JakeG

JakeG

Luboš Dandel

okres Praha

8 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Světáci (1969)

  Tahle veselohra myslím nepotřebuje mnoho komentářů, snad jen: " Já jsem vyrůstala mezi umělci." " Já vím, za 7 korun na hodinu na UMPRUM, nahá!" :)))) A mnoho a mnoho dalších hlášek.

 • poster

  Tygr a drak (2000)

  Poetika Tygra a draka je neuvěřitelná a slovy nepopsatelná, alespoň já to nezvládnu. Ten pocit si stále nosím v sobě a s klidem prohalšuji, že tenhel film prostě MILUJU! Kouzelná atmosféra s úchvatně natočenými bojovými scénami, které nejsou řežbou, jež byste možná od asijské produkce čekali a to finále. Jednoduše nádhera!

 • poster

  Faunův labyrint (2006)

  Vážení přátelé, ANO! :) Pan del Toro mě přesvědčuje o tom, že je dobrým režisérem s citem pro vizuállní stránku filmu., promiň Time. Už teď se těším na další jeho dílko. Postavy z podzemní říše jsou velice zajímavě a originálně zpracovány. Pro vizuální stránku, hru barev a ztvárnění tvorů nesmrtelných dávám 5*. Padouch "el capitane" je orpavdu odporný a měl jsem z něj hnus při víc než jedné scéně. Válečné téma jako takové mi ladí s oním světem fantazie. Možná celkový dojem umosnilo originální španělské znění (rozezlený Faun - PÁNI!). Jen tak dál!!

 • poster

  Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

  Moje slabost pro Tarantina je opravdu veliká. Tohle byla první věc, kterou jsem od něj viděl, bylo to někdy na střední a za 4 roky studia v prdelákově na intru frčel mnohokráte. Nebylo to zrovna to pravý pro mě ale člověk se mění a vyvíjí. Když jsem se na něj podíval s odstupem času a jinejma zkušennostma, zjistil jsem, že je to naprostá pecka. Strašně jsem se u toho nasmál a od té doby mám tu slabost. Takže ať si kdo che co chce .... Tarantino prostě točí jiný filmy a ty mě zkrátka baví

 • poster

  Černá labuť (2010)

  Stejně jako u závěrečných titulků mohu říct jen: "BRAVO!". Silné, plné neuvěřitelně zvrácených protikladů, .... většina už byla řečena. Mám rád silné filmy, které ve vás něco nechají a tenhle mezi ně rozhodně patří. A Kdyby Natalie toho Oscara nedostala, byla by to velké hanba.

 • poster

  Fontána (2006)

  Vizuální orgasmus spojený s úvahami o životě. Zkrátka jsem jen zíral a na konci, ačkoliv jsem se snažil sebevíc, jsem prostě jisté obrazy nepobral. Asi to bude chtít podívat se ještě vícekrát. Každopádně velice zajímavé a netradiční.

 • poster

  Sunshine (2007)

  Když jsem v půjčovně sáhl po tomhle filmu, nevěděl jsem co mě čeká. Při prvním sledování jsem pomalu ke konci ani nedejchal a byl napnutej jak kšandy. Od té doby jsem viděl film už mnohokrát a zjistil, že se jedná o průměrnou sci-fi vyvražďovačku s dobrým akčním střihem. Všichni kritizují mnoho nesrovnalostí oproti realitě, ale čert to vem. Neb tenhle film má něco, co mnoho jiných sci-fi ne, a tím je naporosto DOKONALÁ hudba Johna Murphyho, která dokáže vzbudit právě ty pocity, které má divák cítit v danou chvíli. Stačí si pustit soundtrack a pochopíte, že tenhle pán je prostě genius. Už jen prroto mám tehle film i přes všechny jeho nedostatky rád.

 • poster

  Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

  MIstrovské provedení zamyšlení se nad lidským životem a časem. BTW. Bradley a Cate, nešlo zvolit lepší obsazení. Většina lidí považuje dlouhometrážnost filmů za mínus, já naopak, neb dává více prostoru pro ponoření se do děje, ovšem je-li ono dílo dostatečně koukatelné. Opět se mi hrozně líbili barvy, na ty já jsem ujetej. Někdo by řekl že jde místy až o kýč, ale proč ne, je-li fajně zpracován. Prostě po dlouhé dobé ukázkové dílko americké kinematografie, který mě dostalo.

 • poster

  Rozkoš v oblacích (2013)

 • poster

  Kick-Ass 2 (2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace