Poslední chlap na Zemi - Skeleton Crew (2017) (epizoda) odpad!

Spoilery! Díl bez Tandyho je jako muž bez svého mužství. Celý díl se točí kolem dvou debilních nových postav. Málem jsem se pozvracel. Odporné a nekonečně nudné. 20 minut trvalo jako 20 let. Seriál si to zamířil do totálních sraček. Závěr dával malé naděje, že bychom o novém duu snad už dlouho nemuseli slyšet. Snad to tak i bude a seriál bude pokračovat alespoň v trošku důstojném duchu.

Vetřelec: Covenant (2017)

Spoilery! Už jsem viděl Míšu Fassbender hrát ledacos divného, ale tahle jeho androidí dvojrole asi zatím na žebříčku bizarnosti vede. Zahrát si jednoho teplého a jednoho hloupého androida se přeci jenom nepoštěstí kdekomu. Nápad s pokusem o osídlení planety byl docela fajn. Trošku mě překvapil způsob, jakým probíhal, respektive jakým nezodpovědným retardům byl takový úkol svěřen. Alespoň si mělo tamní domorodé obyvatelstvo na kom smlsnout. Jináč vetřelci konečně vypadali trošku k světu. Strach sice opět nenaháněli, ale vysokou míru zhnusení rozhodně ano. Závěr snímku byl vynikající, i když zcela očekávaný. Prokouklo ho dokonce i 7leté dítě. Tvůrci by se měli zastydět. Celkově nenadchlo, ale ani neurazilo. Lepší tři kousky.

Jak utopit Dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách (1974)

Tuhle kultovní českou psychokomedii jsem viděl v jednom kuse až dobrých 44 let po jejím vzniku. Je zcela zřejmé, že i tehdy se nitrožilně přijímaly kvalitní látky. Úvod byl těžká nuda, ale od určitého okamžiku to přeci jen dostalo ten správný šmrnc. Navíc občas vzduchem létaly moc pěkné hlášky. V čele byla určitě ultimátní balící hláška: "V potoce jako dva pstruzi, nebo v bahně..?". Kultovní je i operace v nemocnici, při které jsem se po delší době od srdce zasmál. Přesto je ve snímku spousta pasáží, které jsou jednoduše řečeno o hovně a zcela zbytečné. Proto hodnotím celkově pouze tak nějak nadprůměrně.

Živí mrtví - Milosrdenství (2017) (epizoda)

Spoilery! Dost mě zaskočil takhle rychlý start série. Obvykle série začíná dvěma až třemi melancholickými díly o hovně. Tentokrát byl o hovně snad jen ten divný úvodní proslůvek. Odbočka s Neganem, jakkoli je úžasný, trvá nepřiměřeně dlouho. Jindy neomylný ostrostřelec Rick poslal dávku nábojů ze dvou metrů všude kolem něj a lehce mě nadzvedl z pohovky. Když už tuhle linku chtějí tvůrci tahat tak dlouho, tak bych poprosil o trošku serióznosti a smysluplnosti v ději. Netuším, komu chtějí hrát útrapami negřího kněze tvůrci na nervičky. Jeho postava je mi nejenom těžce lhostejná, ale ocenil bych i její rychlý a co nejbolestivější skon. Snad nebudou v dalších dílech následovat salvy jeho moralistických žvástů. Jsem si jistý, že nikdo na ně není zvědavý. I když se v tomto dílu akce sešlo skutečně hodně, tak celá vyzněla tak nějak do luftu, stejně jako hromady výstřelů. Snad se druhý díl ponese v atraktivnějším duchu. Velmi slabé a nadhodnocené 4 kousky. Přeci jenom jsem se na osmou sérii velmi těšil.

Annabelle 2: Zrození zla (2017)

Spoilery! Druhé pokračování ubohé jedničky mi bylo nezávisle na sobě doporučeno hromadou důvěryhodných přátel. Byl jsem vůči filmu velmi skeptický, neboť první díl byla jedna z největších píčovin, co se na hororové scéně za poslední roky objevila. Tvůrci se tentokrát vydali výrazně odlišnou cestou a právem sklízejí ovace. Nestrašidelnou dřevěnou panenku vystřídal o poznání hrozivější démon z pekel a tento démon byl, na rozdíl od prvního dílu, středobodem veškerého dění. Soupeřky mu tentokrát dělali nezletilá děvčátka a nezvykle půvabná svatá sestra, o kterou nejenom že by si člověk opřel kolo, ale dokonce by se opřel i do ní. Příběh je sice malinko retardovaný, ale tomu rozumný člověk nevěnuje u hororu až takovou pozornost. Démon velmi brzy rozpoutá příjemnou dívčí válku. Snad jen si snímek žádal více mrtvol. Na poli hororů ovšem patří k tomu nejlepšímu, co za poslední roky vzniklo. David F. Sandberg je evidentně velmi šikovný člověk a rád uvidím jeho další hororový počin. Jináč musím zvlášť pochválit herecké výkony zejména dětí. Mimořádně dobře zde fungují lekačky a budování atmosféry. Přesto jsem měl v závěru pocit, že se napětí nestupňuje a naopak jaksi upadá. Proto "jen" lepší 3 hvězdy. Od předchozího paskvilu obrovský skok kupředu.

Mr. Robot - d3.1_zpet.gz (2017) (epizoda)

Spoilery! Seriál je v nejlepší formě zpět. Naprosto fantastické. Zatímco v prvním dílu se nestalo vůbec nic, tak v tomto dílu se toho stalo požehnaně. Elliot nám upadá zpět do depresí, ze scény zmizela nějaká ta významná postavička a především žlutý transvestita chytil "rage", což je příslibem pořádného dramatu pro díly nadcházející. Už se nemohu dočkat!

ClownTown (2016)

Tak se mi po dlouhé době poštěstilo vidět nízkorozpočtový horor, který si na nic nehraje, s ničím novým nepřichází a přece se na něj příjemně kouká. Děj je pěkně vystaven. Slečny jsou solidně obdařené. Hudba od kohosi neznámého, snad dokonce i vlastnícího vaginu, byla mimořádně poslouchatelná a výrazně podporovala děj. Trošku mi vadilo mužské zastoupení hlavních hrdinů, a to včetně jejich nemastných hereckých výkonů. Ženy to měly o poznání snazší. Ženy si obvykle v hororu vystačí s pronikavým jekotem, solidní přední nápravou a vystrašeným pohledem. Parta krvelačných klaunů byla kupodivu velmi sympatická. Člověk by jim snad i fandil. I atmosféra městečka byla luxusní. Inspirace skutečným příběhem je třešničkou na dortu.

Goon: Last of the Enforcers (2017)

Katastrofa. Debilním scénářem počínaje a neherci končíce. V podstatě všechno co se odehrávalo mimo led bylo na poblití. Objektům na zvracení s velkým náskokem dominovala Alison Pill. Dlouho jsem neviděl tak šeredné stvoření. Každý film mají tvůrci v druhém, nejpozději ve třetím dílu tendenci zprasit nějakou debilní rodinnou vsuvkou. Do tohoto snímku se to prostě nehodilo. Všechny scénky, kde se motala ta zrůdička, byly jednoduše odporné. Stejně tak návštěvy pojišťovny. Ze snímku bylo určitě cítit, že se u něho hodně pilo a fetovalo a nálada během natáčení byla rozhodně velmi dobrá. Jen se ji tak úplně nepodařilo přenést na plátno a dát ji ochutnat i divákům. Potenciál snímku byl vyčerpán již v předchozím dílu.Tento díl byl nanejvýš zbytečným.

Bounty (1984)

Spoilery! Už úvodní tóny božské hudby Vangelise dávaly vytušit, že se bude jednat o mimořádnou podívanou. Trošku jsem se zalekl dlouhé stopáže, nicméně ve filmu takřka neexistovala hluchá místa. Snad jen před naloděním jsem pociťoval mírnou nudu. Námořní výprava byla působivá. Film působí na svůj věk velmi hezky. Samotný pobyt na Tahiti byla následně pastva pro oči. Na ostrov plný nadržených krasavic, které to s oblékáním rozhodně nepřeháněly, by se určitě okamžitě vypravil každý muž vlastnící funkční výbavu. Zrůdiček jsem zahlédl všeho všudy pár. Tvůrci si evidentně dali s vybíráním velmi záležet. Ostrov plný nahých žen mi k divácké spokojenosti naprosto postačoval. Zbytku jsem příliš nedovedl věnovat pozornost. Ta se mi ztratila někde mezi tou kozí farmou. Stejně jako členům posádky. A najednou tu nebyla morálka převážena sexuálním pudem až na bod mrazu. Pokud jste asexuální kapitán lodi a v hlavě máte pouze cíl cesty. Tak rozhodně nechcete mít plnou loď neposlušných nadržených reatardátorů. Velmi podařený snímek. Od nádherné hudby, přes mimořádné herecké výkony až po tak akorát obdařené Tahitaňky.

Trestanec (2017)

Snímek rozhodně měl hrozně dobré momenty, nicméně neustále sám sobě házel pod nohy klacky, a to katastrofálním střihem. Vždy v momentu, kdy se snímek nadechval k nějaké koukatelné stopáži, přišel střih, který přepnul děj úplně jinam. Vždy do míst, kde se pranic nedělo. Pasáže z věznice byly výrazně lepší než rodinný zbytek. Nikolaj ukázal, že umí být i škaredý. Hlavně však ukázal, že je vynikající herec, který si poradí s každou rolí. V ději bych ocenil snad jen méně morálních mouder a více předmětů v prdeli. Lepší dvě hvězdy. Viděno v rámci Filmové výzvy 2017. Film mi vybrala uživatelka Khalesi.