Zákon gangu (2008) (seriál)

Neskutečná paráda, SoA řadím hned vedle Breaking Bad mezi moje nejoblíbenější dramatický seriály. A ten soundtrack, někdo si tady dal fakt práci!

Příběh z Bronxu (1993)

Nejde o typickou gangsterku, ale to je možná na tom to nejlepší - De Niro se totiž nesnaží natočit druhý Goodfellas, ale jde na to pěkně sebevědomě po svém. Už po prvních minutách jsem měl pocit, že koukám na něco mimořádnýho a to mi vydrželo až do konce. Absolutní pecka, od příběhu, přes soundtrack, až po působivou atmosféru dobovýho Bronxu. Jedinou chybičku bych viděl v tom, že se to ke konci nevyhlo lehkýmu patosu, ale to asi jinak nešlo. 95 %!

Kosti a skalp (2015)

Bone Tomahawk mě neskutečně příjemně překvapil, je to jízda jak prase. Delší stopáž mi absolutně nevadila, dialogy jsou jak z tarantinovek - hraničí s genialitou. Nenudil jsem se ani minutu. Obsazení je taky parádní, Kurt Russel jakoby se šerifem už narodil, hodně potěšili i Matthew Fox s Patrickem Wilsonem. Pro mě bez jeden z nejlepších filmů roku, a to bez debat. Rozhodně si zaslouží vyšší hodnocení.

Sicario: Nájemný vrah (2015)

Čekal jsem víc, místy jsem se lehce nudil. Nicméně Sicario stojí za to vidět už jenom kvůli výkonu Benicia Del Tora, ten chlap je fenomenální!

Gran Torino (2008)

Clint je prostě klasa. Takhle parádně zfilmovat v dnešní době poměrně citlivý téma, to by dokázal málokdo, nicméně Clint to zvládnul v osmdesáti s prstem v nose, přičemž si k tomu jako bonus střihnul i hlavní roli. PS: Jenom mám trochu strach, že jednou budu podobně miloučkej xenofóbní dědeček jako Walt.

Fargo (2014) (seriál)

Asi takhle - první sérii jsem viděl, líbila se mi, ale že by to pro mě byla nějaká srdcovka, to se říct nedá. Druhá série je pro mě ještě o parník lepší a společně s Narcos je to pro mě nejlepší seriál roku 2015. Geniální věc. A ten indián? Masakr!

Hory mají oči (2006)

Remake, kterej strčí původní film hravě do kapsy. Jak už bylo v komentářích několikrát zmíněno, tak scéna přepadení karavanu je naprosto skvostná, pamatuju si, jak mě při prvním shlídnutí dostala hodně rychle a hlavně daleko z komfortní zóny. S 5 hvězdama sice lehce nadsazuju, ale to proto, že tenhle film si prostě zaslouží bejt červenej. Můj nejoblíbenější horor třetího tisíciletí.

Absolvent (1967)

Krásnej film, nechce se mi věřit, že za chvíli už oslaví padesátku. Mrs. Robinson byla skvělá a na Dustina Hoffmana bych mohl koukat pořád (# nohomo), ten se neomrzí nikdy a v ničem. Hrozně příjemná podívaná. Za mě jeden z nejlepších romantickejch filmů, možná ten úplně nejlepší. A Simon & Garfunkel k tomu!

Život není krásný (2008) (amatérský film)

Geniální, dneska už kultovní kousek! "A abys věděl, že to myslim vážně, tak ti teď pobodám fotra!"

Kobry a užovky (2015)

Hádkové, klobouček! Tahle skvěle zahraný postavy ve filmu z naší produkce nepamatuju sakra dlouho. Moc jsem si to užil a rozhodně jsem to neviděl naposled.