Avengers: Endgame (2019)

Viděla jsem všech 22 předchozích filmů. Infinity war byla naprosto geniální. Endgame ... . Z kina jsem odcházela z pocitem: "Co to do prdele bylo?" a rozhodně to není kompliment. Diametrálně jiné charaktery hlavních postav, dost wtf momentů a logických nesmyslů. Za mě zklamání.

Jak vycvičit draka 3 (2019)

Spousta wtf momentů, ukrutně slabá pointa, předvídatelné scény i celý závěr. Nemělo to šťávu a zcela se tam rozplynuly charaktery postav, které byly tak dobře uchopené v sériích. Velký důraz na profláknutá klišé a humor tak mizerný, že jsem se ani nepousmála. Za mě jednoznačně nejslabší díl.

Ženy v běhu (2019)

Po opravdu dlouhé době jsem se od srdce zasmála. Jo, asi jsem cílová skupina. Ale vem to čert, byla to kurňa velká sranda.

Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta (2017)

Upřímně mám z celého dílu smíšené pocity. Johnymu Deppovi buď dochází dech a nebo je fakt mizerně napsaná postava Jacka Sparrowa, protože mi celou dobu přišel brutálně "zaostalý". Krom toho o něm tenhle díl v podstatě vůbec není, je to jen taková vedlejší postava. Figurka pro pobavení asi jako veverka v Době ledové. Geoffrey Rush mohl podle mě taky podat daleko lepší výkon. Měla jsem pocit, že měl v prvních dílech podstatně víc šťávy. Ale vcelku mě bavily nové postavy a k Javieru Bardemovi chovám zvláštní lásku, takže jsem to vlastně celkem skousla. Jen mi lezlo na nervy to neustálý vysvětlování něčeho, protože by to běžný divák neprohlédl. Oslí můstky prostě z duše nesnášim.

Wonder Woman (2017)

Odcházela jsem z kina a přemýšlela jsem, jestli to ve mně něco zanechalo. No budiž. Gal Gadot je tak překrásná, že se na ni dá koukat i přesto, že děj chvílemi příšerně drhne a to, co mělo asi vyznít vtipně nakonec vtipné vůbec nebylo. Závěr bych přepsala celý, protože to bylo takový klišé, že se mi z toho zvedal žaludek, byť jsem si do té doby říkala, že to nebylo tak zlý. Suma sumárum: koukat se na to dá, minimálně na hlavní hrdinku. Chris Pine ji statečně sekunduje a oproti ní i předvádí slušný herecký výkon. Váhala jsem mezi 3 a 4 hvězdami, tak nakonec 4, bo jsem to čekala i horší.

Strážci Galaxie Vol. 2 (2017)

Za jedničkou poněkud pokulhává a občas je to trochu křeč. Ale pořád je to dost dobrej biják a člověk se u toho fakt zasměje. Takže - not bad. 85% je myslím slušný hodnocení.

Anděl Páně 2 (2016)

Objektivně si myslím, že oproti těm hrůzám, co šly o Vánocích, je toto nadstandardně hezká pohádka. Nicméně netuším, proč to mělo přes milion návštěvníků. Zápletka mi přišla dost chudá. Pán Bůh si mohl pro jabko skočit sám a měl to hned. Že by dával takové důležité ovoce v šanc poté, co s ním kdysi udělali Adam a Eva, mi přijde jako úplná blbost. Rovněž mě poněkud nedojala hlavní role malé holčičky. Sorry, ale ošklivější holku už v ansámblu neměli? Navíc mamince, Vice Kerekes, nebyla podobná ani zbla. Tu museli navíc předabovat. Jako kdybychom neměli dost hezkých českých hereček. Taky tam bylo dost nepochopitelných záseků. Např. proč Uriáš nemohl vyčarovat peníze, ale zapálit oheň ano? A proč vyděsit mohl jen malé děti, ale dospělé výtržníky ne? Zkrátka příliš mnoho "proč????", se kterými jsem se neztotožnila. Takže ano, nebylo to špatné a klidně bych to pustila dětem. Ale žádný extra zázrak.

Doteky osudu (2012) (seriál)

Velmi zajímavá myšlenka i zpracování. Kiefer Sutherland předvádí uvěřitelný výkon a David Mazouz také, což je na v současnosti 13-letého chlapce úžasné. Celkově hodnotím velmi kladně i kvůli originalitě, neboť mezi současnými sitcomy se značně vyjímá.

Král džungle (1997)

Brendan Fraser jako neohrožený král džungle s roztomilostí sobě vlastní a Leslie Mann coby jeho Jane ... ehm pardon Uršula. S kouzelným humorem, který mě snad nikdy neomrzí stavím tuto komedii na piedestál amerického humoru. Je to inteligentní, chvílemi jsou gagy nepředvídatelné a film nabíjí úžasnou pozitivní energií. Za mě plný počet bodů ;)

Želary (2003)

Podle mého životní role Ani Geislerové, která (ačkoli ji jako herečku v oblibě opravdu nemám) v tomto filmu předvedla jedinečný a strhující výkon. Překrásný, za srdce chytající film z české produkce, který stojí za to vidět.