Papežův vymítač (2023)

Horor jsem dlouho neviděl. Ale Russell Crowe v tomto žánru, to mě zaujalo. Nečekal jsem mnoho, ale s výsledkem jsem spokojen. Žádné velké potoky krve či lidská jatka, ale nebyl to ani čistě psychologický film, které mám radši. Tohle bylo do určité míry něco mezi. Takže asi dobrý.

Polnočná omša (1962)

Měl jsem od Polnočné omše větší očekávání, to bohužel vystřídalo zklamání. Místy se to dost táhlo a sem tam takové zvláštní přešlapování na místě.

Bledé modré oko (2022)

Nic zvláštního, ale takový pohodový film na večer. Nic velkého jsem neočekával, takže ani nejsem zklamaný. A celé jsem si to v podstatě užil.

Sedlák (2019)

Je nutné říct, že tenhle film se povedl. Zajímavý nápad, který byl dobře podaný. Stejně tak i volba herců. Sice to místy odpovídalo definici, tak blbé, až je to vtipné, ale to u tohoto žánru nevadí. Celkově jsem se dobře bavil, a to je to hlavní.

Kapitán Phillips (2013)

Tak toto bylo hodně silné. Čekal jsem akční film, ale ne takhle propracovanou psychologii, ta se vážně povedla. A to mám mnohem radši, než nějaké bezduché přestřelky. Dobrý výkon u Hankse jsem čekal, překvapen jsem byl výkony somálských herců. A už vlastně i jejich nasazením. Myslím si, že si tuhle jízdu rád někdy zopakuji, byť to bude chtít delší odstup, abych celý snímek patřičně znovu ocenil.

Čertí brko (2018)

I na současné pohádky to byl podprůměr. I když nápad tu nebyl zlý a místy jsem bavil, tak celkově to nebyl žádný zázrak.

Spitak (2018)

Žádný zázrak to úplně nebyl, na druhou stranu jak pojmout film, který se zabývá následky zemětřesní, než hledáním svých příbuzných. Nicméně rozhodně na tom šlo zapracovat. Alespoň ty situace jednotlivých tragédií jsou zde představeny dobře.

Promlčeno (2022)

Na české poměry skvělý film a nebylo to ani moc komplikované. Stačí jednoduchá zápletka, správně vybraní herci a dobrá podívaná je na světě. Jen mě trochu překvapilo, že od Roberta Sedláčka, ten u mě propadl v nemilost po Českém století. Ale na jeho rehabilitaci to úplně nevidím, na tu je ještě dost času. Každopádně šanci ještě dotane.

Místnost sebevrahů. Hater (2020)

Stačil dobrý scénář a dobrá režie a výborný film je na světě. Levný určitě nebyl, ale podle mě nemohlo jít současně o nějakou astronomickou částku. Čili si myslím, proč by nějaký podobný film nešel natočit i u nás? Podle mě určitě šel, ale kde tedy sakra vězí problém? Že by nám došli dobří tvůrci? Nebo máme v povaze jiné filmy? Ale ani ty nejsou většinou nějaký zázrak. Takže nějaká tvůrčí krize. Je to podle mě docela škoda, protože toto mohlo být natočeno i u nás.