Dědictví aneb Kurvahošigutntág (1992)

Ano kultovní český film u kterého se musí každý bavit. Bolek s uměním sobě vlastním( on tak nějak vlastně ani nemusí hrát, on tak tupě a směšně vypadá už od přírody - to měl být kompliment). Dáša s kozama ven a naša hérečka Ilonka - parádní dvojka a to samé platí u Polívky s Donutilem. Skvělé a originální hlášky a scénky. Tento kult nám naše televizní stanice nabízejí několikrát do roka a já musím říct, že je tohle jedno z opravdu mála dílek na které se opakovaně kouknu. Pokud nevěříte tak se mrkněte - já vašu vagínu resp. penis taky nikdy neviděl a věřím, že ju/ho máte a tak samo můžete věřit mému komentu.:-)Hodnocení 4* a 80%.

PIKO (2010)

Klidně dám 4*...nebojím se toho. Tento snímek, který pojednává o začátcích užívání pika u nás je hodně realistický a strašně barvitě vykresluje pocity a stihy uživatele drog. Pojednává i o tom, že se československým VB detektivům nepodařily zachytit začátky rozmachu této drogy a vůbec všech drog u nás. Na jednu stranu nevím co nám autor tímto chtěl říct...samozřejmě, že to, že užívání drog je špatné. Bohužel ovšem v naší společnosti už je pozdě, nic už se napravit nedá a jen to bude horší. On ten filmodokument vlastně pojednává o skvělé době, protože těch uživatelů nebylo zdaleka ani tolik co je teď. Zmiňovalo se 10 vařičů na celou Prahu, bohužel teď by se dalo říct, že jich je 10 na jednu pražskou čtvrt a to je hodně smutné. Palec nahoru za skvělý herecký výkon R. Novákovi. Hodnocení 4* a 80%.

Lovci lvů (1996)

Stavitel Val Kilmer se snaží postavit železniční most, čas do kterého to musí stihnout ovšem není jediným nepřítelem. Větším problémem jsou tajemní lvi terorizující dělníky. Proto na pomoc přijíždí slavný lovec Douglas. Začíná boj s Králem zvířat. Hodně se mi líbilo to napětí mezi člověkem a zvířetem. Chce se mi říci, že lev král zvířat to skvěle zahrál. Každá nová noc ve mě vzbuzovala napětí a čekal jsem odkud lev zase zaútočí. Trefné spojení lva s nadpřirozenými silami ve, které věřili místní domorodci. Opravdu fůra napětí. Hodnocení 4* a 80%.

Vzkaz v láhvi (1999)

Romantické drama při, kterém nejedna jemná dušička uroní slzičku. Musím se přiznat taky jsme ji uronil. Hodně dojemný příběh, který se ze začátku jeví jako příběh z "červené knihovny". Costner má zde hodně zlomené srdíčko a proto si do svého světa nechce jen tak někoho vpustit, nachází však spřízněnou duši a později i lásku, ke které ovšem není cesta zas až tak jednoduchá. Když si, ale lidé za něčím jdou tak to dokážou, to platí o našich hlavních hrdinech. Nesmím také zapomenout na Paula Newmana zde hrajícího otce Costnera, bez něj by to nemělo ten správný "šmrnc". Hodnocení 4* a 80%.

Ženy v pokušení (2010)

Velmi milé překvapení! Tři nádherné ženy v hlavních rolích, doprovázené muži, kteří pro ně udělají cokoli. Zajímavě protkané vztahové zápletky, kdy já fandil vztahu Vojty Dyka s Lenkou Vlasákovou - přišlo mi to takové "rajcovní". Opravdu zábava po celou dobu. Nakonec i smutek, který ovšem dal dceru s matkou dohromady a ukázal jim, že by pro ně nejdůležitějším měl být přece jenom vztah rodinný a i přes to všechno jsou chlapi na "druhé koleji". Hodnocení 4* a 75%.

Mortal Kombat - Boj na život a na smrt (1995)

Po nekonečných hodinách odsezených při hraní klasiky MK. Bylo třeba mrknout na to jak si moji hrdinové povedou ve filmu, bez toho aniž bych byl schopný je ovládat. Filmové ztvárnění MK stopro zaostává za počítačovou hrou, ale i tak se jedná o příjemnou zábavu a na rozdíl od hry, zde se nemusím nějak aktivně zapojovat a mohu si užít relax. Hodnocení 4* a 70%.

Dobrý Will Hunting (1997)

Skvělý film o tom jak mladý člověk zničený svým životem dokáže najít ty správné hodnoty. Na této cestě si však musí projít strastiplnou cestu, takovou odvykací kůru a zbavit se nálepky násilníka a hospodského povaleče. K tomu mu pomůže jeho jedinečnost jeho jedinečné schopnosti, které jednoho dne úplnou náhodou v sobě objeví a to vlohy pro složité matematické příklady a vzorce. Myslím, že tento film by se klidně bez těchto vloh obešel a dalo se stavět " pouze na tom jak z prázdného člověka udělat někoho úplně jiného, ale bylo třeba hlavní "berličky". Film s otevřeným závěrem, který by se dal klidně rozvinout i do druhého dílu, ale záleželo by na tom aby mu spíše ta "dvojka" neubrala na jedinečnosti. Skvělý výkon mého neoblíbence Matta Damona a mého oblíbence Robina Williamse! Hodnocení 4* a 85%.

Americký ninja (1985)

Budu hodnotit dle pocitů z mého dětství. Byl jsem z Dudikoffa nadšený, byl to můj hrdina, pro kterého nebylo nic překážkou ani hromada ninjů, kteří tak nějak když měli tak neútočili a, když útočili tak se řezali navzájem. Tohle je ovšem prostě klasika a nebudu zde film hanit, protože jsme o čtvrt století dále, tak to prostě bylo tohle nikdo nezmění a nikdo nemůže říct, že na to nečučel s otevřenou hubou. Jednička byla opravdu parádní. Skvělá zábava! Jo a v neposlední řadě super hudební doprovod, který umocňoval napětí. Hodnocení 4* a 80%

Hra s nevěrou (2005)

Ano nevěra je v základu špatná věc, ale bohužel někdy to člověk nedokáže sám ovlivnit. Co přijde potom je ještě horší. Pokud jde o "normálního" člověka s "normálními" city a hodnotami. Beznaděj, uvěznění ve svém vlastním myšlenkovém světě, pocit viny. Zde ovšem nevěra dostává poněkud odlišné existenční hodnoty. Dilema zda vše přiznat nebo se se vším snažit vypořádat sám je zde hodně silné. Tohle je noční můra všech nevěrných mužů a žen. Já jsem se tedy výborně bavil a říkal jsem si kolik mám já, ale štěstí!:-) Hodnocení 4* a 80%.

Muži v černém (1997)

V branži filmu se sci-fi náměty originální dílko! Dva speciální agenti v boji proti mimozemským nestvůrám, které se infiltrovali mezi pozemské obyvatelstvo. Jen oni dva mohou zachránit svět před novou hrozbou mimozemské civilizace. Skvělí hlavní představitelé, výborné efekty, kopa srandy a hromady sraček to jsou muži v černém! Hodnocení 4* a 75%