Vratné lahve (2007)

Postaší důchodce Zdeněk Svěrák se nechce smířit s tím, že již má většinu života za sebou a necítí se být páprdou jemuž již zbývá pouze sedět doma s manželkou a koukat na telenovely. Stále se cítí mlád a chce si užívat života plnými doušky, chce být v kontaktu s ostatními lidmi, a chce být žádaný a má myšlenky mladého "hřebce". Proto přijímá práci ve výkupu lahví, vše se pro něj ovšem změní, když je do prodejny zakoupen automat. Velmi milý průřez neobyčejným důchodcovským životem. Hodnocení 3* a 65%.

Paranormal Activity 2 (2010)

Jen o trošku lepší než prachbídná jednička. Přidali sem malé dítě a psa...jinak opět o hounu...Říká se, že první díly bývají nej, že dvojky by se už nemusely točit, že trojky už nestojí ani za kouknutí, tady je to právě naopak. Trojka nejlepší 3*(opravdu lekavá) tato dvojka nic moc a jednička stojí jen za odplivnutí. Hodnocení dvojky 2* a 35%.

Tucker & Dale vs. Zlo (2010)

Tuhle "komedii" jsem si vypral podle zde docela vysokého hodnocení a ejhle šlápnul jsem vedle. Neuvěřitelně tupé chování herců, u těch dvou buranů bych to ještě i čekal, ale u vysokoškolsky vzdělaných studentů? Těm to prostě sežrat nešlo. Připadal jsem si jako by se někde do lesa sjela bandy mentálně postižených teenageru. Čekal jsem, že se budu bavit a, že mě dvojice hlavních představitelů dost rozesměje, protože mám rád takovouhle srandu, ale bohužel, některé jejich rozhovory byly opravdu mimo( kdo ví možná to bylo tím, že jsem to viděl v českém dabingu). Proto dávám 1* za to co se vlastně "vyklubalo" z "bojovného vůdce" studentů a 1* za konečný happy end, kdy ten závěrečný polibek jsem Dalovi celý film upřímně přál...on jediný byl sympaťák...Hodnocení 2* a 45%.

Psychopat z Green River (2008) (seriál)

No tento thriller já musím hodnotit hodně vysoko. Dost hustá atmosféra. Drama v kombinaci s dokumentem zde k sobě padlo kupodivu hodně dobře. Detailní rozkrývání všech nechutností, které masový vrah prostitutek spáchal. Řekl bych až k dokonalosti vychytaná skládačka přes, kterou se příjemný hlavní hrdina musel dostávat. Silné prolínání osobního života se životem pracovním taky filmu hodně přidalo. Možná byl ho tvůrci mohli vměstnat do jedné epizody. Ale já jsem byl pěkně napnutý a tomuhle filmu jsem věřil naprosto všechno. Jasně byly tam určité scény, které si mohli tvůrci "vypůjčili" u svých slavnějších žánrovek, ale to mi vůbec nevadilo. Hodnocení 4* a 80%.

Listopadová romance (2001)

Toto milostné drama má našlápnuto na to být velmi dobrou záležitostí, řadit se mezi opravdové velkofilmy tohoto žánru, ovšem má jen našlpnuto a režisér podle mě tento film "neukočíroval". Herecké výkony skvělé, ale tak hloupou roli jak měla Theron jsem opravdu nečekal, chápu, že umírá, ale proboha jak může být díky tomu takhle neuvěřitelně sobecká, chápu, že každý člověk je jiný, ale tohle bylo opravdu přehnané. Omotat si člověka kolem prstu a potom jej odkopnout, vědět, že člověka svými kroky zraní, ale přece to udělat, nechtít pomoc od blízkého člověka v nejtěžších a posledních chvílích svého života, promiňte takhle se chová jen zakomplexovaný idiot a tohle mi Theron opravdu nesedělo. Ovšem za srdceryvnost, dojemnost, dobře vyvážený občasný humor, za skvělého a oddaného Reevese dávám 3* a 70%.

Výbuch bude v pět (1984)

Zábavná komedie plná fyziky, a různých dětských rošťáren na jednom venkovském městečku. Malého Enšteina Ludvíka nezajímá nic jiného než jen jeho milovaná fyzika a svým střeštěným výzkumům podřizuje všechno. Při každém jeho novém nápadu jsem vždy očekával co zase nového natropí a jak se z toho později vyseká. Hodnocení 3* a 70procent%.

Po životě (2009)

Solidní duchařina ve které se dozvíme co nás asi čeká po naší smrti. Krásná Christina Ricci, která dokonale sedla do role "nemrtvé" Ann, jež se po tragické nehodě nachází mezi životem a smrtí, probouzejíc se na chladném ocelovém stole pohřebního ústavu,jediný kdo s ní dokáže rozmlouvat jsou samo sebou mrtví a pohřebák, který má Ann připravit na důstojný odchod z tohoto světa. Ann se ovšem jen tak nechce vzdát a uvědomuje si co by všechno mohla ztratit pokud bude opravdu pohřbena. Pro mě zde nad všechny vyčnívá krásná Christina Ricci na, kterou jsem se nemohl v "naked scénach" vynadívat...:-). Hodnocení 3* a 70procent.

Populace 436 (2006)

Krásné prostředí malého zapadlého Amerického městečka, z počátku velice příjemní a vřelí místní obyvatelé a jeden "vetřelec" v podobě sčítače obyvatelstva, který má zjistit proč, je populace této vísky stále na číslici 436. Ten však nedlouho po příjezdu zjišťuje, že se zde děje něco podivného, stále více se začínají projevovat fanatické rysy místních, kteří jej všude sledují a chovají se k němu jako k našinci. Postupem času pro něj začíná boj o to jak se z tohoto "pekla" dostat, má být totiž jednim z nich. Film, který nepostrádá napětí, má pro mě originální námět, příjemné herce, co mi na něm, ale vadí je jeho pesimistický a hloupý konec...naštěstí DVD obsahuje i konec alternativní, který má Happy end.:-) Hodnocení 3* a 65procent.

Kdo přežije - Panama (2006) (série)

Soutěž při které ne vždy vyhrává ten nejsilnější borec, ale většinou ten který umí nejlépe taktizovat a ten který se snaží hrát si na oblíbence davu a na druhou stranu je podlý až to bolí. Hra plná intrik, která ovšem dokáže vtáhnout a diváka již nutí dokoukat až do konce aby se dozvěděl, kdo to nakonec dotaktizuje a přežije až na vrchol...předchozí komenty nečtu, nechci vědět výsledek, na ten si počkám do zítřejšího večera. Za mě 70% a 3,5*.

Paranormal Activity 3 (2011)

Tak včera shlédnuto v kině a musím říct, že jsem byl mile překvapen. Po hloupé jedničce, která mě absolutně nezaujala a nevystrašila, byla totálně o hounu... Tohle bylo něco naprosto odlišného a bylo to hodně lekavé. Při první lekačce jsem naprosto spontánně na celé kino vykřikl "ty p*čo" , spustil se smích. Potom to už ovšem sranda nebyla a stále jsem se jakože škrábal v nose abych si mohl co nejrychleji zakrýt oči. Některé věci byly ovšem hodně nedomyšlené a to hlavně chování hlavních hrdinů a hlavně komunikace mezi oběma partnery. Ještě budu muset mrknout na dvojku. Jinak opravdu chválím, poté se moc příjemně doma neusínalo a ty pootevřené dveře mi přišly, že se stále samovolně pohybují. Hodnocení 65% a velmi pěkné 3*.