Neviditelné zlo (2006)

Skvělý záporák! Kvůli něj stojí za to se na tento horor podívat! Ale z jedné strany by se dalo říct, že on vlastně ani záporák nebyl, byl spíše chudák, který měl tu smůlu, že se narodil vyšinuté matce posedlé náboženskými vizemi, která se snažila svého milovaného syna izolovat od okolního světa, který je podle ní špatný, zkažený, plný démonů! Proto říkám "křesťanství je zkáza světa". Ta minulost byla vykreslena opravdu dobře a byla takovou třešničkou na dortu! Na vše kolem něj se už koukněte sami. Takže velmi milé překvapení! Hodnocení 4* a 80%

Vlkodlak (2010)

Nezdárný, ale úspěšný syn se vrací domů na venkov aby pomohl objasnit zmizení(smrt) svého bratra. Cestou na venkov potká podivného muže jež mu dá starodávnou hůl s rukojetí vyobrazující vlčí či vlkodlačí hlavu. Znovu se setkává se svým otcem jež se zprvu jeví jako otec který se opět setkává se svým "nevyvedeným" synem. S dějem se Lawrence stále hloubějí zaplétá do křížku s pověstí o nadpozemsky silné, kruté nestvůře, která má terorizovat poklidné a ospalé hrabství. Nakonec najde svůj osud hluboko v lesích anglického venkova a začíná boj mezi lidskostí a touhou po krvi. Skvělé výkony herců, hlavně mého oblíbence Benícia Del Tora jemuž výborně "sekundují" Antony Hopkins a Agent Smith z Matrixu Hugo Weaving! Drsný, smutný, psychologický, romantický snímek. Vše pro mě skvělé, nemohu jinak - 5* a 100%

Cesta do středu Země (1999) (TV film)

Myslím si, že na rok 99 to bylo prach bídně natočené. Mám rád Verneovky a proto jsem se na tohle taky podíval, film má i světlé chvilky, ale je jich žalostně málo. Hodně se mi líbila domorodá zrzečka, to bylo z herců asi tak všechno, nakonec mě dorazily ty zelené chodící potvory( už ani nevím jak jim říkaly) byli to nějací tvorové, ale masky byly tak mizerné, že jsem v nich stále viděl převlečené lidi a to mi strašně vadilo...za to vše 1* a druhou bych přidal za to, že jsem to dokoukal do konce 2dílu bez toho aniž bych u toho usnul, což se mi u ptákovin stává hodně často!:-) Hodnocení 2* a 30%

Účastníci zájezdu (2006)

Viděno již po několikáté, ale stále tato komedie pro mě neztratila "kouzlo", stále v ní objevuji něco nového a stále se stejně kvalitně bavím! Také jsem měl to štěstí několikrát ve svém životě absolvovat autokarový zájezd a tak se vším co bylo v tomto filmu vyobrazeno naprosto souhlasím. Ti herci, kteří mě osobně "nic neříkají", jsou zde fakt dobří a ti, které mám rád jsou zde skvělí. Při sledování si vždy vzpomenu na svá mladší léta, pubertální období, letní lásky a trapasy!:-) Díky za toto dílko! Hodnocení 4* a 80%

Vodní svět (1995)

U tohoto filmu jsem zatím pokaždé usnul a nedověděl se jak to vlastně dopadlo, prostě mě to nějak nezaujalo. Před pár dny kdy jej dávali v televizi jsem si řekl, zkusím se na to opět mrknout a nelitoval jsem. Zábavná futuristická "ptákovinka" se skvělými scénami, zábavnými hereckými výkony se zajímavými efekty ovšem s občas hodně tupými rozhovory někdy až ulítlými výjevy a výlevy hodně podobné Šílenému Maxovi - opět jsem před koncem usnul!!:-D Tu část, kterou jsem viděl hodnotím 3* a 65%

Králova řeč (2010)

Viděno v malém romantickém kině Vlast v Jánských Lázních, což dodalo na autentičnosti a i po odchodu z kina jsem si připadal, jako by ještě sledování filmu neskončilo. Skvělé herecké výkony hlavních hrdinů snímku! Hlavním námětem jsou řečové problémy nečekaně korunovaného krále Jiřího VI, kterého se ač svérázně snaží vyléčit neštudovaný Lionel Logue, zprvu velká nedůvěra Bertieho k Lionelovi přeroste v pouto, které pomůže nově korunovanému králi překonat řečovou vadu.ale i navázat velké přátelství s "normálním" člověkem, které by jinak nezískal. Hodnocení 4* a 80% - do 5* mi tam něco chybělo, něco co "chytne za srdce".

Strážci vesmíru (1993) (seriál) odpad!

Tahle blbost si snad nezaslouží ani komentář, neuvěřitelně tupé postavy, efekty žádné,pitomé hlášky...nevzpomínám si kdy naposledy jsem viděl něco blbějšího, snad jen kameňáky. No nic je to špatné, špatné a ještě jednou špatné! Hodnocení odpad! a 0%

Texaský masakr motorovou pilou: Počátek (2006)

Vracíme se ke kořenům, k tomu jak to všechno začalo a proč. Proč vlastně byl Thomas Hewitt takový a proč to všechno dělal a musím říct, že mi jej bylo docela líto, protože on nemohl za "svou" zvrácenou rodinu, která jej psychicky týrala a "nutila" jej dělat to co dělal. Čekal jsem, že se někdo z hlavních hrdinů zachrání, ale omyl všichni skončili na Hewittově motorové pile! Bylo to drsné, zábavné, nechutné atd...Hodnocení 3,5* a 70%

Uvnitř (2007)

Neuvěřitelně hustá atmosféra, první část filmu zhruba 25min. jsem se docela i nudil a čekal jsem co z toho vlastně vyleze. Ale s pokračujícím dějem jsem byl hodně překvapen a musím říct, že mile překvapen. Všechen ten hnus byl divákovi mistrovsky podáván a atmosféra stále houstla a houstla, některé věci byly docela přitažené za vlasy, ale to nic nemění na tom, že to byl jeden z nejbrutálnějších hororů, který jsem kdy viděl! Hodnocení 4*(nebýt těch prvních pětadvacet minut dám 5*) a 85%

Zdrojový kód (2011)

Další z filmů ve kterém je hlavním námětem zabránění či vysvětlení kriminálních činů, ze všech bych snad vyzdvihl Minority Report. Říkal jsem si, proč k takové operaci jako je vyšetření teroristického útoku je zapotřebí mrtvého člověka, většinu filmu jsem si to říkal, ale grandiózní konec mi to vysvětlil. Nemůžu se však ubránit pocitu, že mi tam k dokonalosti něco scházelo. Hodnocení 4* a 80%