Hříčky přírody (2015)

Překombinovaná teen komedie, které sice nelze upřít originalitu (kde jinde najdete pohromadě upíry, zombíky a emzáky), ale celkem padá na žalostném obsazení a po většinu času neskutečně nudí. Párkrát se zasmát lze, ale prasknutí bránice opravdu nelze očekávat. Celé to nakonec dospělo k celkem pěknému závěru. Ujíždíte-li si na béčkových komediích s hororovým nádechem, tak vás má snímek potenciál zabavit. V ostatních případech bych sáhl po něčem jiném. Viděno v rámci Filmové výzvy 2017. Film mi vybrala uživatelka gegina31.

Hříšný tanec (1987) odpad!

Totální sračka. A tato dvě slova dvakrát podtržené. Totální hovnovina, která se může líbit pouze slečnám a teploušům, kteří jako jediní mají právo najít si v tomto nesmyslu nějaké zalíbení, protože oni jsou jinak smýšlející tvorové. Pokud se neřadíte ani do jedné skupiny a přesto se vám tenhle výplod chorého a neuznávaného režiséra líbí, tak potom byste měli zvážit návštěvu nějakého uznávaného psychologa, který by vám pomohl odhalit vaše skryté odchylky od normálu. Nevzpomínám si, že bych tuhlu blbost někdy viděl celou v jednom kuse. Vždy tak 5 až 10 minut. Při delším sledování bych si asi způsobil nějakou disfunkci některé části mozku a za to mi to nestojí. Pokud vás někdo požádá vidět tuhle kokotinu celou s ní/ním ( zvolte si podle orientace), tak si rychle najdětě supervýmluvu a prchejte. A protože jsem hrozně hodný a mám pro vás pochopení, tak zde přikládám seznam těch nejpoužívanějších výmluv, které je potřeba střídat. Vymyslet další je otázka pouze vaší fantazie.: 1)Bolí mě ruka/hlava/noha/břicho/záda/zub/zuby jdu tedy spát. 2)Jsem unavený. Jdu spát. 3)Brzy ráno vstávám. **Rozhodně tyto výmluvy nezaměňte s frázemi jako jsou: ,,Jdu na pivo!" nebo ,,Chci se dívat na fotbal/hokej/baseball/tenis/basketbal/porno/rugby/NFL/další oblíbené EXISTUJÍCÍ sporty." Mohlo by to nadělat problémy. Myslím, že se z mého komentáře dá vycítit můj postoj k této zmrdovince a není tedy potřeba se více rozepisovat. TOTÁLNÍ ODPAD.

Hřmění divadla Sklep (2000) (divadelní záznam)

Nepopírám, že jsem se párkrát nezasmál, ale bránice mi zrovna ve švech nepraskala, což mě dosti zarmoutilo, neboť jsem to pří pohledu na zdejší hodnocení prostě očekával. Závěrečný kritický rozbor Bible jsem neshledal zdaleka tak úžasným. Dovedl bych jej vymyslet vtipněji, troufám si tvrdit. Mnohem vtipnější mi přišla úvodní část, kde se potkaly dvě autíčka. Hudební vložky byly totálně o ničem. S hodnocením tady nebudu určitě bláznit. Viděl bych to na takové tři.

Hubbleův teleskop 3D (2010)

Překrásný 45 minutový dokument o výpravě do kosmu. Mnoho lidí si zde stěžuje na nezajímavost. To já nemohu ani náhodou. Mně to přišlo zajímavé více než dost. Vesmír miluji a z této oblasti mám nakoukáno více než by bylo zdrávo. Tento dokument se nestaral až tolik o taje a pozoruhodnosti vesmíru, jako spíš o samotnou výpravu astronautů. Divák dostal možnost zhlédnout život atronautů v jejich lodičce, jejich určitě velmi psychicky náročné okamžiky při opravě teleskopu, či nácvik těchto oprav. Záběrů z teleskopu příliš mnoho naservírováno nebylo. Každopádně ty co naservírovány byly jsou velmi působivé a byl by hřích si je promítat v nižší kvalitě než je ta maximální možná. Mně se to celkově líbilo, a to tak že velmi. 4*

Hugo a jeho velký objev (2011)

Úplně nevím, kde mám začít. Snad u Asa Butterfielda, kterým mě neskutečným způsobem vadil. Přitom ve filmu Chlapec v pruhovaném pyžamu se mi jeho výkon docela zamlouval. Celkově mi tento film přišel tak trošku víc o ničem a kdyby náhodou dostal nějakého toho oscara, tak bych byl dost naštvaný. Na Scorseseho zaujímám takový nějaký neutrální postoj. Viděl jsem od něj filmy, které ve mne zanechaly skutečně působivý zážitek a viděl jsem od něj i filmy naprosto debilní. Tohle je jeden z nich. Bohužel mám takový špatný pocit, že na takové téma páni akademici poletí. Tak trošku byl z filmu vytlačen nějaký ten děj a na jeho místo byla nacpána spousta odkazů a spousta pocty všem filmům té vůbec nejrannější kinematografie, kterou si vůbec člověk troufne představit. Film disponuje docela zajímavou hudbou. Škoda, že se mi nelíbila. Jsem docel zklamán. Až na ty sekvence, co měly být jakože staré ten film nestojí vůbec za nic. A já hlupák se na něj těšil. Film jsem viděl v 2D, ale myslím, že 3D by mi na hodnocení příliš nepřidalo. *

Hulk (2003) odpad!

Více než 2hodinová reklama na nudu, kde byla dobrá snad jen marvelovská melodie. Dlouho jsem neviděl topornější herecký projev, než předvedl ten čůrák Eric Bana. Člověk měl celou dobu nutkání vypíchat si oči, ale vzhledem k tomu, že u této nadpozemské sračky můj had v pozoru zrovna nebyl, tak si oči nebylo vypíchat čím. Dovedu si představit lepší program, než sledovat 2 hodiny ubrečeného čůráka s post traumatickým syndromem, který se asi 3 krát během stopáže promění v zelené monstrum a rozmlátí všechno kolem sebe. Příběh byla opravdu čirá píčovina, která byla vyloženě vhodná jen na stránky komixu pro předškoláky. Obrovský ztráta času, vyhněte se této sračce tím největším možným obloukem.

Humpback Whales (2015)

40 minutový pobyt pod hladinou oceánů s přerostlými savci. Moc nechápu, proč velrybí lov doprovázely archaické záběry, když není žádným tajemství, že se jejich lov táhne dodnes. To byla ovšem jen taková kratší vsuvečka. Dokument je o oslavě těchto živočichů. Největší dojem na mě udělala animace velrybí spolupráce při lovu potravy, která dokázala, že ta zvířátka jsou prudce inteligentní. Dokonce i jejich společný jazyk má charakteristické prvky a věřím, že nebude dlouho trvat a podaří se dešifrovat, co přibližně si sdělují jazykem jejich interpretace symbolů. Super byla i ukázka, kolik práce dá takovou velrybu osvobodit. Krásné podmořské záběry a meditační hudba vytvořily velmi příjemnou atmosféru. Doporučuji při sledování zvolit tu nejvyšší možnou kvalitu.

Humr (2015)

Yorgos Lanthimos patří nezpochybnitelně mezi nejnápaditější scénáristy současnosti. Velmi pozitivně oceňuji, že má výrazný autorský rukopis a nestaví své filmy podle zaběhnuté šablony. Každý jeho snímek je skutečně jedinečným zážitkem. V tomto filmu vystavěl naprosto šílenou verzi antiutopické společnosti a postavil proti sobě dva extrémy současného partnerství. Na jedné straně je zoufalá snaha lidi párovat a na straně druhá je zoufalá snaha lidem párování nedovolit. V podstatě pouze radikálně zextremnil současný stav ve společnosti a nechal tak krásně vyniknout jeho nedostatky. Tímto nápadem si připravil půdu pro něco těžce šíleného. Tradičně nechyběl ani kopec černého humoru. Přitom je to celé tak jednoduché. Člověk se pouze potřebuje naučit být šťastný a spokojený sám, nebýt na nikom závislý a nikoho nepotřebovat. Teprve tehdy má smysl se poohlížet po drahé polovičce. Jen ten, kdo dovede být maximálně šťastný sám, dovede být šťastný i v něčí každodenní společnosti. Ve všech ostatních případech vstupem do vztahu pouze odjistí pojistku tikající bombě. Lepší tři kousky.

Hunger Games (2012)

Hunger Games musím chápat jako film, který je určený výhradně dětem. Všimněte si především slovíča ,,výhradně". Není v té větě náhodou. Naopak je v té větě zcela záměrně, protože do té věty prostě patří. Tu větu si bez něj nedovedu ani představit. S tím, že se jedná o film pro děti je spojeno mnoho úskalí. Pro plnohodnotný zážitek nesmíte ani na 5 vteřin začít přemýšlet. Je zde uvedeno, že stopáž má 142 minut. Myslím, že to odpovídá, takže tomu zkusíme věřit. Za tak dlouhou dobu je opravdu nadlidský úkol, když se pokoušíte vyhnout se přemýšlení. Mně se to například nepodařilo. Přemýšlel jsem tedy nad vývojem příběhu a cestě k vítězství v té digitální aréně. Zdálo se mi, že takových těch nelogických, ba dokonce naprosto nesmyslných zvratů, tam bylo příliš mnoho. Bylo to skoro až na zvracení. Mnoho uživatelů si zde vychvaluje ústřední duo. Z mého pohledu to byla lesba a teplouš. Tím chci naznačit, že jsem si nenašel sympatie pro žádného z nich. Ačkoli v reálném životě samozřejmě netrpím předsudky proti chybně orientovaným jedincům. Úplně nejhorší byl však ten digitální oheň. Ten jsem chápal tak, že si chtějí tvůrci z diváků udělat obrovskou, slušně řečeno, prdel. Ups. Špatné slovo. Vlastně když tak nad tímto komentářem přemýšlím, tak možná stačilo napsat, že mě to prostě nebavilo. Dávám 2* a ptám se sám sebe: ,,Za co?" Odpověď samozřejmě nenacházím, takže to nechám raději na hvězdičce jediné. Jen doufám, že ty 3 pokračování nejsou myšlena vážně, protože konec tohoto filmu byl až nepříjemně otevřený!

Hunger Games: Balada o ptácích a hadech (2023) odpad!

Hunger Games tímto pokračováním stále drží laťku na stejné úrovni - tedy úplně na samém dně. Znovu nás s otevřenou náručí přivítala spousta absolutně ničím nezajímavých postav, které s námi rozehráli další dětské hry. Herecké výkony byly absolutně příšerné a zřejmě by tvůrci nic nepokazili a ještě ušetřili, kdyby do rolí obsadili kupříkladu neherce z TV Barrandov. Příběh byl snad vůbec doposud nejhorší. Neměl ani minimální potenciál mě nějakým způsobem vtáhnout do děje. Úplně jsem u toho trpěl. Romantická linka byla zcela nefunkční, nucená a samozřejmě černobílá, aby splňovala veškeré současné rasové kvóty. Žumpoidní zábava pro děti a nedorostlé dospělé. [8 %]