• Pohádka

První republika (2014) (seriál)

Hodnotím po první epizodě. Herecké výkony dobré a moc nerozumím komentářům, že mluví moderně. Je to chápáno jako rodinný seriál a tak jsem ani nečekal archaickou a nebo prvorepublikovou mluvu. Tehdy se používalo u chudiny hodně germanismů, argotu a nebo naopak bylo u smetánky módní používat francouzské výrazy. Ti kdo to tady kritizují si musí uvědomit, že by tomu moc nerozuměli a museli by to vysvětlovat dětem. Ani mi nepřišlo, že by tam bylo na začátek mnoho postav, takže jsem se neztratil ani v tom. Kriminální zápletka se mi líbí a dodává seriálu jiný nádech a také určité odlišení od Vyprávěj. Doufám, že budu moct přidat vyšší hodnocení.

Škoda lásky (2013) (seriál)

Hrozně těžké hodnotit. Úroveň jednotlivých povídek je tak moc odlišná, že musím dát 3 hvězdičky i když bych někdy dal nejradši 5 a někdy odpad. Jako celek to ale působí příjemně a k nedělnímu večeru se to hodí.

Andělé v Americe (2003) (seriál)

Herecký koncert velkých osobností a i málo známí herci podávají vrcholné výkony. Viděl jsem to jako seriál, ale každá epizoda byla na 5 hvězdiček. Nejdřív jsem se bál, že stejní herci hrají různé role, ale to bylo na tom všem to nejlepší. Hodnotím po třetím shlédnutí a kdyby bylo 6 hvězdiček, tak hned jednu přidám.

Železná lady (2011)

I když nemám rád filmy, kde se prolínají časové osy, tak mi to tady kupodivu nevadí. Meryl je moje jednička a tady to jen potvrdila. Perfektní herecký koncert hned od začátku.

Majestic (2001)

Jeden z mála filmů, kde ze sebe Jim Carrey nedělá kašpara. Kdyby film nebyl tak dlouhý, dal bych o hvězdičku více :-D

Bez dcerky neodejdu (1991)

Sally Field ve své životní roli. Děj už tolik skvělý nebyl.

Dotek anděla (1994) (seriál)

zajímavý nápad, ale ne vždy musely být některé epizody tak unylé