Vojcl

Vojcl

Lukáš Vojáček

okres Praha

homepage

33 bodů

Moje biografie

od nejnovějšíchpodle abecedy
<< předchozí 1 2 3 4 5 6
  • 23.1.2011
  Paul Anka
  (herec)

  "Měl jsem talent na tyhle hloupé písně pro teenagery."

  Celým jménem Paul Albert Anka se narodil v Kanadě jako potomek libanonských emigrantů. Jeho rodiče vlastnili v Ottawě restauraci. Paul se od dětství věnoval hudbě. Studoval hru na piano, zpíval v kostelním sboru a svůj první singl napsal ve čtrnácti letech.

  V roce 1957… (více)

  • 22.1.2011
  Peter Yates
  (režisér)

  Britský filmový režisér a producent se narodil v anglickém Aldershotu jako syn vojenského důstojníka. Vystudoval Královskou akademii dramatických umění v Londýně. Na počátku své kariéry sbíral zkušenosti v divadle, kde hrál i režíroval, ovšem od 50. let působil výhradně u filmového průmyslu. Nejprve jako asistent režiséra Tony… (více)

  • 19.1.2011
  Gordon Scott
  (herec)

  Na svět přišel jako Gordon Merrill Werschkul v americkém Oregonu. Od mládí se věnoval mnoha sportům, zejména kulturistice. V roce 1944 narukoval během druhé světové války do americké armády. Sloužil zde jako kondiční instruktor a později vykonával funkci vojenského policisty. Dosáhl hodnosti majora a byl propuštěn do civilu v… (více)

  • 19.1.2011
  Barbara Bouchet
  (herečka)

  Tato půvabná blonďatá herečka je původem sudetská Němka a na svět přišla během druhé světové války v dnešním Liberci jako Barbara Goutscher. Po válce byla její rodina násilně vystěhována do Německa a odtud emigrovala za lepším životem do amerického San Franciska.

  Poprvé na sebe upozornila už v šestnácti letech, když vyhrála… (více)

  • 8.1.2011
  Burt Kwouk
  (herec)

  Potomek čínských přistěhovalců Burt Kwouk se narodil jako Herbert Kwouk v anglickém Manchesteru. Až do svých sedmnácti let byl však vychováván v Šanghaji. A tak, ačkoli většinu života prožil na Britských ostrovech, dodnes se považuje více za Číňana než za Brita.

  Herectví se věnuje již od 50. let a má na svém kontě nespočet… (více)

  • 2.1.2011
  Andrew Bryniarski
  (herec)

  Životní příběh tohoto 191 cm vysokého pořízka (některé zdroje mu ještě pár centimetrů přidávají) je jako z pohádky. Bývalý profesionální kulturista přijel na počátku 90. let do Hollywoodu na letní návštěvu za kamarádem, bez jakýchkoli hereckých ambicí. Náhodou byl však na ulici osloven hledačem talentů a už v roce 1991 se… (více)

  • 26.12.2010
  Robert Pastorelli
  (herec)

  Robert Joseph Pastorelli se narodil v New Jersey jako potomek italských přistěhovalců. V mládí závodně boxoval a plánoval se svému koníčku věnovat profesionálně. Během svých devatenáctých narozenin ovšem prodělal těžkou autonehodu a její následky sen o sportovní dráze ukončily. Od té doby se začal soustředit na herectví.

  Přes… (více)

  • 25.12.2010
  Julie Newmar
  (herečka)

  "Když mi řekneš, že jsem krásná nebo chytrá – nic to pro mě neznamená. Ale řekni mi, že jsem vtipná a je to ten nejlepší kompliment, jaký mi můžeš dát."

  Julia Chalene Newmeyer se narodila do velmi vzdělané rodiny, jako nejstarší ze tří dětí. Od útlého věku hrála na piano, tančila a studovala klasický balet. Oplývala nejen… (více)

  • 25.12.2010
  Woody Strode
  (herec)

  Woodrow Wilson Woolwine Strode, známější pod zkrácenou verzí svého jména Woody Strode, se narodil v Los Angeles. Měl nejen africké, ale i indiánské kořeny. Nejprve se proslavil jako úspěšný sportovec. Reprezentoval USA v desetiboji, přičemž ve své době patřil k nejlepším atletům na světě. Zároveň se věnoval americkému fotbalu.… (více)

  • 16.12.2010
  Patrick Bergin
  (herec)

  Patrick Connolly Bergin se narodil a vyrostl v irském Dublinu. Jeho otec byl odborářem a později senátorem v parlamentu. V sedmnácti letech Patrick přesídlil do Londýna, kde záhy vystudoval dramatické umění. Během studií se živil nejrůznějšími námezdnými pracemi, mimo jiné jako pošťák nebo dělník. Po dokončení školy v Londýně… (více)

  • 28.11.2010
  Roman Vávra
  (režisér)

  Pražský rodák Roman Vávra je jedním z nejosobitějších současných českých filmařů. Nejprve vystudoval Vysokou školu ekonomickou a zajímal se o žurnalistiku. Náhoda jej však nakonec nasměrovala po roce 1989 na FAMU, kde strávil celkem devět let a absolvoval katedru dokumentu.

  Už během studií začal v roce 1992 spolupracovat s… (více)

  • 2.11.2010
  Linda Harrison
  (herečka)

  Modelka Linda Harrison byla v 60. a 70. letech nepochybně jednou z nejkrásnějších žen na světě. Ve filmu zazářila jen velmi krátce a dodnes je spojována prakticky s jedinou rolí, v níž navíc vůbec nemluvila.

  Linda se narodila v americkém Marylandu. Od útlého věku se věnovala modelingu. V šestnácti letech získala ve svém rodišti… (více)

  • 25.10.2010
  David Patrick Kelly
  (herec)

  David se narodil v americkém Detroitu jako syn natěrače a učitelky umění. Má celkem šest sourozenců. Svoji uměleckou dráhu zahájil v polovině 70. let jako muzikant po nočních klubech.

  Herectví se začal věnovat v roce 1979, když si jej režisér Walter Hill vybral do výrazné role Luthera – mladého vůdce pouličního gangu v… (více)

  • 20.10.2010
  John Ireland
  (herec)

  John Benjamin Ireland přišel na svět v kanadském Vancouveru. V mládí se závodně věnoval plavání. Když mu bylo osmnáct let přestěhoval se do New Yorku, kde později zahájil svoji hereckou dráhu na divadelních prknech na Broadwayi, především v shakespearovských hrách.

  Ve filmu debutoval v roce 1945 válečným dramatem A WALK IN THE… (více)

  • 18.10.2010
  Louis Gossett Jr.
  (herec)

  Louis Cameron Gossett junior se narodil v newyorském Brooklynu, jako syn zdravotní sestry a vrátného. V mládí se závodně věnoval basketbalu, díky kterému získal stipendium na newyorské univerzitě. V sedmnácti letech se kvůli zranění, které si vynutilo delší sportovní pauzu, rozhodl zkusit herectví a debutoval na divadle ve… (více)

  • 16.10.2010
  Scatman Crothers
  (herec)

  Vlastním jménem Benjamin Sherman Crothers pocházel z americké Indiany. Do světa showbyznysu se nejprve prosadil jako muzikant a tanečník. Již od patnácti let účinkoval v převážně jazzových hudebních skupinách. Ovládal hru na několik nástrojů, mimo jiné piano, kytaru a bicí. Zpočátku vystupoval hlavně v nočních klubech a… (více)

  • 12.10.2010
  Jerry Zucker
  (režisér)

  Je nejmladším členem proslulé trojice ZAZ (do níž náleží jeho starší bratr David a Jim Abrahams), která je považována za nejvýznamnější tvůrce americké filmové parodie. Jejich práce se po většinu kariéry prolínala a proto jsou jejich životopisy velmi podobné. Často spolupracují ještě se scenáristou Patem Proftem. První… (více)

  • 5.10.2010
  Anthony Steel
  (herec)

  Jeden z nejpopulárnějších britských herců 50. let Anthony Steel, se narodil v Londýně jako syn armádního důstojníka. Vystudoval prestižní univerzitu v Cambridge a bojoval ve druhé světové válce. Po návratu domů se rozhodl stát filmovým hercem.

  Díky charismatickému vzhledu se rychle uplatnil především v dobrodružných a válečných… (více)

  • 29.9.2010
  Tamlyn Tomita
  (herečka)

  Tamlyn Naomi Tomita se narodila na Okinawě v Japonsku (po rodičích je japonsko - filipínského původu), ale od dětství žije v USA. Její otec pracoval v Los Angeles jako policista. Tamlyn v mládí studovala historii a zvítězila v několika soutěžích krásy. Mimo jiné získala v roce 1985 titul Miss Nikkei (udělovaný nejkrásnějším… (více)

  • 28.9.2010
  Russell Wong
  (herec)

  Newyorský rodák Russell Girard Wong přišel na svět jako šesté ze sedmi dětí čínského restauratéra a holandské umělkyně. Po rozvodu rodičů žil s matkou v Kalifornii. Od dětství se pilně věnoval tanci, fotografování a studiu bojových umění. Mistrně si osvojil karate, taekwondo a kung-fu.

  S herectvím začal v polovině 80. let.… (více)

  • 19.9.2010
  Jan Vlasák
  (herec)

  Tento zajímavý český herec se narodil v Čáslavi. Herectví mu učarovalo už v útlém dětství, když ve svých pěti letech shlédl vystoupení místních ochotníků. Vystudoval brněnskou JAMU a následně se stal členem divadla v Uherském Hradišti. Později působil také v divadle v Ostravě, dále Divadle E.F. Buriana, Státním divadle v Brně,… (více)

  • 13.9.2010
  Jamie Uys
  (režisér)

  Vlastním jménem Jacobus Johannes Uys byl jihoafrický režisér, scenárista, producent a herec. Původně pracoval jako učitel matematiky ve svém rodném městě Boksburgu. Později se oženil se svojí kolegyní a přestěhoval se do Palala River, kde se věnoval farmaření a rovněž vykonával funkci místního smírčího soudce.

  Natáčení filmů se… (více)

  • 9.9.2010
  Shaun Toub
  (herec)

  Vysoký charismatický herec s výrazným vzezřením přišel na svět v roce 1963 v íránském Tehránu. Vyrůstal ovšem v anglickém Manchesteru. Ve čtrnácti letech se přestěhoval do Švýcarska, odkud se po dvou letech vrátil do Anglie, aby dokončil střední školu.

  Později odešel studovat do USA a zde se také začal věnovat svému… (více)

  • 9.9.2010
  Joe Lewis
  (herec)

  Legenda amerického kickboxu Joe Lewis se narodil v Severní Karolíně. V osmnácti letech se přihlásil k vojenskému námořnictvu, kde se také poprvé seznámil s bojovým sportem. Už po sedmi měsících tréninku získal svůj první černý pás v karate. Prošel válkou ve Vietnamu. Po návratu do USA studoval Jeet Kune Do pod vedením Bruce… (více)

  • 26.8.2010
  Jiří Maria Sieber
  (herec)

  Narodil se v Duchcově, ale vyrostl v Litvínově. S uměleckým životem začal koketovat v deseti letech, když se přihlásil do literárně-dramatického kroužku. Bavilo jej hrát a recitovat, ovšem cesta k jeho snu byla dlouhá. Nejprve se vyučil automechanikem a několik let pracoval jako strojvůdce lokomotiv.

  Při zaměstnání dálkově… (více)

  • 27.7.2010
  Alan Young
  (herec)

  Přišel na svět jako Angus Young v severní Anglii, avšak jeho rodiče pocházeli ze Skotska. Brzy po Alanově narození se rodina přestěhovala do Edinburghu, a v jeho šesti letech pak do Kanady.

  Jako dítě trpěl Alan silným astmatem a proto si velmi oblíbil poslouchání rozhlasu. Této vášni propadl natolik, že již jako třináctiletý… (více)

  • 5.4.2010
  Richard Lester
  (režisér)

  Narodil se v americké Pensylvánii. V pouhých devatenácti letech úspěšně zakončil studia na univerzitě a na počátku 50. let začal pracovat pro televizi, kde vystřídal všemožné funkce od manažera až po režiséra. V roce 1953 se přestěhoval z Ameriky do Velké Británie, kde natáčel krátkometrážní snímky a režíroval hudební… (více)

  • 4.4.2010
  John Milius
  (scenárista)

  John Frederick Milius je osobitým a konzervativním, ovšem velmi respektovaným hollywoodským filmařem, jenž sám sice natočil vlastně jen pár snímků, i tak se však stihl výrazně zapsat do dějin americké kinematografie.

  Vystudoval filmařinu na univerzitě v jižní Kalifornii a už v roce 1966 na sebe upozornil svým studentským… (více)

  • 2.4.2010
  Harold Ramis
  (scenárista)

  Herec, komik, scénárista, režisér a producent Harold Allen Ramis se narodil v Chicagu. Vlastní doktorát z Washingtonovy univerzity v St.Louis. Od poloviny 70. let účinkoval v televizi jako jevištní bavič a autor. Spolupracoval třeba s Johnem Belushim nebo Billem Murrayem na National Lampoon Show, jež se později dočkala… (více)

  • 1.4.2010
  Sal Borgese
  (herec)

  Rodák z Říma Salvatore Borgese je italský herec a kaskadér, jenž působil u filmového průmyslu bezmála padesát let a ztvárnil obrovské množství rolí, převážně v komediích, spaghetti westernech a dobrodružných snímcích z italské, francouzské i americké produkce. Nikdy se nedočkal na plátně většího prostoru, avšak jeho živelné… (více)

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace