10 000 př. n. l. (2008)

Film 10 000 př. n. l. měl Emerich natočit před 10 lety určo by to lidi víc žraly a né v tuhle dobu!! Efekty za to stály a to byl nejdůležitější bod toho, proč jsem na to vůbec koukal.I když je to taková slátanina dá se na to koukat. Konec filmu se mi vcelku líbil.

2012 (2009)

Zábavný katastrofický film plný napětí. Trochu mi připadá, že chce být druhým Bayem sice se mu to nějak nedaří ale efekty má taky bombastický! Emmerich točí velkofilmy, točí je ve velkym stylu a když já na tohle šel do kina, počítal jsem s tím, že si užiju film s dobrým koncem, brutálními efekty. Nejlepší byl jízda limuzínou, jak se řítily budovy kolem a poté scéna jak si šli pro mapu. Poslední půlhodinka byla taková zbytečná prostě to nemohlo skončit tak jednoduše, muselo tak být ještě vzrušení. Jinak film na který jsem se těšil a byl jsem spokojený!!!

Transformers: Pomsta poražených (2009)

Sice dávám max. hvězdiček ale určitě mírný zklamání to má od jedničky. Opět spolupráce se Spielbergem se povedla, když se dají dohromady tyto dva mozky to musí být neuvěřitelný nápady. Vidět Megan jak se válí po motorce přes celý plátno fakt božský.

Transformers (2007)

Miluju autíčka už od malička jsem si s nimi hrál! Vizuální efekty parádička. Roboti jsou vzhledem dokonalý, jejich transformace je z říše snů a nebojí bojovat kdekoliv na světě. Je vidět, že na tomhle filmu pracoval tak dlouhou dobu ale když máte vedle sebe mistra, (parťáka) jako je Spielberg tak sem předpokládal, že tento film bude vážně pecka. Parádní káry použít jako reklamu!!!!!

Sherlock Holmes (2009)

Miluju detektivky a ještě takového ražení jako je tohle. Ano, Holmes se tu umí prát a s Watsonem dávaj všem do držky, jenže je to stejně v první řadě hlavně poctivá detektivka s klasickým vyšetřováním zapeklitého případu. Výborná dvojice Law a Downey už se strašně těším na dvojku doufám že Guy Ritchie nezklame a bude to stejná jízda.

Ostrov (2005)

Je to skvělý akční sci-fi film...díky skvělému námětu vznikla fantastická, akční podívaná z blízké budoucnosti. Každý záběr, každá střižená scéna, naprosto všechno je v rukou opravdových mistrů a propracováno do maximálních detailů. Každičký záběr je vypilovaný do nejmenšího detailu. Opravdu úžasná kamera, perfektní střih, skvělá, opravdu skvělá hudba. Jako vždy výtečný Ewan McGregor a Scarlett Johansson byli do hlavní dvojce ideálně obsazeni, také Steve Buscemi potěší vedlejší úlohou. Celý dojem z filmu mi ale kazí nepříliš povedený závěr.

Mizerové II (2003)

Michael Bay se vrátil s dokonalým akčním filmem. Pro člověka, který jeho filmy zbožňuje, je tahle podívaná hotová extáze. Will Smith v roli drsňáka a frajírka a Martin Lawrence v roli nerváka, jsou výborný a jejich vzájemný dialogy a hádky jsou hodně vtipný. Ve vedlejších rolích potěšila krásná Gabrielle Union Peter Stormare a záporák Jordi Mollà . Ve filmu si užijete perfektní automobilovou honičku při které jsou na hl. hrdiny shazovány z pronásledovaného náklaďáku automobily, přestřelku při které kamera objíždí pokoj a díky tomu vypadá nejen nápaditě ale i naprosto úžasně nebo třeba závěrečnou likvidaci padouchovy vily plus spousta vtipných hlášek a scén. Prostě nadupaná adrenalinová jízda.

Pearl Harbor (2001)

Opět Baye dokázal že vizuální efekty to je sousto pro něho na tohle to je fakt třída. To že rozpočet byl takhle obrovský se ani moc nedivím po shlednutí těch akcí. Jen mi tam nesedl ten konec filmu takový zase moc Americký.

Armageddon (1998)

Je to něco mezi sci-fi a romantikou ale po shlédnutí celého filmu vyhrála určitě ta romantika. Ale nápad Baye byl vcelku slušný. Ale je to strašně Americký film, nikdo jinej nemohl zachránit planetu než hrdinové z USA!! Herecké obsazení jedna hvězda vedle druhý! Excelentní vizuální efekty a hlavně Píseň - "I Don't Want To Miss A Thing"

Skála (1996)

V rámci žánru se jedná o absolutní špičku. Jestli chce někdo vědět, jak má vypadat pořádně nabušená akční pecka, tak ať se podívá na tenhle Bayovův kousek, který je jednoznačně jedním z nej v 90. letech. Pro mě naprosto dokonalý zážitek. Nicolas Cage a Sean Connery tu vytvořili velmi povedenou dvojku, která zachraňuje americké občany, zajaté v nejobávanějším vězení v Alcatrazu. Edu Harrisovi to v roli záporáka také velmi sedne. Prostě to nejlepší co může žánr akčních filmů nabídnout. Jasných pět hvězdiček.