Bez kalhot (2012)

Z tohoto filmu mám rozporuplné pocity. Děj mi přijde hodně mdlý, ale stripové scény promakané a jedinečné. Herci na podiu předvádějí neuvěřitelný výkon, což se mi líbí. Tedy až na Olivii Munn, která by měla hrát sestru Kida. Ta je nudná a nicneříkající. Zcela bez emocí.

Počátek (2010)

Dechberoucí, originální, strhující, jedinečné, naplněné, poutavé, uchvacující. Dokonalé!!!

Princ z Persie: Písky času (2010)

Nuda nuda nuda. Je to další velkolepě natočený brak. Příběh sice skýtá jistou dějovou linii, ale to je tak všechno, co může nabídnout. Herecké výkony byly značně nepřesvědčivé. Neuvěřitelně hloupý princ mě štval hned od začátku. Byl úžasně nedůvtipný a postupně se z něho stával vědátor až na konci měl IQ houpacího koně, kdy jsem si řekla "konečně". Gemma Arterton je nádherná žena. Ovšem její výkon v tomto snímku též považuji za ubohý. Jednu chvíli je princezna Tamina otravná slepice (velice jednoduše a levně prodejná jako otrokyně) a v druhé vážná ochránkyně dýky času, což k sobě prostě nejde. Nehledě na fakt, že jsem nepochopila, jak je možné, že lidstvo nebylo zničeno, když přesýpací hodiny byly evidentně narušeny (což zabírali dokonce v detailu). Nevadí. Alespoň jedno pozitivum si dovolím na konec, abych ospravedlnila svou 1 hvězdičku. Totiž závěr byl konečně poměrně logický a koukatelný. To už princ za něco stál a princezna byla důstojným ochráncem. Ale jsem ráda, že jsem na to nešla do kina. Bylo by to vyhození peněz (asi jako v Souboji Titánů - a hleďme ... Gemma hrála v obou snímcích, hmmm).

Robin Hood (2010)

Když jsem na tento film šla, pochopitelně mě lákal Russel Crowe v hlavní roli. Jenomže další Maximus Decimus se nekonal. Uznávám, že mu role kladných drsňáků vpodstatě sedí, ale bývalé slávy už v tomto snímku rozhodně nedosáhl. Chvílemi jsem si říkala, jestli opět nepříseděl Tarantino bo během prvních 10 minut zmírali davy. Kdybych tušila, že jdu vpodstatě na válečný film, nikdo mě tam nedostane. Dokud film vlastně neskončil, tak jsem netušila, proč se jmenuje Robin Hood. Není to ani tak jiné zpracování, jako počátek legendy. Ale v tom případě tak měl být označen. 3 hvězdy dávám za Cate Blanchet, o které si myslím, že je dámou mezi herečkami. I zde předvedla koukatelný výkon.

Ženy v pokušení (2010)

Nepochybně jeden z nejpovedenějších českých filmů poslední doby. Příjemně mě překvapilo, že humorné scény byly vpravdě nepředvídatelné, ačkoli děj sám o sobě se dal odhadnout. Je to nenáročná podívaná, kterou bych klidně nazvala i nadčasovou. Ocenila jsem především naprosto monstrózní výkon Elišky Balzerové, které se nedalo prakticky nic vytknout. Byla důvěryhodná, šmrncovní a plná života. A to i na vlastním pohřbu. :)

Kick-Ass (2010)

Přiznám se, že z žádného filmu jsem už dlouho neměla tak smíšené pocity jako právě z Kick ass. Chvílemi jsem si říkala, jestli Tarantino nebyl přizván při nejmenším ke konzultacím. Některé záběry byly až přehnaně naturální. Vtipným bych to asi nenazvala, ale znamenitě vybarveným rozhodně ano. Příjemně překvapil Nicolas Cage, kterému se né nadarmo říká "herec jedné tváře" - tady měl tváře při nejmenším dvě. Zlou a ještě zlejší :). Malá "Zabijačka" byla úžasně věrohodná, klobouk dolů. Těžko lépe vykreslit holčičku, která si místo s panenkama hraje s ultraostrým nožem. Aaron Johnson měl roztomilý projev a cynické poznámky čas od času i trefné. Suma sumárum - dalo se na to koukat, ale stačilo jednou.

Krkonošské pohádky (1974) (seriál)

Roztomile pribehy o tom, jak dobro zvitezi nad zlem. V podani hercu, jejichz jmena maji dodnes zvuk.