Volejte Saulovi (2015) (seriál)

Po pěti dílech si už dovolím hodnotit. Better Call Saul pokračuje ve šlépějích Breaking Bad, což je sakra dobře. Stejně jako u BB se úvodních pár dílů nese v duchu seznamování, oťukávání a Gilligan si evidentně připravuje půdu pro to, aby nás v dalších dílech zase všechny pořádně vystřelil z bot. Jakožto velkej fanoušek BB jsem strašně rád, že jsme se tohohle spin-offu dočkali, hláškující podvodníček Saul Goodman mi prostě chyběl. Už se třesu na další epizody!

Ghoul (2015)

Celkem povedená žánrovka, konec byl sice slabší, ale byl jsem vesměs spokojenej. Nicméně označení "temný thriller" mě vážně pobavilo. Každopádně Jákl mi je svoji tvorbou čím dál tím sympatičtější. Ghoul je sice prostě další z řady hororů s poměrně standartní zápletkou, ale ten prdelákov někde na Ukrajině má něco do sebe co se atmosféry týče, takže to bylo příjemný zpestření. Na českou tvorbu rozhodně nadprůměr, originálních nápadů je tam sice jako šavránu, ale řemeslně je Ghoul zvládnutej velice dobře. Co mi poměrně dost vadilo, tak to byly až nezdravě hlasitý zvuky u lekaček, působilo to prvoplánově a hodně lacině, ale to je nešvar všech dnešních paranormálních hovadin, i když dost dobře nechápu proč. I tak ale slušná jednohubka.

Apocalypto (2006)

Apocalypto je ukázkovým příkladem totálního vítězství formy nad obsahem. Scénář je prostě primitivní a naivní, ale to se tak nějak dalo čekat. Kulervoucí vizuální stránka tohle částečně vynahrazuje, ale když má film takhle dlouhou stopáž, tak prostě očekáváte alespoň trochu důvtipnej děj. Mel Gibson je prostě o dost lepší režisér než scénárista. Forma vynikající, obsah bohužel pouze dostatečný. Je to škoda.

Spisovatelé (2012)

Příjemnej film s příjemnými herci, prostě pohodová nevtíravá podívaná. Určitě jsem to neviděl naposled, a to se romantickejm komediím jinak vyhejbám jako čert kříži.

Až na krev (2007)

Za mě jednoznačně jeden z nejlepších hereckých výkonů v hlavní roli, co jsem kdy viděl. Daniel Day-Lewis je génius. Celkově je There will be blood neskutečně propracovaný dílo, od příběhu, přes scénář, až po vyloženě oscarovou režii. Všechno tady prostě dává smysl, je to koncert, takže jednoznačně plnej počet!

Železná srdce (2014)

Nadšení z prvních zhruba dvou třetin filmu vystřídalo obrovský zklamání z konce. Film, kterej si zakládá na sugestivní realitě, se ke konci změní ve videoherní šílenství, kde zhruba celá poslední půlhodina absolutně postrádá logiku. Scénárista se asi posral. Působilo to na mě, jakoby závěrečná scéna byla z úplně jinýho filmu. Takže suma sumárum 3 hvězdy, ale je to strašná škoda. SPOILER: Na konci jsem jenom čekal, kdy Pitt, děravej jak cedník, ten tank nastartuje a odjede do teplejch krajin.

Miluj souseda svého (2014)

Škoda toho všudypřítomnýho sentimentu a patosu, potenciál to mělo dobrej. Mohla to bejt výborná čistokrevná komedie, takhle je to klasickej americkej ubrečenej dramaticko-komediální kočkopes. Na druhou stranu, některý hlášky se vážně povedly. What's in the box? My wife. She died? No, she shrank herself.

Wrestler (2008)

Že za tuhle roli Mickey Rourke nezískal oscara, to je zločin proti lidskosti. Bez pochyby se jedná o jeho životní roli, ve filmu prostě exceluje, věřil jsem mu všechno. A k tomu všemu Guns N' Roses, tomu jednoduše nejde odolat. Darren Aronofsky zase trefil hřebíček na hlavičku. A milfka Marisa Tomei kroutící se u tyče je vážně bohyně!

Cesty domů (2010) (seriál) odpad!

Už dlouho mi v hlavě v souvislosti s timhle klenotem vrtá jedna věc - proč tam všichni doprdele šeptají ?!