Na odstřel (2009)

Až na tragického neumětela Bena Afflecka to nemá chybu. Russell Crowe a Helen Mirren skvělí.

Piráti na vlnách (2009)

Pro mě trochu zklamání. Kdybych nevěděl, kdo to natočil a jak skvělí herci tam hrajou, možná bych byl nadšenější. Ale takhle to očekávání bylo veliké...

Proroctví (2009)

Přemýšlel jsem, jak ten film urazit, ale všechny ošklivé a pohrdavé věty, které mě napadaly, ho jen charakterizovaly a vystihovaly, ale neurážely. Začíná to vcelku slibně, ale druhá polovina filmu je tím nejstrašnějším kýčem, který jsem letos viděl. Cage je mega-ultra-super-multi-extra tragéd a šumař. A o Proyasovi jsem měl fakt mnohem mnohem mnohem lepší mínění.

Útěk na Horu čarodějnic (2009)

Vrahem je Disney, tahle firma tento film svými obvyklými a už 50 let stejnými postupy pohřbila, jako už tolik věcí před tím. Kdyby Disney natočil Pána prstenů, běhají tam roztomilí psíci a trpaslíčci a celé to je bezpohlavnější než nedospělý láčkovec. Disney prostě má patent chrlit filmy pro všechny, který se pak nelíběj nikomu. Klady tu ale jsou: The Rock je dobrej, za něj jedna hvězda. Ta druhá za děti, který nejsou, s výjimkou konce, až tak cukrkandlový jak to Disney umí. Mimochodem Stegr, co tu psal obsah, to neviděl ani z rychlíku.

Kráska v nesnázích (2006)

Při natáčení tohoto filmu prý nebylo zraněno žádné zvíře. A to je tak jediné pozitivní co se o tom dá říct.

Dexter (2006) (seriál)

Jedna z nejoriginálnějších výchozích situací, které jsem v seriálech viděl: psychopatický vrah se dost činí ve službách dobra a spravedlnosti. A k tomu hustá atmosféra, zajímavé postavy a černě humorný vnitřní monolog hlavního hrdiny. Takže ještě jedna výjimka z mé nechuti k seriálům (thanks to Kroana :o))

Den otců (1997)

Američani na to šli jako vždycky, když dělají evropské remaky: vzali film, učesali ho, oholili, odchlupili, vypálili mu bradavice, vykastrovali ho, amputovali mu všechno, co trochu někam trčelo včetně nejzajímavějších momentů, pak ho posypali růžovým cukrem, naparfémovali, ovinuli mašlemi a kdo má na to koukat. Tímto způsobem naprosto zničili Brutální Nikitu, ale třebas i Tři muže a nemluvně a taky francouzskou předlohu tohoto filmu. Kdo jim to už konečně zakáže?

Past (1996)

Kucí asi takhle: když se do sebe zabouchnou dvě holky, nemá na ně ani stádo mafiózů. A nejlepší na tom je, že když koukáte na ten film, věříte jim to poslední čárky. Gina Gershon naprosto cool.

Nevinná krev (1992)

Místy to pajdá na všechny čtyři kopyta, ale Landis udělal mistrovský tah s obsazením Anne, která to zvládla a je tu mimořádně krásná a zajímavá a všechno se (naštěstí) točí kolem ní. Bez Anduly by to bylo ani ne za půl. Zajímavostí je, že ve filmu se ukážou i Frank Oz, Sam Raimi a Dario Argento.