Sluneční děti (1986)

To spracovanie je slabé, naivný šport "budúcnosti" ako vykrádačka z filmu Rollerball z ktorého je na zvracanie, príbeh sa útekom detúreniec trošku zlepší ale zázraky nečakajte. Proste typické postyapokalyptické C-éčko 80. rokov. Hodnotenie: 35%

Běžící muž (1987)

Spracovanie, hudba, hlášky na vysokej úrovni, príbeh už menej, a hlavne to zanietenie divákov pre hru bol riadny blud. Hodnotenie: 65%

Gallipoli (1981)

Film ma milo prekvapil hudbou od Jean-Michela Jarrea a tiež dobovými detailami. Ale po prehupnutí sa do Európy stratil pre mňa punc pútavosti. Vojaci sa viac zabávali, resp. doberali, než bojovali. Ani inak silný záver toto nemohol preklenúť. A mladý Gibson ešte potreboval nabrať nejaké tie skúsenosti.

Sanbiki no samurai (1964)

Najprv som videl hongkonský film Nezdolné trio, čo je zrejme remake tohoto filmu, ale tento ho spracovaním mierne predčí. Kedže dej som poznal, zameral som sa skôr na zameranie, hercov a jednotlivé scény. Aj po 50 rokoch je to skvelý film. Hodnotenie: 90%

B*A*T*M*A*N (2011) (amatérský film) odpad!

sa mi to zdalo veľmi dlhé...1%

Vládci vesmíru (1987)

Bohužial ani Lungren nezachranuje tento na hlavu padnutý film, čo sa týka logiky. S filmu srší tolko kliše, že je snád na 90% zostavený z iných filmov. Ešte aj hudba vykráda pravdepodobne Hviezdne vojny. Škoda, že F.Langella hrá iba skrytý za maskou. Hodnotenie: 30%

Moloch (2006)

pravdupovediac som nepochopil pointu, ale na druhej strane skvelá animácia s totálnym svetelným vyhraním sa a zaujímavá ťaživá hudba vytvárajú zaujímavé dielo. 75%

Ukigusa (1959)

Po prvej polhodine, ktorá je veľmi nudná, sa to rozbehne dobre, osudy hlavných postáv vás budú zaujímať a o vyhrotené emócie nie je núdza. Ale herecké výkony sú strašné - meravé, toporné, ako keby ich hrali herci-amatéri. Koniec filmu je čudný. Hodnotenie: 55%

Časové pásmo bylo změněno