Pravěk útočí (2007) (seriál)

Podle mého názoru je tento seriál u nás špatně přeložen do češtiny, protože se nejedná o Pravěk, který útočí, ale jedná se o roztodivné potvůrky, které jen občas útočí. Primeval totiž není pouze o pravěku, ale i o budoucnosti. To ovšem nic nemění na tom, že seriál mě hodně baví a vždy jsem napnutý co zase přinese další díl. Možná bych ovšem uvítal trošku jinou formu seriálu, myslím tím ne každý díl nový příběh, ale zdlouhavější děj ve více dílech. Další věc, která mě na tomto seriálu štve(asi nejvíce) je to, že ztrácí své hlavní hrdiny a dosti hloupě a nečekaně - vždy se dalo jednat úplně jinak a hrdinové mohli přežít! Zdejší nízké hodnocení může být dáno i tím nedoslovným překladem do češtiny! Já to ovšem prokoukl, takže 4* a hodnocení 80%

Spartakus (2010) (seriál)

Seriál, který byl pro mě při sledování "drogou" tzn dokoukal jsem jeden díl a musel jsem ihned mrknout na další, ta potřeba vědět jak to vlastně je, byla u mě strašně silná. Seriál, který ukázal jak to vlastně ve starověkém Římě bylo a myslím si, že život "nahoře i tam dole" ukázal naprosto dokonale. Xena již sice nebyla to co bývala, ale hravě to za ní dohnali jiní. Spousta krve, intrik, pomluv, podlosti, nenávisti, vulgarit, šokujících záběrů a v neposlední řadě docela dost sexu to je Spartacus. Mohu vřele doporučit. Nakonec bych snad jen podotkl Get well soon Andy! Hodnocení 100%.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Z čeho vyplývá zdejší vysoké hodnocení nevím,ale víc jak 3* si tohle ode mě nezaslouží. Díly jsou bez náboje něčeho navíc, vždy se něco zajímavého stane až na konci dílu, některé scény jsou tam opravdu originální jinak bych to nazval jako spojení Robina Hooda se Spartacusem(ten je ovšem pro mě 5*). Když si to všechno dám dohromady tak ty 3* jsou odpovídající. Hodnocení 65% !!!!edit 2019 po 3dile posledni serie, me procitnuti po 8letech...tohle je megapecka!!!! 100%

Do nitra Planety opic (1970)

Volně navazující 2.díl kultovní SCI-FI o tom jak mohou lidé klesnout pod úroveň opicím. Myslím si, že se podařilo velmi dobře navázat na skvělý první díl. Sic to bylo občas dosti naivní, tak se to dá prominout. Zápletka s mimozemskou civilizací vlastnící atomovou bombu byla taky fajn. Skvělé opičí masky, krásná Nova volím 4*. Hodnocení 70%

Ben X (2007)

Další film o šikaně, který jsem měl tu možnost vidět. Autistický student vs všichni ostatní - nechce se mi věřit, že všichni ostatní by byli takoví, hlavni hrdina měl sice svého jednoho kamaráda, ale i tak je to trošku přitažené za vlasy. Jen malou trošičkou mi film připadal, že si bere z Forresta Gumpa, ale jen vzdáleně a Ben si z něj bral velký příklad, ale jinak skvěle zahráno. Vadili mi zde dokumentární rozhovory s účastněnými. Možná jsem to dobře nepochopil, ale i postava Scarlite která byla Benovou oporou kterou si vytvořil pomocí online hry přes internet mi tam nějak neseděla. Celý ten film byl jedna velká představa hlavního hrdiny Bena a ta nahraná sebevražda ke konci byla taky nelogická a dosti dobře by se nedala provést tak jak byla vykreslena. Dávám 65% stejně jako u Klass, filmy byli sice dosti odlišné i když námět byl stejný. Nic to nemění na tom, že šikana je špatná, ale bohužel bude zde vždy!:-(

Planeta opic (1968)

Po delší době jsem se opět mrknul na Planet of the Apes abych si oživil vzpomínky a musím říct, že v době kdy u nás jezdily tanky, v USA měli úplně jinou zábavu než se starat o naše osvobození. A udělali to více než dobře. Podle mě průlomový snímek tohoto žánru na světě. Neuvěřitelně hypnotická hudba, která dotvářela atmosféru nehostinné pouště a později "Planety opic". Byla zde jasně vykreslena hloupost lidoopů a jediný Charlton Heston jim dokázal "nakopat zadky". Skvělý herecký výkon Charltna spolu s krásnou Novou a všech opiček kolem. Šokující vyústění, které nám má ukázat jak jednou můžeme skončit a taky skončíme. Není cesty zpět!:-( Hodnocení 100% nenašel jsem jedinou chybičku!

Vlčí bouda (1986)

Na naše poměry hodně nevšední dílo, určitě i na poměry té doby. Tento film jsem viděl poprvé když mi bylo asi 10let a po jeho shlédnutí jsem si myslel, že už si snad nikdy nezajdu sám na WC, ale jak léta přibývala tak jsem na něj zapomněl a byl jsem tomu rád, až někdy loni po nějakých 19letech od mého prvního zážitku jsem na něj opět narazil. A málem jsem zase nešel sám na WC!:-) Čemu se chtěl v době jeho vzniku tento film podobat? Odkud tvůrci brali inspiraci? Opravdu hodně netypický, tajemný, skličující počin. Hodnocení 75%

Pavouci z vesmíru (2010)

Já jsem se opravdu příjemně bavil, řekl bych, že po delší době kvalitní SCI-FI, které mi tak trošku připomínalo DEN NEZÁVISLOSTI, ale jen vzdáleně, hlavně akční střílečka mezi nejlepšími stíhačkami světa a mimozemskými loďmi, které se náramně podobaly sentinelum z MATRIXU. Moc se mi líbila krásná hlavní hrdinka Scottie Thompson, která byla hodně HOT. Vypadá to, že se možná bude chystat i druhý díl, závěr byl hodně zajímavý a překvapující. Hodnocení 75%

Zkažená mládež (2007)

Zajímavý pohled do dnešní dětské(teenagerské duše). Herci ani nemuseli být nějak skvělí, oni to vlastně ani nemuseli hrát oni se prostě jen chovali tak jak je jim to přirozené. Hlavní námět šikana, všemocný fenomén nejen dnešní doby. Během sledování tohoto filmu jsem z venku zaslechl vulgárně se urážející děti, tak jsem vykoukl, jedno dítě bylo napadáno druhým. Šikana je prostě všude kam se člověk podívá. Tento snímek ukazuje krajní mez toho jak to může ve skutečnosti dopadnout. Kladu si otázku, co jiného měli hoši kteří byli trýzněni dělat? Jak se tomu mohli jinak bráni a vyřešit to, když všichni kolem byli k jejich útrapám slepí, když jim nikdo nedokázal poradit? Když byli ponecháni svému osudu. Říkám si proč je tento film tak dobře hodnocen? Žánrově bych je přirovnal k našim Bastardům či jiným teenagerským filmům. Film mě pouze utvrdil v mém pohledu na dnešní zkažený svět. Hodnocení 65%

Den trifidů (2009) (TV film)

Nejsem fanoušek knih, v mém životě jsem jich přečetl opravdu málo, tudíž nemohu hodnotit knižní zpracování, ale tohle mě opravdu nevzalo, chodící rostliny, herecké výkony nic, jediné co mě se na tom líbilo byly katastrofické scény a příjemné prostředí anglického venkova. A vlastně ani jsem to neviděl celé - nešlo to. 1* za venkovskou přírodu 1* za katastrofický žánr Hodnocení 30%