Četník v New Yorku (1965)

O trošku horší díl než Saint Tropez. Ovšem i zde se daji najít luxusní scénky. Třeba když de Funés učí svoje franzouzské kolegy anglicky. Moje hodnocení tedy zůstane s tím, které jsem zanechal v Saint Tropez totožné. 3*

Samotáři (2000)

Jediným světlým bodem tohoto filmu je Jirka Macháček. Bohužel více prostoru než on dostávájí postavy zbývající, jejichž osudy jsou mi totálně volné. Skoro všichni herci mi zde neskutečně vadili. A jakmile vám ve filmu začnou vadit herci, tak už se vám film asi líbit nebude. V celkovém součtu se tedy nejedná o nic koukatelného a ani stravitelného. Po stránce zvukové je to o něco lepší. Hudba je vzhledem k tomu, že se jedná o český film nadprůměrná. Cítím z filmu obrovskou snahu něco zlomového sdělit, co by změnilo chod dějin. Bohužel to u snahy končí, protože tihle tvůrci na nic zlomového prostě nemají. Podařily se zde asi tak 2 - 3 hlášky, které dohromady nezaberou ani minutu, a to považuji v takhle dlouhém filmu jako málo. Mám však ve zvyku dávat odpad pouze v případech, kdy se mi film hnusí a zároveň neprojevím žádné emoce. Tady se mi film hnusil, ale 2 x jsem se zasmál, a proto dávám *.

Četník ze Saint Tropez (1964)

Jedna z nejlepších komedií s Louis de Funésem. Bohužel více než trošku mi zde překážely všechny scénky s Funésovou dcérkou a její partou. Byly více než nudné a dostávaly velmi mnoho prostoru. Samozřejmě když zrovna úřadoval de Funés, tak to byla paráda. Obrovskou pochvalu si rovněž zaslouží František Filipovský za naprosto kultovní dabing. Bohužel už byl film v televizi tak často, že se již dávno stal okoukaným, takže když si ho po delší době zopakujete, tak už nemá takové kouzlo jako poprvé. 3*

Život je krásný (1946)

Musím se přiznat, že jsem byl na konci docela na měkko. Celý film si vlastně tak nějak v poklidu plyne. Dokonale seznamuje diváky s dobrosrdečným hlavním hrdinou, aby v poslední půlhodince, hned po zásahu andělské moci, mohl vychrlit tak dojemný příběh, který se úplně běžně nepotkává. Rozhodně ne v roce 1946. Těžko si představit něco více vánočního. Dlouho jsem se kvůli předsudkům vůči žánru tomuto filmu vyhýbal. Teď už vím, že to byla chyba. Obrovské překvapení. Kdyby nebyla stopáž do zásahu andělské moci, tak zdlouhavá a místy nudná, tak by to byl asi plný počet. Ovšem na druhou stranu, kdyby nebyla tak dlouhá, tak by třeba konec nevyzněl tak dojemně, jak nakonec vyzněl. Mám pocit, že jsem tu uvízl v začarovaném kruhu, z kterého se dá dostat pouze udělením 4* a doporučením ke zhlédnutí. Edit(2016): S chutí jsem si snímek na Vánoce zopakoval. Hodnocení vidím stejně jako před lety. Před zásahem anděla to trošku skřípe.

Skřivánci na niti (1969)

Mě teda tento film po všech stránkách minul, což je zapříčiněno nejvíce tím, že jsem neměl to štěstí danou dobu zažít a mohu si ji pouze představovat. Rozhodně to však není důvod jediný. Po komediální stránce to bylo holé neštěstí, neboť vtipného tady neráčilo být vůbec nic. Spousta filosofických keců o tom, jak je doba strašná, ale přesto se dovedeme radovat z maličkostí. Jeden totálně blbý milostný románek. A poté už v podstatě pouze závěrečné titulky. Viděl jsem 4 lepší Menzelovy filmy a zároveň žádný horší. Víc než * bych nevykouzlil ani kdybych byl mistr Evropy v praktikování černé magie.

Podivné dědictví (1972)

Moc povedená komedie s obrovským množstvím super hlášek a perfektně provedenými hospodskými rvačkami. Do všeho hraje skvělá hudba. Tohle je prostě western jak má být. Jediné, co bych zde vytknul je ten milostný románek, který na můj vkus dostává více času než by bylo zdrávo a hodně zbytku filmu ubírá na kráse. Proto to není plný počet.

Bláznivá střela - Amerika v ohrožení (2008)

Začátek s Leslie Nielsenem je pěkný. Poté jsou ještě pěkné tak 2 krátké scénky. Zbytek je hrozně blbý a trapný. Těžko se dá uvěřit, že tuhle blbost tvořil stejný režisér jako skoro kultovní Bláznivé střely. *

Vrah s chromovou maskou (2011)

Tento díl navazuje přesně tam, kde předchozí skončil. Asi není překvapením, že se postavy chovají jako srovnatelní idioti s předchozími. Rozdíl je však v tom, že tentokrát se nám do příběhu vloží policisté. SPOILER Vraždí nám zde také dva lidé, ten z minule a ten, který má toho z minule za vzor. KONEC SPOILERU. Nejedná se znovu o žádný zázrak. Říz sem, říz tam. Sem tam rozpůlená hlava, sem tam uřízlá hlava. Znovu dávám 2*, i když je tento díl horší.

Laid to Rest (2009)

Docela zajímavý horůrek z prostředí, kde neexistují mobilní telefony a pomoci se nedovoláte ani počítačem s přístupem na internet. Jsem zvyklý, že se v hororech všechny postavy chovají jako totálně hloupí idioti. Ovšem v tomto filmu se postavy snaží trhnout v dementním a nepravděpodobném chování nový rekord. A dokonce se jim to daří. Míra únosnoti byla pokořena, a to jsem si myslel, že ji mám v hororech umístěnou nepokořitelně vysoko. Vrah je jako ze zpomaleného filmu. Vraždí solidně, ale málo. Svým postavám navíc nechává strašně velký prostor se mu ubránit. Asi si je dobře vědom toho, že postavy jsou totální idioti a není kam spěchat. Jinak samotné vraždy jsou po technické stránce podobné přibližně hororům ze 70. let. Vše je strašně moc umělé a je to vidět i na první pohled. Celé herecké obsazení je žalostné, přičemž hlavní hrdinka je ze všech nejžalostnější a každým koutkem duše ji budete přát tu nejbolestivější smrt, která se bude u každého z nás lišit, protože každý máme jinak bujnou fantazii. Vraždící nůž hlavního vraha je však totálně vymazlený a pořádně ostrý, takže alespoň něco tu stojí vskutku za to. Neubráním se však pocitu, že si režisér dělá tímto filmem z diváků prdel, protože film je mnohem lepší parodií na horor než hororem, za což dávám 2* jinak by to bylo rozhodně méně.

Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

Ve své podstatě je tento díl hodně podobný předchozímu. Pouze je tu jiný záporák. Ono ale nemá příliš velký smysl měnit něco, co se velmi dobře osvědčilo. Koneckonců, tento film nevznikl proto, aby svět obohatil nějakým novým filosofickým směrem. Vznikl aby bavil diváky. A vzhledem k tomu kolik peněz už stihl po celém světě vydělat, tak se mu to daří. Nebál bych se podstoupit klidně i třetí díl zasazený zase o pár let později, ve kterém očekávám minimálně moderní stíhačky s technologií stealth a laserové zbraně, protože tomu dosavadní vývoj nasvědčuje. 3*