To My Mother and Father (2010)

Velmi slušné, ale představoval jsem si vše trošku jinak. Začátek perfektní, ale závěr zbytečně přehnaný.

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Expendables 2 o stupínek lepší než jednička a to díky skvělému obsazení a humoru. Akční stránka byla stejně dobrá jako v předchozím díle. Tady dostaly větší prostor i vedlejší postavy, což bylo naprosto skvělé. Navíc si někdo nechal záležet a postavy skvěle zasadil do děje a příběhu. Bavil jsem se jak už dlouho u akčního filmu tohoto typu ne. Dvě věci, které mě nejvíce pobavily jsou, když Arnold přijede zachránit povedenou partičku hvězd a prohlásí "I am Back!!" Tato scéna mě v klidu nenechala. Druhá scéna, která dostala byla s Chuck Norrisem, když všem došli náboje, po sléze se s vážnou hudbou ukáže a začne vtipkovat na svůj účet. Scén, které jsou naprosto famózních a nezapomenutelných je daleko více, a proto nemohu jinak než 10/10 = 100%

Prometheus (2012)

Tak tohle je největší zklamání posledních let. Čekal jsem obrovskou sci-fi podívanou, ale místo toho jsem dostal obrovskou sci-fi blbost od Ridley Scotta, kterému se to za boha nepovedlo. První polovina je nicotní a takřka nic se neděje, druhá začne být lepší, ale vše je bohužel ztracené dávno před tím. Těch pár scén nemohlo zachránit téměř dvou hodinovou nudu. Bohužel ani to obsazení nebylo ono.. 4/10 = 42%

Na tripu (2011)

Nebylo viděno snad už někde? 4/10 = 40%

Devátá brána (1999)

Bravurní Johnny Depp neznamená vše. Příběh byl sice zajímavý, ale děj byl nudný od samého začátku. Žádné napětí, žádná zápletka, ale jen taková pomalejší procházka naprosto o ničem. Naopak musím pochválit atmosféru a i hudbu, ale nic to nemění na tom, že jsem se převážnou část nudil. Nemuselo by být vše natahované a možná by to dopadlo o něco lépe.. 4/10 = 49%

Bitevní loď (2012)

Někdo mi jednou řekl, že pokud mne nebaví Transformers, nemám se do Battleship pouštět. Samozřejmě jsem poslechl a oddaloval tento film co nejdéle. Teď se ptám proč? Akce je daleko přehlednější a lepší než u Bayformers a je to jasně a zřetelně vidět. Film jako celek má daleko větší smysl a nabídl mi daleko více potěšení než právě zmiňovaný paskvil. Kdo například v Transformers zemřel z hlavních postav ve třech dílech? Tady hlavní hrdina zemřel nečekaně brzo, bez žádných emocí a oplakávání. To mě mile překvapilo a byl jsem za to rád. O klišé se sice jedná, ale to jsem od začátku čekal. Musím uznat, že jsem takový sci-fi nenáročný nářez nečekal. Dokonce i herecké obsazení je lepší a Rihanna působí daleko obyčejněji než v Transformers "ukravená" Megan Fox nebo ta modelína, která je ve třetím díle. Postavy byly vybrány s rozumem a nemyslelo se jen na vzhled, což potěšilo.. 6/10 = 69%

Zmizelá (2012)

Dobrý thriller, který měl od začátku slušný náboj. Tempo měl stejné a vyšší hodnocení by bylo na místě. Tady je vidět, že vše není tak snadné, jak se zdá. Chyba nastala až v samém závěru. Hrozně rychlý převrat a žádné napětí, které bylo potřeba nebylo. Jill přijela, vyřešila a zase odjela, jenže nic zásadního se nekonalo. Podle mého šlo a největší úraz filmu, mohlo se vše rozvinout a ukončit o něco lépe, ale to se bohužel nestalo. Závěr byl tedy dosti odfláknutý. I přesto se jedná o průměrný thriller, který má od začátku slušné tempo a divák musí přemýšlet.. 5/10 = 55%

Madagaskar 3 (2012)

Madagaskar 3 je bezesporu nejlepší díl, který má v sobě spoustu povedených nápadů. Když se rozjelo představení s cirkusem, tak mi lezl mráz po zádech. Vizuálně krásná podívaná, která si zaslouží pochvalu.. 8/10 = 88%

Jurský masakr (2012)

Filmy s dinosaury jsou hrozně nevyužité téma, a proto jsem se celkem těšil. Jde sice o ohranou found footage v této době, ale podle mého jedna z těch lepších. Zápletka není nějak moc záživná, prostředí je průměrné a herecké výkony neurazí. Dinosauři se párkrát objeví a to si divák přeje. Zpracování bylo docela dobré, takže s tím problém nebyl. Jelikož je dinosauří téma nevyužité, tak jako divák tohoto druhu nemůžu být zklamán. Po Jurským Parku nebylo nic, což dokazuje své. Na nízkorozpočtovou záležitost slušná podívaná. Od teď budu doufat v nějaký trhák o dinosaurech s daleko vyšším rozpočtem, ale bůh ví kdy se dočkám.. 6/10 = 60%

Doba ledová 4: Země v pohybu (2012)

Lepší než dvojka, ale zaostává za jedničkou a trojkou o stupeň. Humor je opět několikrát příjemný a hlavně nové postavičky. Já se opět dobře bavil.. 8/10 = 80%