Still Crazy - Pořád naplno (1998)

Váhal jsem mezi třemi a čtyřmi hvězdami, ale film zahřeje na duši, a to se cení, i když Bill Nighy, na kterého jsem se dost těšil, trochu zklamal... Ale jinak moc milý a příjemný filmík.

Štěstí (2005)

Anna Geislerová konečně v roli, která jí pěkně vystihuje. Jinak typický český film se všemi českými zápory i klady.

Otevři oči (1997)

Penélope je v tomhle filmu opravdu nádherná. Jinak průměr.

Král Šumavy (1959)

Rozmýšlel bych se mezi čtyřmi a pěti hvězdičkami, kdyby ti chlapci bojovali opravdu za správnou věc a nevraždili lidi, kteří jen chtěli svobodu. Ale takhle... já od té ideologie prostě nemohu odhlédnout.

Tři v tom (1981) (divadelní záznam)

Jedno z nejlepších českých komediálních představení vůbec. Všichni herci skvělí, ale Josef Abrhám tu předvedl něco naprosto jedinečného a skvělého.

Tajemství Viléma Storitze (1967) (TV film)

Objektivně je to i kvůli poplatnosti filmařských postupů tehdejší době na tři hvězdičky, ale vzhledem k nostalgii (jako kluk jsem z toho byl úplně vykulenej) a vzhledem k na tehdejší dobu neobvyklé a docela dobré české spolupráci s Frantíky dávám čtyři. Navíc mám neodbytný pocit, že jakákoliv česká televizní stanice by to dneska nenatočila o moc líp - a to, co teď točí, kolikrát atmošce Viléma Storitze nesahá po kolena.

Babicovy dobroty (2008) (pořad) odpad!

Když dáte primitivovi, který neumí ani mluvit ani vařit, v luxusním sledovacím čase vlastní pořad na zajímavé téma, nepůjde na to stejně koukat. To se může Nova klidně postavit na hlavu a kopat nožičkama.

Veřejní nepřátelé (2009)

Natočené bez větších chyb, ale studené jako psí čumák, akademicky chladné, místy bezkrevné. Žádné velké emoce to ve mně nevzbudilo a to u filmů považuju za podstatnou chybu. Takže s přimhouřenýma očima napůl, se zavřenýma tři hvězdy.

Revue na zakázku (1982) odpad!

Ještě dneska by se měly všechny ty Vondráčkové za takovéto a j i jiné (horší) věci stydět. Což bohužel nelze čekat, neb lidi typu Helenky mají žaludek výborný a kůži hroší.

Jen ho nechte, ať se bojí (1977)

Prapitomá normalizační komedie a zejména Vondráčková je tu přímo děsivá. Jednu hvězdu si to možná ani nezaslouží.