Mlčení (2016)

Možná bych název filmu přejmenoval na "Mučení", hned by to dávalo větší smysl. Bohužel ani Liam Neeson nedokáže zázraky a tohle zachránit nemohl. Délka je extrémní, dějová linie o ničem a nominace na zlaťáka nepochopena .. 2/10 = 25%

Cirkus Bukowsky (2013) (seriál)

Krimi seriál, který je na velmi solidní úrovni a to díky Kunešovi, který je nekompromisní a jako detektiv skvělý. Druhá věc, která je dobrá je role Bukowského, který je svůj. Celý příběh a děj je záživnější díky stylu vyprávění, seriál tím dostává grády, Právě tato věc chybí u pokračování Kunešovo Rapla.

Nerve: Hra o život (2016)

Už v prvních minutách jsem viděl podobnost s 13 game sayawng nebo jeho nový brácha 13 sins. Tyto dva snímky jsou bezesporu brutálnější. Nerve si jde svou vlastní cestou a zaměření je pro teen publikum. Notebooky, mobily a barevnost jasně ukazují. Přesto jak je prvních minutách jasné, se vše stupňuje a začíná být náročnější. I když tento barevný kabát není můj šálek, tak herecká sestava je stravitelná. Hlavní herecké duo je zvolené fakt dobře. Krátká stopáž tomu pomohla a divák se nezačne nudit .. 7/10 = 72%

Rapl - Nástřel (2016) (epizoda)

Nekompromisní major Kuneš se vrací, hned od počátku ukáže svou pravou povahu. Jeho chováním si vyslouží stáž někde v prdelákově, kde má svůj první případ. Nic velkého tento díl nenabídne, ale rozjezd série dobrý.

Jack Reacher: Nevracej se (2016)

Akčnější než první díl, ale jinak už to ten starý Jack Reacher není. První díl působil komorněji, stylověji, temněji, s hlavou a patou. Tohle je taková střela do prázdna, přesto se jedná o lehký nadprůměr. 6/10 = 60%

Cirkus Bukowsky - Série 1 (2013) (série)

První série je u konce a vypadá vše uzavřeně, další série nejspíš nabídne nové souvislosti. Tato řada neměla žádné výrazné zvraty, přesto děj byl od začátku silně nadprůměrný. Kriminálka, která si získá diváka svérázným detektivem Kunešem, který se zrovna pro smích nenarodil. Je smůla, že takových kriminálek nevídáme v TV více.

La La Land (2016)

Emmu Stone mám rád, Ryana Goslinga také, ale nemohu si pomoc, cítím z nich umělost. Jejich láska působí předvídatelně a nuceně. Navíc se k sobě jako pár obsolutně nehodí. Emma je sladká a roztomilá, možná mít vedle sebe jiného herce, bylo by to jiné. Ryan je nemastný a neslaný, jeho role není vůbec věrohodná. Klasický hollywoodský muzikálový trhák, který pravděpodobně posbírá pár cen, ale do mého srdce se nevryje. Ono se na druhou stranu není čemu divit, když Jazz je hudba vzdálená mému stylu. Nebudu jen pesimistický, pochválit mohu třeba kostými nebo občas povedené a příjemně poslouchající songy, kterých je bohužel málo. Každý rok vyjde pár snímků útočících na ceny a La La Land je jedním z nich. Jen díky příjemnému muzikálovému závěru jsem ochotný skočit přes průměr, který po hudební stránce neměl chybu. Takový mix hudebních žánrů od Jazzu, po klasickou hudbu. Obrovským a nejspíš největším kladem je právě vážná a klasická hudba, kterou si poslechnu mile rád .. 5/10 = 53%

Příchozí (2016)

Je to tady, udělal jsem si čas na tento "dokonalý" snímek. Bohužel dle předpokladů ukecaná, nezáživná, nudná, nedepresivní, bez napětí a bez většího nápadu mega sr****. Nebudu sprostý tedy, ale naprostá ztráta mého drahoceného času. Na druhou stranu jeden klad najdu, u Kontaktu jsem trpěl o něco více a možná i příjemná klasická hudba dělala Arrival stravitelnější.. 3/10 = 32%

Fantastická zvířata a kde je najít (2016)

Při rozjezdu nové ságy prequelu Harryho Pottera jsem byl mírně skeptický. V prvních minutách jsem si to potvrdil, trošku přemýšlel a pomalu si zvykal na nové neznámé postavy. Je těžký úkol přiblížit se Potterovi, ale vše se dá zvládnout. První scény jsou zajímavé, o tom žádná, překvapivě mají dost prostoru zvířata, ale proč ne, když tomu název napovídá. Je jich spousta a velmi pěkně zpracované. Prvních 45 minut je takových seznamovacích, což není na škodu, když si připravuje své nová sága. Zhruba po 45 minutách se začne přiostřovat a děj se nám rozjede do větších obrátek. Dále až do závěru není co bych vytkl. Bradavice měli své kouzlo, ale už toho stejného prostředí bylo dost. Prostředí New Yorku je výborné, postavy sedí také a hudba od počátku famózní. Neočekával jsem obsolutně nic, a proto je tento snímek překvapením roku. Čekal jsem příživníka slavného Pottera, ale dostali jsme originální kouzelnickou pecku, která si jde svou cestou, čehož si vážím.. 8/10 = 87%

Dítě Bridget Jonesové (2016)

Mamka Bridget Jonesová se vrací po několika letech. Možná tím nejvtipnějším a nejzajímavější způsobem. Nebo jsem jen o pár let starší. Rozhodně jsem se bavil nejvíce z celé trilogie.. 7/10 = 77%