Jízda smrti (2007)

Zajímavý horor se zajímavým podle mě originálním námětem. "Normální" lidé vs fanatičtí sektaři. Hustá a těsná atmosféra temných zákoutí podzemních tunelů metra od kterých se dá očekávat cokoli. Tento horor mě zaujal a dokonce bych i dal vyšší hodnocení, to by si ovšem páni režiséři museli odpustit ten nepochopitelný a nerealistický konec, který mě opravdu hodně zklamal. Za svůj originální námět si zaslouží shlédnutí.

Zelená míle (1999)

WOOOW, tak tohle mě dojalo k slzám! Skvělé herecké výkony, dojemné scény, opravdová lahůdka, tomuto filmu mohu složit jen samé poklony, sic byl podle mě zbytečně dlouhý,ale byl úžasný! Skvělí bachaři, skvělí vězni, skvělé postavy skvělý John Coffey ROCKS! Tu jeho roli jsem si prožil s ním a když zemřel na elektrickém křesle jako bych zemřel i já! Jeden z nejkrásnějších zážitků vůbec, jak po stránce filmařské tak po stránce životní...tento film mě donutil přemýšlet! 100% doporučuji

Requiem za sen (2000)

Možná to bude znít barbarsky, ale tento film jsem "nalezl" úplnou náhodou a to přes úchvatnou skladbu od Clinta Mansela, ale zamiloval jsem si jej nebo spíše mě dosti zasáhl. Je strašně emočně těžký na shlédnutí, slabým povahám nedoporučuji a nebo, že bych jej doporučil všem? Ať každý vidí jak je lehké si zničit život! Jak je lehké přijít o všechno co člověk na světě kdy miloval. Tento film musí člověka ihned zaujmout, je natočen neuvěřitelným a podle mě nevídaným stylem, prostě tento film si lidé buď oblíbí a vryje se jim hluboko do paměti a vezmou si z něj ponaučení a nebo jej po pár minutách vypnou. Já jsem jej shlédnul celý a opravdu nelituji, velice mě obohatil. Takže další 100% záležitost, ufff bylo to opravdu něco!!!

Město bohů (2002)

Neuvěřitelně silný zážitek je tento snímek, který nám ukazuje krutou realitu života chudinských čtvrtí na celém světě, kde pouze silnější přežijí, ale i pro ty si smrt jednoho krásného dne přijde. Další důkaz toho jak je život těžký, když se člověk takříkajíc špatně narodí. Ovšem tohle je krutá realita, takhle to prostě chodí a my s tím již bohužel nic nenaděláme, na to je příliš pozdě!:-( Skvělý, drsný, ohavný, neuvěřitelný, smutný, pravdivý, emotivní tohle všechno a ještě více je toto veledílo. Doporučuji 100% pro silné povahy.

Kult hákového kříže (1998)

"Naštvanost je přítěž, život je moc krátký na to aby jste byl pořád naštvanej" Tato věta byla citována v samém závěru filmu, který se musí chtě nechtě vrýt pod kůži každého, kdo tento snímek měl možnost shlédnout. Tato věta má možná mnoho mladých lidí,kteří stále hledají svou vlastní cestu životem ovlivnit, ovšem podle mého názoru nebyla vhodně zvolena, protože film působí jako bomba,která právě vybuchla a určitě mě tento film neuklidnil,ale právě naopak naštval. Nejhorší scénou tohoto filmu pro mě bylo zakousnutí se do obrubníku...nemám rád zubaře...:-) Každopádně tento film vřele doporučuji. Skvělé výkony herců,hlavně Edwarda Nortona.