Vyproštění (2020)

Akce slušná, příběh vhledem k žánru dostačující, dialogové scény naopak velmi slabé, naštěstí jich nebylo mnoho.

Obhájce (2011)

Hodně se mi líbil soundtrack, výborně dotvářel atmosféru a byl dostatečně pestrý. To stejné v podstatě platí i o práci s kamerou, tvůrci dokázali využít dostatek technik, aby jednotlivé záběry vypadaly originálně. Příběh obstojný, ale ničím nepřekvapuje, Matthew McConaughey výborný. Trochu mi některými gesty připomínal svou pozdější roli Rusta z první řady True Detective, ačkoli tam byl jeho herecký výkon ještě o poznání víc dotažen k dokonalosti a je pochopitelně nemožné srovnávat právě True Detective a film The Lincoln Lawyer. Ten pocit tam ale trochu byl, a možná i proto jsem si film tak užil. Stopáž tak akorát, být to o něco delší, asi by to už bylo na menší výtku.

The Morning Show - Série 1 (2019) (série)

Vynikající Billy Crudup a vynikající Reese Witherspoon. Velmi kvalitně zpracované.

Godzilla vs. Kong (2021)

Na Konga, Gojiru 1 a Gojiru 2 se v tomto snímku jakž takž dalo koukat a docela mě to i bavilo. Jakmile se ale na obrazovce zjevil ciferník některého z plejády "herců a hereček", měl jsem chuť si rvát vlasy z hlavy. Jedinou světlou výjimkou byl Demián Bichir. Dementní teenageři, nudný Skarsgård, vrcholně nesympatická Rebecca Hall a totálně otravná indická postižená holka, která z kdovíjakého důvodu pomocí znakové řeči komunikuje s Titánem. A nejpamátnější scéna filmu? Kong nahazující si rameno o mrakodrap, hned jsem si vzpomněl na Mela Gibsona, protože Lethal Weapon 2 jsem shodou okolností viděl včera. Akce byla fajn, nebylo to ani moc přehnané, ale tu hereckou nemohoucnost to prostě nezachrání.

Kdo přežije - Mikronésie (2008) (série)

SPOILER ALERT. Výborná série. Díky návratu starých známých to bylo velice zajímavé a to co holky předváděly po sloučení mě osobně hodně bavilo. Jen nechápu, že byli někteří borci tak neskutečně naivní, že jim ve všem skočili na špek. Vítězka naprosto zasloužená, podle mě nebylo o čem debatovat, Parvati jako jediná předvedla, že má koule udělat to, co je potřeba. A ve správný čas, kdy je to potřeba udělat. Amanda naproti tomu asi celou dobu spoléhala, že se sveze s Ozzym a za celou hru nepředvedla vůbec nic navíc, takže nechápu, že se vůbec dostala tak daleko. Odchody ze zdravotních důvodů nikdy nevidím rád, ale nedá se nic dělat...obzvlášt u Jonathana mě to ale mrzelo, myslím že by tam ještě něco předvedl. Koncept Fans vs. Favorites mě každopádně bavil.

Godzilla II Král monster (2019)

Nebýt závěrečné pasáže filmu, hodnotil bych určitě lépe. Ale tolik „zábavných" scének, které se začaly vynořovat podobně rychle jako monstra z tajných úkrytů, jsem dlouho nezažil. Připomenu jen ty nejpamátnější. Mark hledá svou dceru, a tak v dešti, bouři a za zvuků Godzilly bojující na život a na smrt s "emzákem, jehož jméno si už u sledování titulků nepamatuji" začne křičet jméno své ratolesti. A stane se zvláštní věc, nikdo neodpovídá! Stejná situace se opakuje jen o chvíli později, to už ale křičí i matka a vojáci, efekt zůstává stejný, naštěstí si ale někdo všimne bezvládné ruky trčící z trosek, třikrát hurá! Film mě naučil, že až se sám někdy střetnu s nějakým tím přerostlým motýlem či tříhlavým drakem, musím vteřinu předtím než monstrum skutečně zaútočí prohlásit „oh, shit", je to zřejmě důležité. A jak se z Godzilly stal na chvíli padající meteorit, to bylo taky fajn. Samozřejmě nesmí chybět klasický moment sebeobětování se pro dobro rodiny, lidstva a kdovíčeho dalšího a vše pěkně zakončeno příchodem několika příšerek, které pochopili, že pokud pokleknou před králem, vyvarují se jeho hněvu. A přes veškerou akci (a že jí tentokrát nebylo málo), mi to prostě přišlo zbytečně dlouhé a ve své podstatě nudné.

WandaVision - Nyní barevně (2021) (epizoda)

Elizabeth Olsen je v tomto seriálu naprosto kouzelná a navíc jí to s Paulem Bettanym opravdu výborně funguje! Zatím mě WandaVision hodně baví, tak snad to tak bude pokračovat.

Příběh liščí rodiny (2015)

Průměrný dokumentární film. Záběry na přírodu jsou poměrně zajímavé, ale chvílemi jsem se během sledování docela nudil. A český dabing je bohužel dost katastrofální.

Sloni (2020)

Disneynature to pojalo trochu jinak, než na co jsem zvyklý například z dokumentů BBC se sirem Davidem a jiných podobných dokumentárních filmů. Výrazný hudební podkres, trochu netradiční (bojím se říct, že někdy až veselý) styl vyprávění v podobě Meghan a fantastická práce kamery, díky níž jsou záběry perfektní - to vše dohromady funguje. Je pravda, že konkrétně na hlas vévodkyně ze Sussexu jsem jsem si musel zvyknout, ale ve druhé polovině filmu už jsem s ní neměl vůbec problém. Celkově jde o povedený dokument, plný zajímavých záběrů a momentů, úplná špička dokumentární tvorby to ale samozřejmě není.

Televizní společnost (1976)

Network je příběhově poměrně zajímavý snímek, kterému navíc nechybí kvalitní herecké obsazení a zároveň se chvílemi jedná i o velmi vtipný film. Na Faye Dunaway se samozřejmě krásně dívá, tato herečka má velmi osobité kouzlo. Jediným větším záporem tak zůstává zbytečně uspěchaný, a tím pádem i trochu nelogicky působící konec, který do konceptu snímku úplně nezapadá. Kdyby se pomocí děje vybudoval pro klíčovou událost nějaký základ, určitě by celý závěr působil věrohodněji.