně vůbec strach. Lidské figury jsou naopak všechny krajně nesympatické a jejich případná smrt vás proto také nerozhodí. Přemíra násilných a erotických scén mi tu navíc přišla značně prvoplánová (na rozdíl třeba od Hry o trůny, kde takové věci k drsnému prostředí středověku prostě patří). I z logického hlediska, nemyslím si, že by takový park vážně mohl někdy existovat, zda by bylo možné něco takového provozovat legálně a kdo by do něj za ty obrovské peníze chodil (když vezmeme v potaz, že to vlastně není nic jiného než trochu atraktivnější bordel). Další řadu už nejspíš nedám.

plakát

Návštěvníci 3: Revoluce (2016) odpad!

Pokud bych měl uvést nějaký příklad "zbytečného pokračování", případně "pokračování, které pohřbilo celou sérii" byl by to tento film. Po vynikající jedničce, průměrné dvojce a nepříliš vyvedeném americkém remakeu přichází naprosto katastrofální trojka, která postrádá jakýkoli náznak humoru a energie, jež táhla předchozí snímky a nefunguje zde vlastně vůbec nic. Příběh postrádá jakoukoli logiku. Dokonce i chemie mezi hlavními postavami se úplně vytratila. Přehrávající Clavier už je jen karikaturou sebe sama a Jean Reno snad ještě v žádném filmu nepůsobil tak vyčerpaně a nezúčastněně, jako by ho na plac dotáhli násilím a nutili jej předříkávat trapné repliky, co nemají hlavu ani patu. Za celou stopáž jsem se nezasmál ani jednou. Tvůrci vesměs jen opakují vtipy z předchozích snímků. Jenže to, že někomu páchne z úst už napotřetí zkrátka není vtipné. Doufám, že ten otevřený konec nebyl příslibem dalších dílů, neboť napočtvrté už cestu do budoucnosti s rytířem Godefroyem a jeho sluhou již rozhodně nehodlám absolvovat. Škoda :-(

Poslední hodnocení (3 457)

Arrietty ze světa půjčovníčků (2010)

08.05.2021

Dva papežové (2019)

06.05.2021

Planeta Česko (2017)

29.04.2021

Zprávy ze světa (2020)

28.04.2021

Save Ralph (2021)

26.04.2021

Dámský gambit (2020) (TV seriál)

23.04.2021

Seaspiracy: Pravá tvář udržitelného rybolovu (2021)

19.04.2021

Kurýr (2002)

11.04.2021

Události, komentáře (1990) (TV pořad)

11.04.2021

Reklama

Reklama

Reklama