Fauda - Episode 1 (2017) (epizoda)

Spoilery! Začátek vynikající. Poté bohužel přišlo na nezbytné seznamování diváků s hromadou nových postav a s tím spojená koňská dávka nudy rovnou do žíly. Dojem zachránil opět perfektní závěr v akčním stylu s nečekaným úmrtím, kde se napětí dalo znovu krájet. V následujících dílech bude tedy třeba vyřešit klíčovou otázku, kdo bude šimrat svým plodníkem komín nejkrásnější dívky v tomto seriálu. Docela žasnu nad tím, s jak malým rozpočtem dokážou tvůrci udělat tolik muziky. A lehce se děsím prodloužené stopáže dílů v této sérii. Snad se nebudou moc dochucovat omáčkou a nebudu se muset nasrat. [83 %]

Národní klenoty - Kroměříž - plynutí času (2012) (epizoda)

Další nádherné místo z naší překrásné vlasti. Je jasné, jaká bohatství skrývají zámecké komnaty, ale více by mě zajímalo, jaká tajemství skrývají. Vzhledem k tomu, že se bavíme o obrovském biskupském sídle, tak se bojím domyslet, kolik dětí zde prožívalo nelichotivé chvilky svého života. Zahrady byly opravdu nádherné a fascinovalo mě, kolik různých kultur a stylů se zde prolínalo. Mirka Táborského zde úplně žeru. Zřejmě nemohl být vybrán nikdo vhodnější - totálně sem sedí. [80 %]

Fauda - Episode 12 (2015) (epizoda)

Luxusní závěrečná epizoda napěchovaná napětím s nepředvídatelným průběhem a prošpikovaná neočekávanými zvraty. Dokonalá pozvánka na další sérii. Dokonce došlo i na českou stopu a tamního chudého taxikáře vozícího zákazníky ve Škodovce. Přesto musím říct, že jsem doufal ve více mrtvých a poněkud krvavější vyústění na obou stranách. [88 %]

Národní klenoty - Holašovice - odkaz středověku (2012) (epizoda)

A jsme přesně u toho, na co jsem si stěžoval v prvním dílu. Schází nahlédnutí do mapy. S tím, že se jedná o jihočeskou osadu se nespokojím. Jinak nemám výhrady. Při pohledu na nádherné město středověkého charakteru, se mi neustále vracely vzpomínky na 120 hodin strávených putováním v rámci vynikající české hry Kingdom Come Deliverence a zpětně žasl nad tím, jak důkladně to tam měli kluci vývojářští vymazlené. Holašovice jsou kouzelné místo a fascinuje mě, v jakém stavu se udržují dodnes. Za výlet by to určitě stálo. [85 %]

Národní klenoty - Telč - jezerní růže (2012) (epizoda)

Náměstí tam mají vskutku libové a výzdobu svých nejhonosnějších staveb jakbysmet, ale jinak nemohu říct, že by mě 26 minut navnadilo na výlet. Každopádně, znovu nádherné záběry, působivá hudba a dokonale padnoucí průvodce Miroslav Táborský, kterému to nadšení pro věc prostě věříte. [80 %]

Fauda - Episode 11 (2015) (epizoda)

Spoilery! Opět se to převážně motalo kolem rodinných píčovin a řešení nesmyslů typu "nejlepší kámoš ti píchá kurvu manželku, která je mi stejně úplně u prdele, protože ji taky podvádíš". Takže mě to znovu moc nebralo. Na rozdíl od předchozí epizody, se ovšem dostalo i na to důležitější - tedy plánování nádherného teroristického útoku přímo v synagoze. Moc si přeji, aby byl dotažen do úspěšného konce a přineslo to hromadu mrtvých židů, kteří následně zmasakrují hromadu arabáčů a zbytku světa bude zase o něco lépe. Při pohledu na kapitána, kterého hraje Itzik Cohen je mi konečně jasné, kde se pro svoji postavu inspiroval jiný Cohen - Sacha Baron Cohen v další ze svých luxusních mystifikačních show.[75 %]

Národní klenoty - Český Krumlov - od řeky k nebesům (2012) (epizoda)

Přestože z úvodního dílu zažívám samovolný únik potenciálních bílých géniů z mé nejoblíbenější oblasti mého těla, tak mě napadlo během sledování několik věcí, které by vystřelily divácký zážitek ještě výš. Zejména by stálo za to v úvodu ukázat na mapě, o jakém městě je řeč. Zatím se chytám, ale letmo jsem zahlédl Prahu, takže se trošku bojím, o jakých osadách budou pojednávat další díly. Úplně boží by poté bylo, kdyby tvůrci v momentech, kdy hovoří o odhadované historické podobě příslušné stavby, tuto stavbu ukázat, jak vypadala. Předpokládám, že na toto už nezbyl z kapes daňových poplatníků rozpočet. Jinak jsem chrochtal blahem. Český Krumlov je úplně přenádherné město se zajímavou historií (jak jsem se přiučil). Tam se zřejmě v budoucnu vydám podívat na vlastní oči. Za 25 minut mě tvůrci nalákali více než dostatečně. Chválím i velmi příjemné kompletní zpracování. Moc se mi líbí záběry, hudba i skvěle padnoucí Mirek Táborský. Pořádná slast, je tahle naše vlast. [83 %]

Fauda - Episode 10 (2015) (epizoda)

Zřejmě jsem seriál trošku přechválil. Jinak si nedovedu vysvětlit tuto nastraženou a pomalu se táhnoucí past v samotném závěru série. Za největšího odborníka této databáze musím tedy s nelibostí konstatovat, že se jednalo o nejslabší díl plný nechutné vaty. Tvůrci si nás předchozími epizodami zkrátka příliš rozmlsali. Prosil bych si v příštích dílech ubrat omáčky a přidat znovu masa. Předpokládám, že cílovou skupinou tohoto seriálu nejsou slečinky a homosexuálové, nýbrž krásní a tvrdí chlapi lačnící po akci a zajímavostech z táborů dvou znepřátelených stran. Nepotřebujeme sledovat ubrečená rodinná a partnerská melodramata. [60 %]

Fauda - Episode 9 (2015) (epizoda)

Spoilery! Tak po ospalém konverzačním předchozím dílu, se opět noříme do víru akce. Začínají vykukovat menší scénáristické zkratky a zásadně do hry vstupovat náhoda, kdy se postavy objevují ve správný čas na správném místě. Ale k zachování nastaveného ďábelského tempa, kdy se stále něco děje, jsou menší scénáristické zkratky zřejmě nevyhnutelné. Souhlasím se spolukomentátorem, že pravou ruka Ahmada nebylo třeba zrovna dvakrát přemlouvat, aby vyzradila, kde se ten magor nachází. Stejně, tak mi přišlo podivné, že plešárdův obličej není v kruzích Palestiny poněkud profláklejší a s velkým klidem si může jít vyhrát konkurz na sebevražedného atentátníka. Ale všechno to může vzít čert, protože tento seriál má prostě koule a o to tu jde především. [80 %]

Fauda - Episode 8 (2015) (epizoda)

Spoilery! Takový rodinný a odpočinkový díl, aby si na své přišly i divačky a buzeranti. Nic pro tvrdé, krásné a obdařené muže! V hlavní roli bylo řešení rodinných záležitostí, kde chtěli tvůrci zřejmě ukázat, že pod tou hromadou hnusu mají hlavní hrdinové vlastně citlivé dušičky. Špatné to nebylo, ale příště už bych si prosil zabíjení a výbuchy. Nejvíce mě mrzelo, že na následky výbuchu nezemřelo v úvodu to děvčátko. Mezi znepřátelenými tábory by příjemně vzrostlo napětí. Po tomto dílu mám skoro až pocit, že se napětí lehce uklidnilo. [75 %]