Pěkně blbě (2017)

Spoilery! Vůbec bych se nezlobil za mnohem vyšší přísun humoru. Právě humor mi zde totiž žalostně scházel. Zoe Kazan je herečkou, která mi k srdci nepřirostla, a to hlavně kvůli jejímu nepřitažlivému zevnějšku. V tomto snímku plní pouze roli jakéhosi přebytečného obalu kolem rozmnožovacího ústrojí. Film začne být trošku sledovatelný až v momentě, kdy dostane Zoe rýmičku a nebohému muslimovi nezbude nic jiné, než se postupně začít přátelit s jejími zvláštními rodiči a nepřátelit se se svými ještě zvláštnějšími vlastními rodiči. Celý film je přitom nesmírně předvídatelný a v mnoha pasážích velmi nudný. Pokud nemáte vyloženě slabost pro romantické komedie, tak o nic nepřijdete.

Deepwater Horizon: Moře v plamenech (2016)

Příjemné nahlédnutí na to, jak to vlastně funguje na plovoucí vrtné plošině. Je k nevíře, kolik bezpečnostních opatření se vynechá, když vás tlačí čas. Katastrofě žalostně scházelo více epičnosti. Nějak to postrádalo větší koule. V ději jsem postrádal jakýkoli závan emocí. Strašně mě nebavily rodinné Skype vsuvky. Nicméně povětšinou děj pěkně odsýpá a hlavně příliš nenudí. Solidní večerní jednohubka, která neurazí. Tedy pokud si ji pustíte z pohodlí domova. Do kina asi úplně nepatří.

Městečko South Park - Prázdninový speciál (2017) (epizoda)

Ušlo to. Ve škole si dovolí prohlásit Kryštofa Kolumba za čůráka a zrušit den prázdnin. Drtivá většina dílu se točí kolem retarda Randyho, což ujde, ale přeci jen větší zábavu dovede rozpoutat Cartman. Asi dvakrát jsem se od srdíčka zasmál a děj mě úplně neoslnil. Zase mám pocit, že mi unikla nějaká americká souvislost.

Černé zrcadlo - Patnáct milionů meritů (2011) (epizoda)

V tomto případě bylo zrcadlo opravdu černé. Dokonce tmavě černé. V hlavní roli se představil negřík, který je i na negerské poměry škaredý. Tento díl nám představil velmi zajímavou vizi budoucnosti. Negřík se zoufale pokoušel vymanit se z virtuálního světa. Motorem pro změnu svého života mu byla neskutečně ošklivá slečna, o které všichni mluvili skoro jako o novodobé Miss Universe. Zřejmě chtěli tvůrci poukázat i na to, že v budoucnosti neexistuje dobrý vkus. Neskutečně mě iritovaly plné obrazovky prasáren, což byl veskrze jediný zdroj zábavy pro obyvatelstvo. Ačkoli mě příliš neoslovilo zpracování, tak nápad si ocenění rozhodně zaslouží.

Modrý samet (1986)

Spoilery! Zřejmě dlužím Davidovi menší omluvu. Tento film zřejmě tvořil v době, kdy si dával přestávku od čichání ředidla a nitrožilního aplikování naškrabané omítky. Jinak si nedovedu představit, že tento snímek nejenom že dává dokonale dobrý smysl, ale ke všemu je prudce atraktivní, což pro mě osobně byl obrovský nezvyk. Navíc postavy pomocí dialogů zpětně dovysvětlovaly své motivace a důvod svých činů. Místy jsem ani nevěřil, že koukám na snímek od Lynche. Davida si tedy budu nucený odstranit ze svého seznamu lidí, kterým se chystám podřezat hrdlo. Ksicht hlavního hrdiny mi zpočátku vadil, ale dá se na něj zvyknout. Jeho postava kurevníka poletujícího mezi romantickou a perverzní slečnou se mi líbila. Napříč celým filmem vane vynikající snová atmosféra. Počáteční dětská hra na detektivy se velmi hezky přehoupla v pořádné drama a následně i hru o život. Zaznamenal jsem snad jedinou slabší pasáž, kdy se mi trošku odvracela pozornost. Perverzní scénky byly natočeny neskutečně působivě a vzhledem k tomu, že se děj odehrával v oblasti plné úchyláků, tak takových scének bylo požehnaně. Trešničkou na dortu je neskutečně chytlavý song. Tímto filmem by měl každý divák u Lynche začínat. U těch ostatních je vysoké riziko, že by jimi zároveň i končil. Viděno v rámci Filmové výzvy 2017. Film mi vybral uživatel nascendi.

Městečko South Park - Odložte mobily (2017) (epizoda)

Spoilery! Tentokrát jsem se celkem i zasmál. Donald rozpoutal pomocí dost vtipných tweetů válku se Severní Koreou. Na paškál se dostala i největší píčovina roku - fidget spinner. Dokonce nechyběla ani kupa mrtvých dětí a celkem obstojně byla zesměšněna i kupa pubertálních retardů strhávající na sebe pozornost vyhrožováním sebevraždou. Kdyby byly všechny díly v podobném duchu, tak bych byl spokojený. Po 21 sériích už z toho kouzlo malinko vyprchalo. Přesto stále fajn zábava. Lepší tři kusy.

Přízrak (2017)

Spoilery! Vždy mě potěší vidět něco, co se nepodobá ničemu, co jsem viděl dříve. Tvůrci tohoto filmu se vydali opravdu velmi originální cestou, což je vždy velké riziko. Tento film vznikl pro festivaly, kde si rozhodně najde své obdivovatele. V mých odborných očích funguje tak nějak napůl. Ne každý snese 5minutový statický záběr na Rooney Maru, která žere koláč. Plakát je těžce zavádějící. Tento snímek je ryze poetická slaďárna nesoucí se v nepříjemně melancholickém duchu. Kdo se těšil na Caseyho Afflecka, ten má smůlu. Stihne si vyměnit s Rooney pouze trochu slin. Ve zbytku filmu za něj zaskakuje prostěradlo. Dojem na mě udělala především myšlenka. Krásný pohled do nekonečného světa duchů, ale hlavně nádherné vyobrazení oddanosti své životní lásce. Během sledování i krátce po něm mi bylo celkem nepříjemně. Takže to na mě zřejmě nějak zapůsobilo. Pálím slabší tři kusy. Pokud člověk věří na duchy, tak přihodí hvězdu až dvě navíc.

Narcos - Miguel (2017) (epizoda)

Spoilery! Hrozně ukecaný a nesmírně pomalu se táhnoucí díl. První polovina za moc nestála. Z polospánku mě vytáhla až velmi solidní jatka v druhé polovině. Děj se vyvrbil moc hezky a na následující díl se nelze netěšit. Chorche rozehrál vysokou hru na obě strany poté co mu "kamarádi" popravili kamaráda. Jsem zvědavý, na který hřbitov to v roli dabl ejdženta dotáhne.

Městečko South Park - Bílí lidé renovující domovy (2017) (epizoda)

Eric pomalu začíná zjišťovat, že ženy nejsou ani zdaleka tak kůl a vtipné, jak si původně myslel. Tento díl byl takovou lehkou předzvěstí budoucnosti vybudované na moderních technologiích. Mám pocit, že se tento seriál začíná stále více poameričťovat a reagovat na současné záležitosti týkající se výhradně USA. Kdo nemá zmapované tamní dění, tak humor nemá šanci docenit. Vše, co se za oceánem odehraje a vyrobí se k nám dostává až se značným časovým zpožděním. Tamní verzi oblíbeného pořadu týkajícího se rekonstrukce domečků, jsem měl možnost vidět útržkovitě pouze párkrát. Celkově mě tento díl tedy nedokázal zásadně oslovit. Pousmál jsem se snad dvakrát.

Narcos - Šach mat (2017) (epizoda)

Spoilery! Vynikající. Proč nemůžou být všechny díly jako tenhle? Od první do poslední minuty jedna nekonečně dramatická jízda. Konečně to celé připomíná drogovou válku a kromě nekonečných schůzek, teploušů a bezobsažného kecání, se i něco děje. Kvality vrcholných dílů Narcos, ve kterých figuroval Escobar to nedosahuje a zřejmě ani nebude, ale i tak hodnotím maximálně. Pokud se bude v podobném duchu nést i zbytek série, tak budu nadšený. Jsem na sebe pyšný, že jsem zachoval po nemastném startu série trpělivost.