Vítězný lid (1977) odpad!

Pohádka o tom, jak chytří komunisté proradné imperialisty přelstili. Ne, vážně, na to se nešlo moc dívat, spíš film pro masochisty.

Člověk bez osudu (2005)

Spíš než příběh to bylo takové pásmo, co se stalo. Ono jako kniha to může být dobré, asi si dovedu představit, jak to vypadalo, ale jako film za mě nepříliš povedené.

Krakatit (1948)

Čapkův román psaný po první světové válce natočený po druhé světové válce. Zajímavá kombinace, z filmu je cítit vliv obojího a to je tak nějak logiky spojeno dohromady, nikde to nějak zvlášť nekulhá a nikde není výrazný rušivý prvek, spíše naopak, je to dobré pro oko. Dokonce z toho není cítit nastupující komunismus nebo třetí republiky. Aspoň já to tam nevidím. A to bych to zde i čekal.

Arvéd (2022)

Pokud jsem udělal tu chybu, že jsem film nedokoukal, tak mi prosím dejte vědět, ale po polovině filmu jsem toho měl akorát dost. Tento experiment byl sice zajímavý a na snímek jsem se těšil, ale s přibývajícími minutami to bylo horší a horší. Alespoň pro mě. Jediné, co shledávám pozitivní, je výkon hlavního herce, byť nesedl, tak dovedu ocenit to, že toto zahrál není jednoduché.

Margrete - královna severu (2021)

Zajímavý příběh, který nabízí mnoho spekulací o tom, co jsme viděli. Čekal jsem životopisný film trochu jiného ražení, ale i toto zpracování bylo dobré, člověk tak mohl přemýšlet o tom, co jaký obraz znamená. Celkově tak povedená podívaná, kterou jsem nečekal.

Vzestup Osmanské říše (2020) (seriál)

K mému překvapení tvůrci pokračovali v díle a natočili k první sérii ještě jednu. A obě vyšly na podobné úrovni, což mě překvapilo. Svědčí to kvalitě tvůrců. Jen doufám, že nebudou pokračovat dále, aby se nestalo něco, co by bylo nemilé. Ale co takhle v podobném formátu pokračovat u nějakého jiného tématu?

Vzestup Osmanské říše - Mehmed proti Vladovi (2022) (série)

Z pokračování dokumentu jsem měl trochu obavy, jestli se udrží kvalita na stejné úrovni. A povedlo, byť jsem to nečekal. Vždycky, když se navazuje na něco, co se povede, tak se bojím, o kolik úroveň spadne, a to se tady, k mému překvapení nestalo vůbec. Tímto jsem velmi spokojen a doufám, že tvůrci nebudou pokračovat, aby to nepokazili. I když na druhou stranu...