Stopy na Sitne (1968)

Vojnový film odohrávajúci sa pred začiatkom SNP z prostredia partizánov, ktorému však chýba silnejší príbeh. Kedže aj tempo filmu kolísa, divák si musí všímať detaily. V nich Bahna čiastočne napráva slabšiu dejovú líniu a celko dobre vykresľuje "pracovné" životy hlavných protagonistov. Škoda, že herecké obsadenie nie je hviezdnejšie. Sarvašovi, aj keď nehrá zle, chýba mu väčšia charizma.

Král Artuš (2004)

Nečakal som od filmu vela, ale dostal som požehnane :) Pekný, akčný a epický príbeh, zaujímavý námetom a doplnený krásnou epickou hudbou. Škoda, že je plný klišé (milostný románik, neporazitelní hrdinovia, predmluva pred bojom,...) a takisto žena-bojovníčka je riadna blbosť. Naštiastie celkový zážitok nepokazili. Hodnotenie: 85%

Když struny lkají (1930)

Když struny lkani alebo od jednej melodrmatickej piesni k druhej, čo tam po príbehu. Ten už nejako zbúchame. 1 hviezda navrch za to, že sa jedná o prvý česko-slovenský zvukový film.

Velká vánoční jízda (2011)

Arthur zachaňuje Vianoce alebo ďalšie bláznivé vianočné dobrodružstvo (samozrejme ďalšie ''mission impossible''), ktoré sa snaží vysvetliť ako to chodí na Severnom póle svojským spôsobom. Animácia je sympatická, ale ničím veľmi nenadchne, prosto bežný štandart. Príbeh zasa nedáva uzdu fantázii a tá sa rozpína na všetky svetové strany. Humor je však iba prvoplánový a plný slabých gagov a taktiež je ho pomenej, teda nič pre dospelejšie publikum. Aj preto radím snímok medzi to slabšie, čo Sony Pictures Animation vyprodukovalo.

Lovecká sezóna 2 (2008)

Bohužiaľ, dvojka je o level nižšie. Príbeh je dosť plytký, ale stále sa snaží byť rovnako vtipný. Hlavne Elliot drží laťku stále vysoko. Na animácii ale nevidieť, žeby bola o 2 roky novšia. Samozrejme, treba brať do úvahy, že rozpočet pre 'direct to video' bol nižší.

Lovecká sezóna (2006)

Nadpriemerný animák, síce s tradičnou témou, ale zato výborne a vtipne spracovanou. Animácia síce nie je totálne top, ale to vôbec nevadí, hlavne že tu nie je núdza o srandovné postavy a ich gagy. Dá sa tu taktiež počuť aj pár dobrých hlášok. Len taký postreh - na konci som akosi nepostrehol vetu "V tomto filme nebolo ublížené žiadnemu zajacovi."

Bouřlivé dny (1990)

Beriem, že je moja chyba, že toho o pretekoch Nascar veľa neviem. Na druhej strane toho tak veľa ani nie je. Taká tupá rozbíjačka aút, ktoré jazdia stále dookola a dookola. Ale dnes už nebohý Tony Scott to vedel dobre podať a v závese s takým úžasným hercom ako je Duvall, to prosto fičí od začiatku po koniec. Na mladé duo Cruise-Kidman si ale treba trošku dlhšie zvykať.

Program (1993)

Dalo by sa povedať, že sa jedná o klasickú športovú drámu z prostredia stredoškolského amerického futbalu. Tlak, ktorý je vyvíjaný na jednotlivých hráčov, je ale veľmi dobre spracovaný, tiež ich problémy, keď hráči zápasia sami so sebou a tiež o to, čo je a bude v budúcnosti pre nich dôležité. Caan sa na rolu kouča perfektne hodí, ostatní herci bohužiaľ vyzerajú, ako by 'college' mali už min 10-rokov za sebou. Scény s futbalom považujem za jedny z najlepšie spracovaných na filmovom plátne a na to, že ide o 20-ročný film, klobúk dolu. Fanúšik futbalu si príde určite na svoje.

Zajíček Bezušáček a ušaté kuře (2013)

Najhorší nemecký komedionálny animák, aký som mal možnosť vidieť. Zápletka a nápady na úrovni Mickey Mouse klubu. Animácia je až príliš jednoduchá a nehodná roku 2013. Myslím, že ani deťom toto neulahodí.

Tygří spáry 2 (1993)

Klasické naivné akčné scifi C-čko, ale zato s bohatou hviezdnou zostavou. Dôraz sa jednoznačne kladie na súboje, menej na akciu, ešte menej na sci-fi, a najmenej na zápletku. Tá je jednoduchá až prihlúpa. Navyše ide totálne dole, keď sa na scéne objavuje mlynskými kolami sršiaca kyborg-žena. Späť k súbojom, ktoré tvoria jadro. Tie sú postavené čisto na efekt, avšak efektivita a prepracovanosť im totálne chýba. V čase uvedenia snímku sa však ale väčšina súbojov takto vytvárala, dnes sú skôr na smiech. Najlepšie sa pozerá na Bolo Yeunga, škoda, ale v záporovných polohách je oveľa lepší. Blanks, aj ked sa snaží trochu hrať, by mu rovnako sedela skôr záporná poloha. To už skôr Hues mohol hrať klaďasa.