21 gramů (2003)

Jen díky střihu (**) jsem udržel pozornost až do konce, ale doporučovat to nikomu nebudu.

Válka světů (2005)

Kdyby se tvůrci filmu vrátili do doby, do které byl původní román zasazen, dodrželi by i harmonogram vývoje marťanské invaze, ušetřili by nám hodně pochyb o logice a tak. Takhle vznikla jen tuctovka, kde bouři, zemětřes a pandemii eboly nahradili Marťani.

Ran (1985)

Kdysi jsem byl v divadle na Richardu III. v podání gruzínského národního divadla. Výpravná podívaná, charakterní herci, mrazivé monology, hudba třásla aortou, ...na začátku 3. dějství jsem usnul. S tímhle filmem je to podobné.

Poslední zůstává (1996)

... jiné místo, čas kulisy a rekvizity, ale na stole leží starý scénář, sfoukni prach! Pozor! Vrací se Yojimbo!

Krtek a maminka (1997)

Krtek s kufříkem mladého gynekologa ukazuje na zajíčkách kudy, že se vykulí ti malí nezbedové.

Deváté srdce (1978)

Výborná strašidelná pohádka. Miluji Kukurovu smrtelnou metamorfózu vyvedenou jednoduchou prolínačkou. Na vánoce se asi moc hrát nebude.

Paleček (2001)

Verze z roku 1972 mi přijde o mnoho lepší, poetičtější s květnatějším scénářem. Tady na mne i ta stylizace (jako u Plaváčka s Alfrédem Strejčkem) působila hodně rušivě a to natahování rodinné bídy a chození do lesa bylo k nevydržení včetně zbytečné role Samyho Nasermiho. Obrův masopustní kostým mne zaskočil.

Případ pro zvláštní skupinu (1989) (seriál)

Vždycky se válim smíchy už při upoutávkách a při představě, že to takhle chodí u policie dodnes, jsem hotovej. Tohle je případ pro zvláštní skupinu diváků.

Poslední sezona (2006) (seriál)

Spíše sestřih ze seriálu, je to všechno letem světem, na postavy a jejich motivace činů není čas. Hodně povrchní a schématické.

Staré báje vikingů (2003)

Bylo to hezké, přiměřeně krvavé a na tv sérii obrvýpravné, škoda toho uspěchaného finále s filmovým trikem digitálního pravěku. Český název je zcestný a je lépe vycházet z originálního názvu, Čechům by to nemělo dělat problém.