Manhunt - Land of the Noonday Sun (2020) (epizoda)

Spoilery! Jediným faktorem, který negativně ovlivňuje můj divácký zážitek, zdá se být ta nechutná dvojice FBI kokotů, kteří si moc nepotykali s hereckým talentem. Především ta gorilka, která neumí ani věrohodně držet zbraň, je tam jako pěst na oko. Zřejmě bylo třeba splnit rasové a genderové směrnice, tak to jejím obsazením vzali tvůrci jedním vrzem. Jinak další fajn epizoda, točící se kolem vyhlášení lovu po dalším podezřelém, kterého po zhlédnutí této epizody podezírám z bombových útoků podstatně méně a moje podezření se po krůčcích vrací opět spíše k tlouštíkovi, kdybych si měl z těchto dvou vybrat. [80 %]

Manhunt - Run Rudolph Run (2020) (epizoda)

Spoilery! Velmi nadupaná epizoda co se týče akce. Zatím rozhodně převýšila všechny dosavadní. Scénář je vcelku dobře napsaný a rozehrává se nám současně několik mini příběhů. Konečně jsme poznali jistého pana Rudolpha, který si našel pořádně příjemnou volnočasovou aktivitu - zabíjení lidí. Tedy minimálně zatím na něj všechno ukazuje, ale také je možné, že má jen po domě poschovávané dětské porno, jak už to v seriálech často bývá. Trošku zde postrádám sympatičtější herce. Vyloženě mě baví jen tlouštík a děda. Znovu si postěžuji na duo z FBI - to je něco strašného. Člověk by ženskou zástupkyni obvinil, že se do své role prokouřila, ale předpokládám, že režisér není zoofil a odmítl by orálek od opice. Agentka FBI je asi poslední profese, kterou bych k té černé tempeře zařadil. Je to škoda - znatelně to kazí celkový dojem. Její bílý kolega je lepší asi jen v tom, že je bílý a že je muž. Jinak je to stejně neschopné prkenné pako. Nelze se pak divit, že spousta lidí dostává nutkání chopit spravedlnost a bombu do vlastních rukou a udělat tak ze světa krásnější místo. Nevzpomínám si, že by byl v první sérii kdokoli alespoň z poloviny tak otravný, jako tihle dva exoti. [77 %]

Manhunt - Bombingham (2020) (epizoda)

Po epizodě zaměřené více na soukromý život hlavních hrdinů, vytáhli tvůrci epizodu plnou výbuchů, nejistoty a akce. Hodně mě baví duo parťáků, kteří se učí poslouchat bombu a hrozně mě sere duo z FBI, které jim veškeré snažení kurví - takhle nesympatickou dvojbarevnou a dvojpohlavní dvojici, která připomíná ledacos, jen ne členy FBI, aby divák pohledal. Ještě jsem nestihl pochválit velmi dobrou hudbu, která šikovně graduje napětí. Nezbývá, než se těšit na další díl, protože tvůrci pořádně přiložili pod kotel a vypadá to, že se pomalu začíná jet z kopce dolů. [82 %]

Manhunt - Unabubba (2020) (epizoda)

Není to tak dobré jako první série, ale nudou rozhodně netrpím. Neuškodilo by nabídnout o něco sympatičtější členy FBI než totálně necharismatického neherce Gethin Anthony a otravnou opičku. Přeci jenom Sam Worthington z první série byl o několik stupňů vyšší level. Naopak dědoušek, který si rád povídá s bombami je úplně luxusní postavička, která tomu dodává ten správný šmrnc. Celá epizoda se točí kolem šití boudy na podezřelého, ale na nedostatečné tempo si nelze stěžovat. [80 %]

Manhunt - Centbom (2020) (epizoda)

To se nám zase sešlo v hodnotitelském sektoru nevděčných čůráků. Jasně, v rámci druhé série nám ubylo pár velkých jmen a zřejmě tu nebude nikdo tak božský, jako byl Paul Bettany. Nicméně, Cameron Britton si mě získal okamžitě. Byl úplně boží již v Mindhunterovi a tady jen udržuje vysoký standard a je jasné, že mě jeho postava bude napříč tímto seriálem moc bavit. Ostatní v rámci prvního dílu nestihli kamkoli vykrystalizovat. S případy, kolem kterých se bude točit tato série, nejsem nikterak obeznámen a odmítám googlit, abych si nezkazil zážitek. Rozhodně se mi tento pilotní díl moc líbil a dokonale mě navnadil na další sledování, tudíž nechápu, proč zde kvůli několika nevděčným trotlům svítí 60 %. Jakožto největší odborník této databáze, mám povinnost toto hodnocení změnit. [85 %]

Waterloo! (2014) (TV film)

Já tedy musím tvůrce pochválit. Do 52 minut se jim podařilo divácky atraktivním způsobem vměstnat tolik informací, kolik by do vás nenamlátil ani renomovaný učitel dějepisu. Konečně jsem dostal velmi detailní vhled na jednu z nejslavnějších bitev, jejíž výsledek se výrazně podepsal do mocenského rozdělení sil v Evropě a zformoval tak částečně svět, ve kterém dnes žijeme. Moc se mi líbilo vysvětlení průběhu bitvy pomocí skoro až šachové partie mezi dvěma muži, kdy na názorné maketě bojiště tahali svými jednotkami. Zejména jsem rád, že mi byly představeny důležité bitvy, které Waterloo předcházely a jejichž průběh a výsledek se posléze velmi tučným písmem podepsal na finálním zúčtování. Hezké a přínosné. [77 %]

Princ a Večernice (1978)

Jakožto zapřísáhlý nesnášeč pohádek, mám povinnost jako nejlepší člen této filmové databáze konstatovat, že tato pohádka patří k tomu lepšímu, co nám naše filmové luhy a háje nadělily. Děj je sice poněkud postižený a nejsem si jistý, co má malým dětem předat za poselství. Nejdůležitější věcí na světě je uzavřít sňatek a skočit do náruče prvnímu člověku, který ji nastavuje? Princ Jelen v honbě za zasunutím hledá podivné ženichy svých sester, kterým je bez sekundového zaváhání daroval. Pohádku drží vysoko nad vodou velmi zběsilé tempo a příjemná atmosféra s jemným nádechem hororu, což jsem jako menší frajer uměl docenit. Také mě docela zaskočilo, že princ zde není v roli tradičního hrdiny, ale je to totální neschopný packavý sráč, který dělá jedno špatné rozhodnutí za druhým a jen vlivem šťestěny se mu nakonec podaří zasunout, což nepovažuji za vhodné poselství pro menší diváky. Měly by mít spíše pod kůží, že pro kvalitní zásun je potřeba trošku víc, než mít štěstí na schopné švagry, i když na druhou stranu - za vlády komárů to přesně takhle fungovalo. Mé výsledné hodnocení je hodně ovlivněno nostalgií. [70 %]

Což takhle dát si špenát (1977)

Další hravá komedie z péra Vorlíčka. Tentokrát ovšem povznesena skvělým nápadem s omlazujícím přístrojem a já se tedy bavil nesrovnatelně více, než kupříkladu u vdovy. Duo Menšík a Sovák byla velmi dobrá volba. Oba pány hodně uznávám a spolu jim to velmi klapalo ve skvěle napsaných rolích lupičů z povolání. Vůbec ovšem nezaostával absolutně nikdo kolem nich (snad s výjimkou dětských herců, ale těm se to dá prominout). Co se Vorlíčka týče, tak v mých odborných očích jednoznačný strop a jedna z top komedií 70. let. [80 %]

Hra o jablko (1976)

Úvodem bych rád konstatoval své zjištění, že Věra Chytilová je odporná emancipovaná feministická bestie a tento snímek ani o ničem jiném není. Shodou okolností jsem snímek viděl v den, kdy si pro Menzela přišla zubatá s kosou. Mám k němu obrovský respekt jako k režisérovi, ale musím naprosto nezaujatě napsat, že jako herec je příšerný a šíleně prkenný. Dále mě neskutečně iritovala Dagmar Bláhová v roli nekonečně otravně napsané postavy. Taky dost dobře nechápu, proč jsem se úvodních 15 minut musel dívat, kterak lezou děti z vagíny odporných a upocených soudružek. Po celou dobu jsem nemohl přijít na chuť formátu, který režisérka zvolila. Strašně mi vadilo chaotické tempo a zbrklý střih. Že se mělo jednat o komedii jsem zjistil až podle údajného žánrového zařazení. Zkrátka, na tenhle typ her nejsem a Dagmar Bláhová byla ztělesněním ženy, se kterou bych si nikdy v životě nic nezačal. Horko těžko zde hledat pozitiva. Vyzdvihnout se dá snad jen originalitu a na svoji dobu dost neotřelý a inovativní způsob zpracování, což však nutně neznamená dobrý. Svoji cílovku si to však určitě najde. [40 %]

Pacho, hybský zbojník (1975)

Jediné, co mě lehce sere je menší jazyková bariéra, kvůli které se mi nepodařilo patřičně vstřebat všechny hlášky, které zde lítají jako z kulometu. Je to zkrátka film, který si užijí především naši slovenští bratři a sestry. Nicméně, hlášky které jsem vstřebat dokázal, byly fantastické. Pobavil jsem se mnohem víc, než jsem před zhlédnutím očekával. Velice svižný a úderný snímek, ve kterém nenarazíte na hluchá místa. Stále se něco děje a je to skvělá pokleslá zábava, která dokonale paroduje zbojnické snímky minulosti. [80 %]