Zločin - Sedmnáct (2013) (epizoda)

Velký kontrast oproti dvěma prvním sériím a především o poznání zajímavější téma. Namísto politického harašení se pohybujeme ve vodách, kde divák není pečený vařený, takže já osobně jsem z dosavadního průběhu skoro až nadšený. Snad jen jako průvodce světem dětského podsvětí v Seattlu si pro nás tvůrci mohli připravit lepší skvadru než otravnou lesbu, co se chová a vypadá jako kluk a totálně vymletou a naivní kámošku s dosud nevykrystalizovanou orientací. Každých 15 minut vidíme nějakého peďáka oddávajícího se radovánkám a Seattle se doposud jeví jako ráj na zemi pro podobně sexuálně dezorientované. Stejně tak si moc užívám vězeňskou linku, kdy mě plešárd hodně baví. [85 %]

Zločin - To, čeho se nejvíc bojíš (2013) (epizoda)

Spoilery! Docela mě zaráží, proč má zrovna tato epizoda tak proklatě nízké hodnocení, když se soustředí na vyšetřování a obsahuje naprosté minimum nesouvisejících píčovin, které nikoho nezajímají. Tvůrci už by si jednou provždy měli odpustit takové to směšné odloučení od případu, kdy se hlavní hrdinové chovají tak, že o případ nemají vlastně zájem a setrvají už pouze okamžik, než se na něj definitivně vyserou a odjedou jinam/vezmou jiný případ. Již v rámci prvního dílu první série bylo nad slunce jasné, že zrzka za sluncem nepojede, tak proč nyní musíme absolvovat náhled na jejich nový život, když kurva stejně všichni víme, kdo bude nynější případ řešit. Naprosto stejně debilní odbočka a pro mě totálně nepochopitelné zařazení tohoto debilního prvku. Tvůrkyně je ovšem žena a k těm je třeba být shovívavý a dát jim právo jednat a tvořit naprosto iracionálně. Naštěstí, je to jedna z mála minel v rámci tohoto seriálu. Život feťácké spodiny a náhled do světa dětské prostituce mě prozatím bavím mnohem víc, než náhled na život běžných středoškoláků z lepších rodin, který mě čekal v první sérii. Takže i když chlapec Bullet není zrovna nejsympatičtější průvodce, tak se mi dosavadní děj líbí. Koukám, že nejsem jediný, kdo mu nevěří jeho pohlaví, naštěstí husto krutý metr a půl vysoký gangster se rozhodl přesvědčit na vlastní úd a těším se, jak nám v rámci dalšího dílu naservíruje důkaz. Velmi mě baví i morituri vězeň, který si zkrátka umí dokonale užívat své poslední chvilky života - tedy, poslední...všichni zřejmě tak trošku tušíme, jak by to mohlo dopadnout. Jo a samozřejmě už vím, kdo je pachatel. Kněz a děti v jedné budově? Tady opravdu není třeba dlouho pátrat. [84 %]

Zločin - Džungle (2013) (epizoda)

Tak události předchozích dvou sérií jsou nenávratně za námi, a tak se konečně můžeme ponořit do nového případu, kde se zdá, že nezůstal kámen na kameni. Dokonce i Holder vyměnil vizáž feťáka za oblek. Zápletka kolem feťácko-kurvící se spodiny Seattlu je mi prozatím velmi sympatická a pokud budou umírat kurvy a čeká na nás rekonstrukce Jacka Rozparovače, tak bych si mohl přijít na své. Samozřejmě vzhledem k tomu, že sledujeme první díl, tak nám bylo ukázáno, kdo s kým mrdá a podobné nepodstatné píčoviny, přičemž hlavní děj byl zatím spíše jen upozaděn. Snad se to brzy rozjede. [70 %]

Továrna na lži aneb Fake news z Ruska (2018) (TV film)

Dokument selhává v naprosto zásadní disciplíně a tou je nezaujatost a nestrannost. Jedná se o nechutnou propagandu nechutné propagandy. Pravdou zůstává, že USA i Rusko jsou stejná hovada, která se neštítí vůbec ničeho k dosažení svých záměrů, proto jsou ostatně takovými mocnostmi. S rozšířením globalizace světa se samozřejmě otevřely nové možnosti efektivní likvidace strategických cílů se sníženou možností vystopování, oslabování vybraných sfér, prosazování politických záměrů a dokonalá manipulace s informacemi, a proto je naprosto logické, že tyto možnosti všechny státy světa využívají k dosahování svých mocenských záměrů. Tudíž k tomu, co zde slyšíte je třeba přistupovat s obezřetností a nebrat to jako něco, co je černobílé. Koukáme se totiž pouze na jednu stranu mince a nevidíme, co je na druhé straně za ní. Jasně, jsou zde k vidění věci, které možná stejně jako já vidíte poprvé v životě - například negr s ruským přízvukem oblečený do hader z maškarního plesu, které měly připomínat americkou uniformu a střílející z ruské zbraně na korán. Na druhé straně, investigativní novináři nepředkládají jediný jednoznačný důkaz o čemkoli. V rámci celé dokumentu se pohybujeme na úrovni odhadů, dohadů a domněnek. S velkou slávou nám předkládají ukázku ovlivňování chování lidí na druhém konci světa na příkladu s jídlem zdarma a prezentují to, jako kdyby objevili Ameriku. Že jdou lidé po slevách jako slepice po flusu už ovšem ukázal například v našich luzích a hájích kdysi Vít Klusák v rámci dokumentu Český sen. Dokument prezentuje něco, co už minimálně všichni dlouho tušíme a trošku více poodkrývá jakési zákulisí toho, jak se dělají dezinformace v Rusku. Je jasné, že se díváme na špičku ledovce, ale alespoň z tohoto pohledu je to trošku přínosné. [60 %]

Cesta za Slobodou s M&M - Po stopách Radka vo Vietname (2020) (seriál)

Některým zdejším retardům by měla být zabavena elektronika, aby svými výplody choré mysli, navyklé na popcornové píčoviny současnosti, nemohli hanobit hodnocení této velmi sympatické amatérské minisérie, které se dá vytknout snad jen šíleně krátká stopáž. Jasně, jsou tam menší minely, jako když třeba dobře živený Marek (jsou tam dva, nějak je rozlišovat musím) při závodech v pomalosti současně závodí i fandí sám sobě v roli diváka, ale tiše předpokládám, že se jedná vždy o autorský záměr. Možná se dalo zvolit lepšího vypravěče, protože i když mám Marka muzikanta rád, tak se mi nezdálo, že by tohle byla jeho parketa. K obsahu výhrady nemám. Do hodinky se vešlo to, co se tam vejít mohlo. Jsem rád, že bylo tolik prostoru věnováno tomu, co máme všichni nejraději - jídlu! Sebranka sesbíraných výpitků a pankáčů byla rovněž dobrá a byla s nimi prdel. Z každého záběru na vás dýchne obrovská pohoda. Umějí si užívat života - jen co je pravda a Vietnam je opravdu kouzelná země. Zatím každý, kdo mi o ni vyprávěl, se tam chce jednou vrátit. [90 %]

Zločin - Co vím (2012) (epizoda)

Spoilery! Už jsem se lekl, že to tvůrci po tom všem hodí na toho nebohého ambiciózního blonďáka. To bych bral po tom všem jako velký kopanec do koulí. Naštěstí to v závěru trošku zachránili. Kurvě tetě jsem nevěřil od samého začátku a závěr se mi tedy velmi líbil, protože byl cool a současně uspokojil moje detektivní ego. Jsem rád, že mi tím tvůrci trošku vykompenzovali utrpení, které jsem musel prožívat po většinu první série, když jsem trpěl u epizod, kde se vůbec ale vůbec nic nedělo. [80 %]

Zločin - Kluk, nebo holka (2012) (epizoda)

Spoilery! Nezbývá než doufat, že vrahem skutečně nebude ten blonďák, co by jeden ze dvou nejzjevnějších podezřelých od prvního dílu první série. S takovým závěrem bych byl po 26 dílech zřejmě krajně nespokojený. Budu tedy stále tajně doufat ve svého černého koně - otce od bloncky, co ráda chodí s roztaženýma nohama. Každopádně, závěr této série je opravdovou lahůdkou. [85 %]

Zločin - Buldok (2012) (epizoda)

Spoilery! Jakožto největší odborník na této databázi musím konstatovat, že v rámci této série se jednalo o dosavadní strop. Kdyby byly všechny díly takové, tak bych si pravidelně ucvrkával. Událostmi napráskaných 45 minut. Do hry také vstupuje staro nový blonďatý podezřelý, kterého jsem podezíral pouze v rámci prvního dílu první série, načež jsem naznal, že by bylo krajně debilní kdyby byl pachatelem on nebo Richmond. Doufám, že se nebude opakovat scénář ze závěru první série a tvůrci si pro nás připravili podstatně zamotanější a orgasmický závěr, ze kterého jediný plodník nezůstane měkký. Poprava tlustoprda v mafiánském stylu byla kule rvoucí a o závěru ani nemluvě. Dokonalá pozvánka na finále. [88 %]

Zločin - 72 hodin (2012) (epizoda)

Další přibrzdění před finišem. Nicméně, události jsou natolik našponované, že už seriálu nehrozí, že by nebyl zajímavý. Tentokrát jsme většinu dílu strávili ve společnosti psychiatrů a znovu se dověděli něco málo z minulosti hlavních vyšetřovatelů a pochopili jejich zarputilost v tomto případu. Posun v ději ovšem téměř žádný. [78 %]

Sacco a Vanzetti (1971)

Jen se přiznejte, koho k tomuto snímku přivedla hudba mistra Morriconeho, ze které stojí všechny chloupky na těle včetně těch zanedbaných v oblastech, které během karantény zapomínáme kontrolovat. Je s podivem, že tato píseň řekne ve 4 větách více, než všechny soudobé bezduché píčoviny dohromady. Nádherné procítěné soudní drama, u kterého nemáte pocit, že by trvalo 2 hodiny. Italové mluví rychle a svižně. A celý proces je nesmírně zajímavý, i když současně je nepříjemné jej sledovat. Sacco a Vanzetti jsou neskuteční sympaťáci a oba herci byli vynikající. Jediná výtka míří k italštině, kterou mnohdy slyšíte jinak, než mele huba jednotlivým hercům. Někomu také může překážet lehce levicový nádech, ale o tom je prostě celý film. 2 muži ve skutečnosti nejsou souzeni za vraždu, kterou nespáchali, nýbrž právě za jejich politické přesvědčení, které nebylo v souladu s přesvědčením USA. A tak z nich udělali mučedníky. [80 %]