Stmívání (2008)

Upíry já mám moc rád, ale v pubertálním hávu romantický slátaniny mi to nějak nesedí. Že by z produkce MTV?

Návrh (2009)

Tenhle podivnej páreček mě docela pobavil :))

Fontána (2006)

Vizuální orgasmus spojený s úvahami o životě. Zkrátka jsem jen zíral a na konci, ačkoliv jsem se snažil sebevíc, jsem prostě jisté obrazy nepobral. Asi to bude chtít podívat se ještě vícekrát. Každopádně velice zajímavé a netradiční.

District 9 (2009)

Příjemné překvapení na sci-fi scéně. Jíž velice otřepané vyjádření, ale je tomu tak. První polovina nesoucí se v dokumentárním duchu je víc než velice dobrá, poté se dle mého film trochu přehoupne do sentimentu a vztahů, přesto neubírá filmu díky myšlence a opravdovosti na kvalitě. Schválně, jak by se asi lidstvo zachovalo v reálu. že by podobně? Já se domnívám, že možná ještě hůř a že film měl k realitě dost blízko.

Strach a chvění (2003)

Zkrátka "jiný film", který nám ukazuje japonskou pracovitost, loajalitu a zvyky pohledem tak trochu střelené evropanky.

Milk (2008)

Velká očekávání před shlédnutím nebyala bohužel zcela naplněna. Přes osobní nagažovanost v tématu jsem měl z filmu dojem, že se jedná pouze o poněkud zvláštně převyprávěný životpis Harveyho Milka. Svědectví o době por mě bylo poněkud ploché a málo říkající. Přesto díyk Seanovi dávám 4*.

Pokání (2007)

Velice zvláštně pojatý film, obzvláště pojetím času a formou vypravování a Jamesi McAwoyovi ani nemluvě. Právě tímto filmem se zařadil mezi TOP, neb u pár scén mu stačil pouhý pohled a bylo jasno. Více takovýchto filmů prosím!!

Gran Torino (2008)

Když jsem býval mladší, cítil jsem k panu Eastwoodovi poněkud averzi. Nevím čím to, že teď mu to zkrátka baštím. Humor ve podbě rejžáků, bambusáků, ..... se mi opravdu líbil, místy však na mě občas scény působily přehnaně, promiň Daisy. Celkový dojem ale velmi dobrý. Nevím jak to ten pán dělá, asi je vážně prvada, že některý chlapy holt zrajou.

Nabít a zabít (2006)

Snaha byla, to je na filmu evidentní. Nechápu, jak někdo může srovnávat tenhle film s Tarantinem?! Celkově dobrý nápad, ale dialogy nebyli tak dobré, spíš naopak. Celková struktura vyprávění filmu byla ovšem dobrá, jen to provedení. Film myslím neurazí, ale ani nenadchne.

Číslo 9 (2009)

Ačkoliv jsem se těšil, radeji jsem neměl velká očekávání. Znáte to. Film producentsky zajišťovali dvě velká jména a všude se to uvádělo, což často bývá zavádějící. Přesto jsem byl velice mile překvapen. Pravda, nedá se filmu upřít jistá dětinskost, ale to už se obyčejně od animáků očekává. Celkově se jedná o hodně AKČNÍ film s všelimožnými více či méně odpornými příšeráckými roboty a nevyhnutelnou smrtí hadrových hrdinů. Určitě se několikrát polekáte a budete napnutí, apsoń poud se nehcáte strhnout. Snad jen konec byl na můj vkus příliš symbolický a polopatický.