300: Vzestup říše (2014)

Ale jo, ten film má koule! Jednička se mi líbila opravdu moc, proto jsem byl zpočátku trochu skeptickej, ale ne, nezklamalo mě to. Dokonce jsem se parádně bavil! Btw, za mě teda rozhodně Lena Headey > Eva Green, ale koukám, že asi budu v menšině :D

Californication (2007) (seriál)

6. série - Tohle má bejt jako co?! Přestože jsem hodnotil první dvě řady 5*, tak šestá už balancuje někde mezi odpadem a jednou hvězdou, takže teď babo raď. Hlavní věc, co ze 6. série dělá poměrně extrémní sračku, je zejména výběr postav. Jsou buď absolutně nezajímavý, nebo totálně nesympatický. Dialogy jsou ještě o 100% víc perverznější než kdy jindy, problém ale je, že už nejsou vtipný. Buď už jsme je jednou slyšeli, nebo jsou prostě trapný, někdy dokonce obojí. Nejsem rozhodně žádnej puritán, ale sere mě taky do očí bijící snaha nacpat za každou cenu nějakou sexuální scénu i tam, kam se absolutně nehodí. Jasně, většina seriálu má postupem času sestupnou tendenci, ale takovej sešup jako u Califorication jsem snad nikde jinde neviděl. Mrzí mě to, protože jsem si ze začátku Hanka Moodyho oblíbil a tohle si nezasloužil. // Po dokoukání 7. série zvyšuju na 4*, zase mě to baví!

Vyšší princip (1960)

Pro mě asi nejlepší český film, co kdy vznikl. Těží z výborné literární předlohy, ale film je přesto podle mě ještě o něco výše. Protektorátní beznaděj je tady vykreslena tak, jako už nikde jinde. A František Smolík by zasloužil za to, co předvedl, metál! Opravdový klenot české kinematografie.

12 let v řetězech (2013)

Na můj vkus až moc předvídatelnej film, navíc prakticky všechny brutální scény na mě působily až moc prvoplánově. Tyhle nevýhody ale (alespoň částečně) vynahrazuje vynikající práce s kamerou. Dávám 3,5/5.

Případy 1. oddělení (2014) (seriál)

Perfektní krimi seriál! Ondra Vetchý opět kraluje. // MY - CHCEME - DRUHOU - SÉRII!

Bournův mýtus (2004)

Pro mě asi nejslabší díl trilogie, přesto skvělá podívaná. Závěrečná honička v Moskvě je kulervoucí!

Armáda temnot (1992)

Béčko v tom nejlepším slova smyslu. Kultovka jak prase!

Pianista (2002)

Tak tohle mě vystřelilo z bot! Nechápu, jak mi mohl Pianista tak dlouho unikat. Neskutečně silnej snímek. Adrien Brody je bůh!

Pod kupolí (2013) (seriál)

Ne, tohle se nepovedlo. Jasně, tisíci stránkovou knihu nelze porovnávat s její seriálovou adaptací, ale přesto si myslím, že se z námětu dalo vydolovat daleko víc. Achillovou patou seriálu je, že působí naprosto ploše a postavy jsou až na výjimky úplně jalové, o jejich prdelních xichtech a hereckých výkonech ani nemluvě. Seriál postrádá jakoukoliv výpravnost a co je u takovéto jednohubky horší, že není ani napínavý a - aspoň co se mě týče - nenavnadí na další díly. Velké zklamání.

Je třeba zabít Sekala (1998)

Tak tohle byla bomba! Ponurá vesnická atmosféra za války je tady vystižená naprosto geniálně. Výběr herců taky naprosto na jedničku. Nemám co bych vytknul, nenudil jsem se ani minutu.