Kult hákového kříže (1998)

Po shlédnutí tohoto filmu jsem ještě dlouhou dobu koukal a nevěřil jak může být takhle dobře realisticky natočený film o rasismu fakt bomba!!! Podle mě nejlepší film o rasismu jaký kdy byl natočen lepší jsem nikdy neviděl. Pro Edwarda Nortona excelentní role jako psychopat zahrál bravůrně!!! . Finální scéna je očekávatelná ale naprosto úchvátná. Tohle musíte vidět, spadnout do sekty úplně jednoduchý ale odejít to už je problém velký!!!

Robin Hood (2010)

Když jsem shlédnul trailer čekal jsem parádní film opět s dvojicí Scott a Crowe. I když má film své slabší momenty tak se to celkem povedlo. Hlavní slabinou tohoto filmu je, že se snaží býti historicky reálným ale bylo to trošku jinak ve skutečnosti. Asi druhý Gladiátor už nebude. Pořád je pro mě nejlepší Robin Hood s Kevinem Costnerem.

Dobrý ročník (2006)

No tomu říkám parádní komedie, a to ještě od Scotta který je poslední od koho jsem to čekal, že natočí komedii!! Je to film o lásce k životu, po shlédnutí traileru jsem nečekal, že to bude takový parádní film. Russell Crowe zahrál opravdu mistrovsky a opět jsem se přesvědčil, že patří mezi nejlepší herce součastnosti který zahraje jakoukoliv roli bez problému!!

Království nebeské (2005)

Velký válečný film s obrovským množstvím úchvatných válečných scén, dokonalou dobovou atmosférou a nádhernou hudbou Celkem průměrný na druhou Království nebeské určitě stojí za shlédnutí. Asi Scott chtěl natočit druhého Gladiátora ale jak vidíme to se mu vážně nepovedlo. Podle mě to má strašně velký rozpočet

Černý jestřáb sestřelen (2001)

Je to prostě akční střílečka který ukazuje pohled na válečný konflikt které tak byly. Jedna akce vedle druhý kulky lítaj ze všech stran, je to prostě nepřetržitá adrenalinová akce. Krásná hudba od Hansa Zimmera, krásný soundtrack. Pokud jste fanoušek válečných filmů tak tohle si prostě nemůžete nechat ujít. Hlavně to je založený na skutečný události. Bomba to je

Gladiátor (2000)

Historický velkofilm který se určitě zapsal do historie filmů, jsem Scottův velký fanoušek a mám jeho filmy velice rád!! Velký můj oblíbenec Crowe hrál neskutečně parádní role opravdu mu to sedlo! Velkou zásluhu na tom má Joaquin Phoenix a to, že za svou hereckou kreaci nedostal Oscara, je možná omyl. Mám v prodloužené verzi a fakt bomba!!! Oscary vyhrány zaslouženě.

Počátek (2010)

Geniální dílo. Což je dnes na filmovém plátně plném všemožných blockbusterů, remaků a pokračování zavedených sérií jev zcela nevídaný. Jestli Nolan neni v současnosti nejlepší režisér, tak už nevim kdo. Nolan dokázal komplikovaný příběh přednést tak, aby ohromil a fascinoval v každé své sekundě, aby donutil k hlubokému zamyšlení, ale přesto aby zůstal srozumitelný a ve své komplexnosti neztratil nic ze zběsilého tempa a atmosféry. K samotnému filmu můžu říct, že je to opravdová mysteriózní bomba, velkolepý film se skvělými efekty. Samotné téma se sny se mi velmi líbilo. Fantastická režie, dokonalá hudba, úžasná kamera. Film, který snad musí pomotat hlavu každému. Vynikající herci jako jsou Leonardo DiCaprio, Ellen Page, Joseph Gordon-Levitt, Tom Hardy a další, co chtít víc. Tohle se musi videt!

Den nezávislosti (1996)

Chcete se bavit parádní dnešní klasikou s mladým a začínajícím Willem Smithem tak vypněte mozek a jen se nechte unášet parádním filmem ještě lepšími efekty, nedivím se, že dostal oscara!! Asi Emericha nejlepší film společně s 2012. Will Smith opět hláškuje a jeho přivítání návštěvníka na naší planetce nemá chybu a také otec technika Jeffa Goldbluma také parádní hlášky. Konec opět Americký musí velit útoku a hlavně to , že americký prezident jde do boje s ostatními. Jinak opravdu náááářezzzzzz!!!!!

Godzilla (1998)

Nevím no tohle se moc Emerichovi nepovedlo. Takový horší katastrofický film s velkou obludou, když jsem byl menší moc rád sem na to koukal teďka to je pro mě takový ohraný. Líbila se mi role Jean Rena hrál takového nemluvicího tvrďáka. Opět krásný efekty ale na to se ve filmem jen nehraje, Prostě asi už nenaváže na Den nezávislosti.

Patriot (2000)

Ano sci-fi a katastrofický to by šlo Emerichovi ale tenhle druh filmu nebyl pro mě vůbec špatným soustem. Spíš šlo celou tu dobu o Gibsonovu pomstu. Především se mi líbila scéna, kdy společně s mladšími synky osvobodí Ledgera, a pak poslední boj fakt excelentní. Pouze mi vadilo, že to bylo strašně dlouhý, mohlo to být o nějakou tu minutku kratší. Když to shrnu parádní zábava sice to nemusím vidět často ale rád si to pustím znova.