Machete (2010)

Desperádo křížený s Kill Billem. Danny Trejo je velký gangsta, ale vlastně je to klaďas, který vždy všechno zvládne, všechny poseká svýma mačetama, které má snad i v řitním otvoru. On to byl vlastně takový hodně zábavný mišmaš. Machete jako ochránce mexičanů a krásných mexičanek. Jak říkám bylo to hodně zábavné a za to dávám 1*, za Jessicu Albu další * a za mobilní telefon ve vagíně dávám třetí *ku. To znamená 3* a 65%. Škoda, že již nevěřím na ty hrdiny, kteří všechny do jednoho vždy pobijí.

Ospalá díra (1999)

Z každého záběru, z každé scény na mě dýchal Burton. Ty stromy, ta nevzhledná vesnice, ty dialogy, ty dýně, hřbitov, hudba všude byl Burton, někdy mi to trošku vadilo, ale jinak to této pohádce hodně pomohlo. Jediný herec, který tam vypadal dobře, byl Johny Deep, jinak mi opravdu většina byla dost nesympatická dokonce i hezounek Van Dien. Taky jsem byl překvapen tou nenadálou změnou celé osobnosti Deepa, který byl ze začátku takový blbeček co si myslí, že sežral moudrost celého světa a, že jej už nic nemůže překvapit a hlavně byl posera a jako mávnutím kouzelného proutku, měl skoro jako jediný odvahu stát se pravým hrdinou a postavit se bezhlavému jezdci, který vyskakoval ze srandovního "stromu smrti" nebo jak mu říkali. Zábava to byla průměrná a proto 3* a 65%

Krajní meze (1995) (seriál)

Tak na tento sci-fi seriál jsem koukal s úžasem v mých 15letech a říkal jsem si, že nic lepší nemůže být, teď už vím, že lepší dílka jsou, ovšem the OL mezi ně stále patří a patřit bude. Některé opravdu skvělé díly, některé méně, ale i když jsem zrovna s určitým dílem nebyl až tak spokojen, vždy jsem se těšil na konec a na to co nám p.Lukavský zase řekne a podle čeho bychom se měli v životě řídit abychom si nezničili všechno co máme a nakonec i naši planetu. Hodnocení 5* a 90%.

Bělásek (1995)

Bělásek se kterým se nikdy život nějak nemazlil, napřed přišel při porodu o matku a posléze i o otce, který se jej zřekl a tak vyrůstal na farmě se svými prarodiči, kteří ovšem zemřeli a o Běláska se neměl kdo starat a tak byl umístěn do státního domova pro mladé chlapce. S tím, však přicházejí další komplikace. Bělásek se ocitá v cizím světě a mezi lidmi pro, které je jen zrůda, která škodí a je třeba se jí zbavit. Na jeho stranu se však staví ředitelka domova učitel fyziky, kteří v něm vidí zázrak. Také potkává mladou krásnou spolužačku se kterou se sblíží, není jim ovšem přáno. Okolními hochy je stále napadán a je na okraji společenského dění v městečku. Bělásek, který má nadpřirozené schopnosti - je vodivý, dokáže číst myšlenky lidí, dokáže přenášet utrpení, ale také radost z jednoho těla do druhého. Nakonec po neustálé šikaně se rozhodne opustit městečko a vrátit se zpět na svou farmu. Ani tam ovšem nenachází klidu a tak se nechá oddat bleskům a odejde tam kde mu bude nejlépe a to do nebe. Postřeh : Již vím odkud tvůrci Zelené míle brali inspiraci pro některé své scény.( přenesení utrpení ze zastřelené srny do pytláka vs John Coffey a Tom Hanks, přenesení myšlenek ze smrtelně nemocné ženy k šerifovi). Hodně emotivní a srdceryvné. Tohle nemělo chybu, veškeré scény se do filmu absolutně hodily a kdyby jen jedna chyběla nebylo by to ono, ale takto paráda! Hodnocení 5* a 100%.

Dědictví aneb Kurvahošigutntág (1992)

Ano kultovní český film u kterého se musí každý bavit. Bolek s uměním sobě vlastním( on tak nějak vlastně ani nemusí hrát, on tak tupě a směšně vypadá už od přírody - to měl být kompliment). Dáša s kozama ven a naša hérečka Ilonka - parádní dvojka a to samé platí u Polívky s Donutilem. Skvělé a originální hlášky a scénky. Tento kult nám naše televizní stanice nabízejí několikrát do roka a já musím říct, že je tohle jedno z opravdu mála dílek na které se opakovaně kouknu. Pokud nevěříte tak se mrkněte - já vašu vagínu resp. penis taky nikdy neviděl a věřím, že ju/ho máte a tak samo můžete věřit mému komentu.:-)Hodnocení 4* a 80%.

Pasti, pasti, pastičky (1998)

Zajímavý námět a zároveň varování pro úchyláky co mají zálusk na oběť, která o jejich "přízeň" zrovna dvakrát nestojí. Ono vyvrcholení bylo vlastně již někdy v první polovině této ploché komedie s průlomovým nápadem. Odbornou kastrací na dvou nadržených chlapech všechno skončilo a toto dílko totálně upadlo a začalo se zaobírat hloupou politikou. A jak jsem si tak četl oficiální text distributora, tak mi přišel hodně laciný a přirovnal bych jej někde k braku Byl jednou jeden polda. Dávám, ale 2* a to za Hanáka s Donutilem a pro mě originální nápad. 40%.

Podivní (2010)

Klasika, vláda nejmocnější velmoci na světě něco posere, tzn. někde vypustí nebezpečné látky, jinde zase virus, někde spadne letadlo, které převáží biologické zbraně. Tak to všechno začíná a tady tomu nebylo jinak. Skupinka přeživších v čele s šerifem se snaží bojovat s nakaženými, ale také s vládními agenty a armádou, která má za úkol tutlat co se jen dá. Postupem umírají záporáci, ale i členové skupinky klaďasů. Nakonec vše skončí svrhnutím bomby(atomovky) na postižené místo. Šerif se svou těhotnou ženou ovšem tlakové vlně jako zázrakem uniknou. Emerický Happy end. Předvidatelné, ovšem nenudil jsem se. Hodnocení 3* a 60%.

PIKO (2010)

Klidně dám 4*...nebojím se toho. Tento snímek, který pojednává o začátcích užívání pika u nás je hodně realistický a strašně barvitě vykresluje pocity a stihy uživatele drog. Pojednává i o tom, že se československým VB detektivům nepodařily zachytit začátky rozmachu této drogy a vůbec všech drog u nás. Na jednu stranu nevím co nám autor tímto chtěl říct...samozřejmě, že to, že užívání drog je špatné. Bohužel ovšem v naší společnosti už je pozdě, nic už se napravit nedá a jen to bude horší. On ten filmodokument vlastně pojednává o skvělé době, protože těch uživatelů nebylo zdaleka ani tolik co je teď. Zmiňovalo se 10 vařičů na celou Prahu, bohužel teď by se dalo říct, že jich je 10 na jednu pražskou čtvrt a to je hodně smutné. Palec nahoru za skvělý herecký výkon R. Novákovi. Hodnocení 4* a 80%.

Legenda o sovích strážcích (2010)

Výpravná pohádka. Mladý soví teenager se dostává do konfrontace s okolním světem, potkává nové přátele, stává se hrdinou a ztrácí svého bratra, který se nechal zlákat na na stranu zla. Ona to byla vlastně taková anti rasistická pohádka. Čistí jako rasa nadřazená proti ostatním "nečistým" druhům sov. Samozřejmě, že dobro zvítězilo, protože rasismus a zlo nemá na světě místo. Některé scénky byly opravdu moc pěkné, ale jinak film podle mě zapadá do průměru těchto animovaných pohádek. Mimochodem sovy jsou nádherní opeřenci. Hodnocení 3* a 55%.

Yes Man (2008)

Tak takového Carreyho moc neznám, byl na mě tak nějak moc pesimistický i ty komické momenty jsem mu nevěřil. Je to prostě šílenec a v téhle trošku srandovní komedii bych radši viděl někoho jiného, třeba Owena Wilsona, ten by tam sednul a hodil by se i více do páru k Zooey. Ta YES sekta na mě také působila divně a nepřirozeně. Vtipné scénky mi přišly jako by je ukradli z nějaké jiné komedie. Celkově mdlé a nezáživné od Carreyho jsem čekal něco jiného, hodně jiného a Zooey - miluju ty její nádherné vykulené modré oči. Hodnocení 2,5* a 40%.