Živí mrtví (2010) (seriál)

Je hezké, že se konečně někdo odhodlal natočit seriál o mých oblíbených zombících. Celou sérii(všech šest dílů) jsem viděl asi během dvou dní takže jí mám tak nějak pohromadě a musím říct, že mě to jaksi nenadchlo, dle zdejších komentářů a různých ohlasů jsem čekal více. Seriál sice obsahuje pár zombie inovací: Nikdo se nikdy předtím před nimi neschoval do tanku, nikdo se nikdy předtím nenatíral kusy masa a vnitřností obsahujících zombie pach atd. Pochválit musím autentičnost samotných zombíků, byli hodně zdařilí. Herci nic extra, moc se mi líbil pouze Andrew Lincoln co by hlavní hrdina a mladej asiat...:-) Já ač zombie fanoušek si nemyslím, že by tento seriál dosahoval kvalit The Vampire Diares nebo Supernatural. Hodnocení 60% Doplnění po schlédnutí 2.serie - musím přehodnotit svůj předešlý komentář a postoj. TWD dostalo s následující sérii nové otáčky a já se opravdu bavil, byl jsem napnutý co mi přinese další nový díl a všech 13.dílů druhé série jsem zkoukl během 4 volných dní a už teď musím říct, že se nemůžu dočkat 3.série, která má přijít až na podzim tohoto roku. Vynikající, plno nečekaných zvratů, nechutných smrtí a nového náboje pro 3.sérii. Líbilo se mi i to, že se v seriálu neobjevoly stále jen zombie, ale hlavní hrdinové řešili mezilidské vztahy, otázku bytí a nebytí což dodávalo na zajímavosti. Nyní hodnotím 90%.

Melancholie (2011)

Můj druhý film od Triera. Hodně jsem se na něj těšil a musím říct, že ze začátku jsem nebyl nijak překvapen, nebyl jsem šokován, říkal jsem si a věřil jsem, že to všechno co jsem čekal přijde, říkal jsem si tohle je stejně jako v Antikristovi prolog a měl jsem pravdu. Přišla první část : JUSTINE a začalo se rozehrávat znepokojující umělecké dílo s velmi tíživou atmosférou. Říkal jsem si, proč to všechno ta JUSTINE dělá o co jí jde, proč se tak chová? Celá její rodina byla dalo by se říci stejně vyšinutá. Matka zničená životem, který prožila s otcem JUSTINE, který jí ponižoval svými zálety kde mohl, její sestra která je k smrti vyděšená blížící se katastrofou(srážka země s planetou jménem MELANCHOLIA). Rodina která dalo by se říci zničila krásu dne, který by měl být jeden z nejkrásnějších v životě muže a ženy. Neuvěřitelně se zde prolínala disharmonie rodiny s blížící se katastrofou a zkázou celého světa. Druhá část již byla více orientována na blížící se zkázu. Docela často jsem si během filmu kladl otázku PROČ? Proč se jela JUSTINE vymočit k jamce s číslem 19, když golfové hřiště mělo jamek pouze 18? Proč se šla JUSTINE během svatebního dne sprchovat, když měla zrovna se svým novomanželem krájet svatební dort? Proč nechala JUSTINE jen tak odjet svého manžela v době svatební noci? Proč si šla užít s nějakým svatebčanem, když těsně předtím si mohla užít se svým novomanželem(musím ovšem říci, že mě to docela vzrušilo). A těch WHY? bylo opravdu dost, ale na druhou stranu jsem vždy dostával odpověď - Je to prostě TRIER! A již teď se těším na jeho další snímek, třeba by mohl být o tom jak to myslel s tím, že obdivuje Adolfa Hitlera. Atmosféru celého filmu ještě umocňovalo chladné prostředí starého kina v kterém jsem měl možnost tento film vidět. Jedna věc na závěr. Pokud právě prožíváte skvělý prosluněný den a jste nadšeni krásou naší planety a shodou okolností máte v plánu se zapadajícím se sluncem shlédnout tento film - Nedělejte to!!! Já to udělal a zbytek dne byl hodně temný! Dal bych 5*,ale nedám a to jen kvůli jedné věci a tou je již hodně krát zmiňovaná otázka : PROČ? Celkové hodnocení 85%

Kazatel (2011)

Proč by měla být doba takovýchto filmů pryč? Dříve jsme koukali na Matrix a další, tak proč by tentokrát nemohl přijít Priest? Já jsem byl spokojen a vůbec mi nevadilo, že zde vystupoval záporák alá Van Helsing, že si zde někdo jako by vypůjčil postavu z Karlíka a továrny na čokoládu, že se zde proháněli mutanti vykradení z DOOMu...Měli jsme se v prvé řadě bavit a já jsem se bavil. 3D projekci bych určitě nepřekousl, ale v teple domova a zdarma, pohodička.:-) Hodnocení 75%

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

Musím říci, že tento díl se mi opravdu líbil, podle mě měl v sobě něco nového, něco co předtím v pirátech ještě nebylo. Mělo to zápletky, mělo to napětí, pravda poslední půlhodinu jsem prospal, ale to bylo asi díky tomu, že nahrávka měla velice mizerný obraz.:-)Jinak jsem na to posléze mrknul znova a na svých 4* nehodlám nic měnit! A určitě jsem si to užil více, než kdybych na to měl koukat v trapné 3D projekci, která pouze kazí oči. 80%

Stáhni mě do pekla (2009)

Tento "horor" jsem viděl už před nějakou dobou(2009) v kině. Předcházely jej skvělé komentáře, kritiky, všichni mi jej doporučovali a musím říct byl jsem zklamán. Nemám rád horory,které se pouze tváří být horory. Tohle byla duchařeká komedie,kterou bych přirovnal ke The Ghostbusters. Sem tam nějaká lekačka,ale převážně pouze smích a humor...když se chci bát, nepotřebuji se k tomu smát! Nakonec jsem si jej za další rok koupil za 50kč v DVD edici,což není moc povzbudivé. Pokud je v pekle taková sranda, tak se tam moc těším!:-D Hodnocení 60%

S tebou mě baví svět (1982)

Moc povedená komedie, která patří každoročně na "Vánoční stůl" ovšem ne 10krát ročně na různých TV stanicích! Skvělé herecké výkony a originální hlášky. Ovšem tento film se už ani nedá doporučit, protože jej už určitě každý viděl. Vzhledem k frekvenci s jakou je promítán v TV se stal již strašně ohranou starou školou a proto dávám "jen" 3*. Hodnocení 65%

Krvavý sport (1988)

U tohoto filmu nebudu troškařit a určitě nedávám 4* z nostalgie, protože ještě dnes patří mezi mé oblíbené. Hlavně kvůli skvělé hudbě, která podkresluje prostředí bojové arény. Herecké výkony podle mě určitě nebyly špatné, ale určitě nebyly to co by mělo být na tomto snímku zajímavé, zde šlo především o zápasy o tu atmosféru o bojové styly a ne o příběh, který pouze dokresloval a vyplňoval čas mezi dalšími zápasy! Ale i příběh zaujal. Opravdu velice povedené! Hlavně skvělý BOLO YEUNG a jeho "prsa"! Tento film v mé filmotéce určitě nemůže chybět a pokud na něj mám chuť tak si jej vždy s radostí pustím a zavzpomínám.:-) Hodnocení 80%

REC (2007)

Já jakožto milovník zombie hororů jsem byl nadšený, navíc když byl film točený stylem realita, ještě to přidalo na úzkostném pocitu při jeho sledování. Myslím si, že je tento počin mnohem lepší než Blair Witch project. Pro všechny jež mají rádi zombie horory a navíc si chtějí užít pocit toho, že se tohle opravdu může stát vřele doporučuji. Hodnocení 80%

Nejkrásnější hádanka (2008)

Ač nejsem fanoušek české kinematografie tak tato pohádka se mi líbila. Myslím si, že měla většinu toho co taková pohádka mít má. Je pravda, že na pohádkové téma již nejde vymyslet nic extra originálního, takže mě ani nepřekvapilo, že se zde nabízely některé podobnosti z pohádek jiných. A navíc je třeba občas jen tak vypnout, zapomenout na strasti dnešního světa. Hodnocení : 60%

Antikrist (2009)

Tento snímek byl první od Triera, který jsem mě možnost zatím vidět a můžu říct, že jsem ve svém životě ještě nic podobného neviděl pokud nebudu počítat nějaké laciné porno. Ale tohle? Vůbec nevím do jaké skupiny bych jej zařadil. Možná filmy při kterých se člověk nemůže uvolnit sedíc před televizi s otevřenou pusou a strnulým výrazem. Terapie sexem po ztrátě milovaného člena rodiny, kdoví možná tu funguje, ale jak se říká, sex je lékem na všechno. Přiznám se určité části filmu jsem nechápal, ale myslím si, že nejsem sám. Není to u mě top hodnocení, protože některé nesmyslnosti a nesrovnalosti by se ve filmu našly. Já jsem dalo by se říci úchyl, ale některé věci byli i na mě velice pobuřující. Podle předešlých komentářů by si většina tento film již nepustila, ovšem já jsem si některé scény dokonce přehrával několikrát!:-) Skvělé realistické výkony hlavních hrdinů. Hlavně Willem Dafoe - to bylo panečku něco jiného než role záporáka ve Spidermanovi. hodnocení tak 75%