Terminator Salvation (2009)

Ze Salvationu mám rozporuplné pocity. Člověk se při prvním dojmu neubrání poměřování s předešlými díly. Ruku na srdce - na původní Terminátory od Camerona to i přes množství triků a efektů vůbec nemá. Ta původní dokonalá atmosféra je prostě pryč a věřím tomu, že už nikdo na Camerona navázat nedokáže. Na druhou stranu Salvation je akční vypalovák dnešní doby. Čím více triků, efektů a bouchání, tím líp (tohle se teď BOHUŽEL nosí). Zprvu jsem si nějak nedokázala představit Christiana Bale v roli Johna, ale nakonec jsem to skousla - asi i proto, že jak mnozí uvádějí - jak rolí, tak charismatem ho dokonale převálcoval Sam Worthington. Špatná není ani hudba a "Opening" působil v kině dokonale. Na chviličku mi naskočila husí kůže a říkala sem si, no páni, Terminátor se opravdu vrátil - škoda, že jen na tu chvilku. S ohledem na dnešní dobu a přivřenýma očima s tim, že se na Salvation dívám jako na samostatný film s vypůjčenou podstatou dávám pomyslně za čtyři*, jinak...tak, jak to je.

Terminátor 3: Vzpoura strojů (2003)

Od premiéry T-3 uběhlo již několik let a stále nemůžu skousnout zklamání z tohodle pro mě velice nevydařeného pokračování. K 1ce a 2ce se ráda vracím a dokážu si je bezmezně vychutnat i po takové době a několinásobném shlédnutí (což se o trojce říct nedá). Marně hledám původní atmosféru, trpím nad absencí postavy Sarah Connor a naprosto necharizmatickým Nickem Stahlem. O ztvárnění nové T-X ani nemluvě. Kam nemůže čert....tam nasadí ženskou. Terminátor v podání ženského pohlaví mi nesedí - aspoň ne v podobě křehké blondýny a místo nafukovacích ňader bych uvítala spíš pořádného záporáka s trochou svalů a nasratým výrazem. Co si pamatuju, lidi se v kině spíš smáli než aby je reakce z toho, na co koukají pořádně usadila do křesel. Při trojce si prostě v klidu uvařím čaj, zaleju kytky nebo skočím pro rohlíky :)

Terminátor (1984)

Oba Terminátory jsem v kině viděla coby kolem deseti let starý prcek. Bylo to něco nového, úžasného, samozřejmě jsem si ho plně vychutnala až s přibývajícími roky, ale ten základ tam byl a pořád je. JD je sice našlapanější, ale Árny záporák ... to se prostě musí vidět znovu a znovu...

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Prostě a jednoduše. Judgment Day je pro mě něco, na co se nezapomíná. Bavil mě před lety, baví mě dodnes. Z mého pohledu na Camerona už nedokáže nikdo obstojně navázat. Možná škoda, možná ne, protože i díky tomu se z Terminátora v jeho podání stal fenomén.

Gladiátor (2000)

Nezajímá mě historická nesrovnalost, ani nesmyslnost přezdívky Španěl. Tento velkofilm má pro mě vše, co by měl mít. Můžu udat výcuc toho pro mě nejlepšího - výborná práce Ridleyho Scotta, vynikající výkon R. Crowa, bezkonkurenční hudba, chytlavý příběh, děj, atmosféra, dojímavost. Russell mi sem parádně zapadá. Přiznávám, že hodnotím z velké části z pohledu ženského - považuji za jeho životní roli. Celkově na mě ten příběh působí i přes námět překvapivě strašně klidně, nenuceně. Všechno mu prostě žeru do poslední chvilky a nejsem rozčarovaná z toho, že na konci je opravdu konec - Maxima. V tomhle případě bych normálně ronila slzy nad tím, že umřel a nežil až dodnes, ale mnohem dojemnější je to smíření se smrtí. Opravdu nemám co vytknout a ráda se k němu vracím a vracet budu.

Mulholland Drive (2001)

Z úcty k Lynchovým fandům raději nehodnotím :o) Tenhle film byl pro mě naprostou ztrátou času, ničím na mě nezapůsobil, nic mi nedal...jen jsem si potvrdila to, že nemám ráda Naomi Watts a její (pro mě) dost fádní vystupování.

Harley Davidson a Marlboro Man (1991)

Tak od tohodle frajera bych se svést nechala. Mickey Rourke v životní formě, prostě klaďas. Kam se hrabou dnešní akčňáky bez atmosféry plné přemrštěných triků s rádoby hrdinama stylu Jason Statham apod. ? Díky za sexy týpka, mašiny, vydřený svaly, bezchybný hlášky a hlavně za tu béčkovou nálepku, která pro mě béčková vůbec není! Tohle je prostě má srdeční záležitost.

Stmívání (2008)

Nepřekvapil, nezklamal. Je potřeba dívat se na tento snímek s nadhledem a neočekávat od něj moc. Nejprve sem četla knížku a k příběhu sem se stavěla ze začátku negativně, ale když se člověk prokouše nudnými částmi a dost otravnými, nekončícími vyznáními lásky, vyklube se něco, co má své kouzlo. Navíc se mi zamlouvá nové pojetí upírů - "vegetariáni", nespí, na slunci neshoří, ale naopak září...je to zase trošku něco jiného než řádění s česnekem a šlofíky v rakvi a do tohoto příběhu to prostě zapadá. Co mě mrzí, tak to, že s některými scénami se dalo mnohem víc vyhrát a postrádám spousty vypuštěných detailů z knižní předlohy.Taktéž obsazení Pattinsona do role nadlidské a velice krásné bytosti je pro mě krapet matoucí - dost dobře si dokážu představit mnohem přitažlivějšího týpka. Naopak obsazení charismatického Jasksona Rathbona do role Jaspera je prostě dokonalé. Slušně mi zapadá i hudba....jsem celkem zvědavá na Nový měsíc a doufám, že změna režiséra bude velkým +