Jack a obři (2013)

Možná by bylo jednodušší vyjmenovat, co se mi možná líbilo. Toho totiž bylo jednoznačně méně. Líbila se mi výprava. Vše ostatní bylo ... špatně. Herecké výkony úděs. Animace obrů hrozná. Děj prakticky žádný. Zbytečné nechutnosti a násilí. Zkrátka - dávám jednu hvězdičku a to možná přeháním. Jednoznačné zklamání.

Nevědomí (2013)

Dávám 4 hvězdy spíše za myšlenku než za provedení, které podle mého poněkud pokulhávalo. Tom Cruise standardně dobrý výkon, Olga Kurylenko standardně hrozná.

Bídníci (2012)

Viděla jsem celkově již 3 verze Bídníků. S politováním ale usuzuji, že tato byla nejméně zdařilá. Především mi vadlo, že si původní předlohu tvůrci značně překopali podle svého. Přikouzlili pár nepůvodních postav, našli nejošklivějšího Mariuse, jakého jsem kdy viděla (nejspíš má Hollywood nedostatek pohledných herců, co umí zpívat) a závěr věnovaný čistě francouzské revoluci post mortem jsem taky právě nekvitovala. Nicméně 3 hvězdičky dávám za herecký výkon Anne Hathaway, která mě nesmírně mile překvapila (vyrovnala se a dost možná i předčila Umu Thurman v roli Fantine) a Hugh Jackmana, který kupodivu docela dobře zpívá.

Paralelní světy (2012)

Myšlenka dobrá, ale přišlo mi, že provedení poněkud pokulhávalo. Zvláště pak závěr.

Láska je láska (2012)

Přiznávám, že to bylo asi víc tragické než komické. Ale krom těch otřesných všudypřítomných reklam, jež jsem se snažila důsledně ignorovat, se mi příběh moc líbil a u českých filmů ho řadím rozhodně k nadprůměru.

Skyfall (2012)

Celkově slabší proti bondovkám s Connerym a nebo s Brosnanem. Nicméně s Danielem Craigem zatím nejlepší díl.

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Charakteristika filmu sice je Akční/Dobrodružný/Thriller, ale přijde mi, že zdaleka nejvíc je to komedie. Ale zato docela dobrá komedie. Chápu, že někomu se nemusely líbit některé kýčovité rádobyvtipné scény, nicméně pokud si jdete orazit na oddechový film, tak s prázdnou neodejdete. Takhle jsem se nezasmála už dlouho. Chuck Norris mě donutil smíchy plakat.

Sněhurka a lovec (2012)

Charlize Theron předvádí podle mého nejlepší výkon v celém filmu. Jenomže na ní to leží a padá. Film je jinak absolutně o ničem. Možná dobře natočené, nicméně pořád slátanina. Kristen Stewart sice předvádí lepší výkon než ve Twilight, nicméně nikoli uvěřitelný. Role éterické bytosti jí prostě nejde. Navíc vedle již zmiňované Charlize Theron je asi jako Sněžka vedle Kilimandžára. Taky hora, ale po kotníky nesahá. Výkon Chrise Hemswortha radši komentovat nebudu. Osobně jsem čekala víc. Dávám 2 hvězdičky za určitou koukatelnost.

Avengers (2012)

Kupodivu velmi jemné, dobře natočené, místy vtipné. Ocenila jsem výkon především Sarlett Johansson, která je naprosto skvělá. Mohu doporučit.