+sfinx+

+sfinx+

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4 6 10 15 19
    • 6.1.2017  21:48
    168 hodin (TV pořad) (2005)

Začínal jako zábavný pořad, shrnující dění uplynulého týdne, končí jako konkurence televizních novin. Zeman, uprchlíci, Rusko, Čína. To vše od feministické vítačky milující utiskovanou romskou menšinu, o které ví více než cikáni samotní (viz křivonoskova talk-show). V příštím díle: negroidní hošík v letáku z Lidlu - už z upoutávky je jasné jaké poselství pro Čechy máme - jste ubozí xenofobní rasističtí primitivové. Člověk má mít alespoň 10 kámošů - buzerantů, na zahradě slimáky, dvě zaměstnání, aby uživil Nořiny milované flákače a transparent "Za Evropu BAREVNĚJŠÍ", i kdybychom ji měli zničit. Zkrátka další pořad 'čt kvality'.

• 3.12.2010  12:13
    2012: Supernova (2009)

Tak tomuhle říkám dílo...vytvořit něco takového je opravdu umění. Pokud bych já osobně dělal film s fyzikální a apokalyptickou tématikou, tak bych si odpustil ty politické narážky - Íránci nemají v období před koncem světa nic jiného na práci než se prát s vědcem :( a také bych si odpustil ty blbosti, které prakticky vyplňují celý film - více: na mém profilu. Jediné moudro které ve filmu padlo, že když je ten konec světa tak by si mohli trochu užít, pronesl nepodstatný farmář a ihned se na něj sneslo páčidlo...:(

• 13.1.2015  16:13

A jde to i bez Umbrelly.. ;) Není to sice tak megalomanské, ale zato temnější. Ale všechno má svá pro a proti. Resident má totiž [Elis] - a ta je krásná, umí bezva kousky, nosí sexy hadříky nebo rovnou latex a vůbec je tou správnou protiváhou zombíků. Tady se vše odbývá v komorním podání - jedny housle drží postradatelný, druhé drsňačka a basu tvrdí nesympatický, trochu zaostalý kluk v andělovi a s pytlíkem prášků na předpis, jako nejdokonalejší zbraní. Pak se sice příběh vyvíjí (na rozdíl od Residenta, kde zaniká) a stále si to drží tu poutavou atmosféru, jenže postavy se ne a ne zlepšit. Kupříkladu mladá holka v bytě je tak asociální a na facku, že i Červená královna (toliko počítačový program v podobě malé holky) v sobě má více lidskosti. A pak přijde zvrat - aniž by se něco stalo, aniž by divák poznal, co k tomu vedlo - holka se promění v přátelské stvoření, drsňačka, které na nikom nezáleží se změní v cituplnou ženu s mateřskými instinkty a nesympaťák v pravého hrdinu, který neví, co je to strach (i když ještě před pár minutami prosil ženskou, aby ho nenechávala pozadu a počkala na něho).

• 11.10.2014  20:01

A proto mám rád verbalovy komentáře :) Často je tu napsáno to, co si myslím, aniž bych já musel riskovat případný trest :D Vskutku jsem nemile překvapen, co vše může a nemusí projít. Snažím se pochopit, že každý má jiný vkus, přesto i s velkou námahou nemohu najít větší slabinu tohoto filmu, který obsahuje vše, co tento žánr až donedávna obsahovat měl. "Donedávna" je dost podstatné slovo, dnes už totiž je zřejmě velkým nedostatkem absence zářivých plochých ksichtů, svádějících náctky. Obyčejná řezačka, kde upíři jsou bestie a sluníčko jim nesedí zkrátka asi nemá šanci.

• 26.3.2014  14:29

Jako řezačka ve stylu Spartaka to ujde, jen si to, prosím, nepleťte s hodinou dějepisu. Je tam pár zvláštních momentů, které bych chtěl vzpomenout: 1) král Dareios, který leží na smrtelné posteli a trčí z něj kus dřeva - jasně, že bychom se tomu neměli smát, ale co nadělám.. :) 2) komentář nešetřící chválou k Artemisii - ano, beru, že je potřeba už v úvodu nahnat strach a ukázat, jak je ta holčina drsná, ale nic se nemá přehánět. Evu Green mám rád, ale že by šlo o ženu s titulem "jedna z nejkrásnějších", to se říci nedá. Přesto to v komentáři je a potom následuje záběr na její oči, u kterých jsem nikdy nepozbyl dojmu, že ta holka snad ještě nikdy nespala. 3) Voják: "We are loosing." Artemisia: "No, you are loosing!" - nemohu se zbavit pocitu, že obsah i tón sdělení nápadně připomíná hádku v mateřské škole :) Neberu to jako chybu (a jasně, že to později hodila na něj ;) ale nějak mi to uvízlo v paměti. 4) Hlasitost projevů - v polovině filmu se šeptá, v druhé polovině se řve. Teď jedna výtka, kterou bych měl k obsahu - těch projevů a hecování je tam trochu moc, třeba na úkor hanbatých scén - nevím, jestli mne tak zdeformoval právě Spartakus (v čemž mne utvrdil úvodní záběr a vychovatel Artemisie), ale když jsem slyšel veškerou tu chválu na její krásu, čekal jsem něco víc než "pětiminutovku". Možná právě to chybělo k dokonalosti - nemám totiž rád tu neustávající akci, potoky krve a brutalitu v každém záběru. Raději než na useknutou ruku se podívám na nahou herečku. A i když podobné scény nejsou bezpodmínečně nutné - ve Válce bohů mi kupříkladu nechyběly, zde z nějakého důvodu ano. Závěr: Osobně to hodnotím jako důstojné pokračování "jedničky".

• 27.12.2015  00:26
    50 odstínů vášně (2015)

Velmi zachovalá manažerka si najde hezounka. Už tahle charakteristika mi vyhodí dalších několik desítek trapných romantických zvráceností. Tady, aby se to přece jen odlišilo, je to jen šmrnclé SM praktikama. Ve výsledku je to ale stejná nuda jako všechno ostatní. Snad jen ten konečný osud hezounka a kozy té bláznivé ženské trochu kompenzují to rozčarování, že už zase vidím další nánu, která se nalepí na největšího debila v okolí a ještě podezírá všechny ostatní (viz ta domina) kromě zmíněného debila. A tak tomu je až do té doby, kdy té dotyčné krávě (nemusí se jednat jen o tuto manažerku a jen o film), která tupě žvaní něco o lásce (i když posedlost nebo hloupost jsou ty správné výrazy), otevře nějaká náhoda nebo tragédie oči. Jen kvůli této podobnosti s realitou (stačí jen vyhodit jisté praktiky a události filmu za trochu jiný druh týrání) a mé touze vylít si srdce má cenu vůbec zanechávat komentář, jinak je to jen další romanticko - ani-ne-moc-erotická blbost.

• 30.8.2013  15:57

Překvapilo a velmi mile. Je sice velmi prostý, ale stále je to humor :) Gandalf byl dokonalý..

• 24.9.2011  19:21
    800 kulek (2002)

Jméno bych změnil spíš na 800 kur*v, protože tohle opravdu neni rodinná komedie a se slovníkem si hlavu neláme, ale rozhodně to není ani na škodu. Žádný slaďák o dobrodružství malého Timiho, ale opravdový výlet do světa divokého západu. S tím souvisí i nepředvídatelnost. Zvlášť druhá půle je jeden zvrat za druhým. 5*

• 17.4.2011  16:49
    9. rota (2005)

S čistým svědomím můžu prohlásit, že tohle patří mezi nejlepší válečné filmy, které jsem viděl. Klidně ho zařadím (kvalitou) i vedle filmů jako vojín Ryan nebo Schindlerův seznam. Už od začátku mě tento film zaujal a to vydrželo až do závěrečných titulků. Obě části tohoto filmu jsou zajímavé a především uvěřitelné, což je pro jiné konkurenty z tohoto žánru nepřekonatelný problém. Dalším problémem, kterému se tento film vyhnul je nestrannost. Tento film jí dosáhl - nejedná se o žádnou propagandu, politika je tam zmíněna pouze okrajově, opět musím zdůraznit nestranně a během 5 minut je tato záležitost odbytá. Zbytek filmu je popisem útrap vojenského oddílu-prosté, ale dokonalé. Od okamžiku, kdy vystoupí v Afghánistánu si hrdinové i diváci uvědomí, jak snadné je se nechat zabít - a teď ruku na kardiostimulátor - kolik filmů tohle dokáže? Po mnoha filmech divák touží stát se vojákem, protože to je ten kdo vítězí. Po tomhle mnohým lidem dojde, že je to ten kdo umírá.

• 23.1.2015  16:36

První díl byl zajímavý a především originální, druhý těžil ze slávy prvního a třetí už jen sbírá zbytky. Odpad možná není to nejférovější hodnocení, ale když mají ti ubožáci zase potřebu zdramatizovat situaci mrtvou ženskou, tak ať táhnou. Bez této laciné berličky bych uvažoval o 2-3 hvězdách.

• 22.3.2014  13:33
    Absurdistán (2006)

Můžeme jen doufat, že se nás tento film netýká ... marně! Můžete s tím nesouchlasit, nemusí se vám to líbit, ale to je tak jediné, co se s tím dá dělat.

• 7.12.2016  09:17
    Aenigma (1987)

S hororem to má společný jen lehký závan podobnosti se Silent Hill nebo třeba Carrie. Béčkové erotické horory v sobě mají lepší zápletku než tohle. Holka která čeká až jí udusí šneci, to už samo o sobě zní debilně. Doktor, který používá defibrilátor spíše jako masážní vibrátor. Domečky z papíru, aby se ušetřilo na záběrech "ze vzduchu", které tam zkrátka musejí být.. Vše dohromady - dlouhá nuda.

• 10.10.2015  01:16

Kdyby blbost nadnášela ... zřejmě by se film umístil mnohem výš. Takto je to jen další hloupost o drsném emerickém papínkovi, který je nejlepčím fotrem-bodyguardem a grdým patriotem v jednom. Jeho nešikovná dcera, kvůli které z nějakého zvráceného důvodu riskují lidé život je pak samostatnou úžasnou kapitolou. Suma sumárum: ztráta času u podprůměrného neakčního předvídatelného filmu. F*CK CIA!

• 24.3.2014  20:21
    Air Force One (1997)

Uniká mi důvod popularity u podobných kravin. Kromě Forda (a to ještě jen a pouze kvůli jeho jménu) zde není nic, co by mohlo diváka lákat. Film se doslova topí v těch otřepaných blbostech. Chudáček prezident se musí nakonec zachraňovat sám, což samozřejmě není problém. Vždyť je to vzor toho nejlepšího a kromě obratných rukou a neuvěřitelného štěstí, vynikajícího fyzického stavu, přesné mušky, schopnosti pilotovat Boeing na základě 20 let starých zkušeností RC letadélek, má nepochybně celou řadu dalších skvělých vlastností a schopností. A protože vrána k vráně sedá, tak stejně jako ústřední hrdina, i celý příběh je jedna velká pitomost. Blbostí je film doslova napěchován - nakonec není divu - co jiného dát dohromady s tupým americkým patriotismem. Ten, kdo si potrpí na propracovanější příběh než dobro versus zlo ... US president vs terorista, na propracovanější psychologickou stránku nebo alespoň na náznak reality, tomu bude vše chybět a kvalitu filmu pozná už při úvodním proslovu, který dostává pokrytectví na novou úroveň. Koho ale zajímá naprosto předvídatelný kopec sra**k plný heroických výkonů jedné strany, sebeobětování, poplácávání po zádech a megadrsných výlevů a trapného potlesku, tomu by se to mohlo líbit. Jednu hvězdu jsem chtěl přeci jen dát za ten úvodní proslov, který je poměrně věrným obrazem reálné prezentace, jenže ty zidealizované splašky, co následují nejsou tou satirou či alespoň snahou o nestrannost, která měla následovat, ale ódou na USA, což nesnáším. PS: proč namísto krkolomného přesunu jednotky na palubu neposlali pouze padáky??

• 19.9.2016  18:26
    Alias (TV seriál) (2001)

Až budu chtít vidět akci a Garnerovou jak někoho řeže, pustím si Elektru. Až budu chtít debilní příběh o superhrdinovi, pustím si Walker Texas Ranger. Až budu chtít vidět agenta, který přežije skok z vlaku za plné rychlosti do vodní nádrže, která je o dvacet metrů níž a ještě ve vodě v noci najde malou krabičku, pustím si Blbečka 007. Takže Alias je tu jaksi navíc.

• 19.12.2013  12:50

První co mne napadne je hudba - kdo by neznal tu úžasnou melodii, která se k filmu naprosto dokonale hodí (a to ani neumím popsat proč). Příběh sám je plný kontrastů - především mezi úvodem a závěrem. Kromě života a smrti, což mne na konci naprosto uchvátilo, je tam spousta dalších protimluvů a zvratů. Od zkušené panny přes homofóbního teplouše až k rebelujícímu slušňákovi. Jen to druhé spojení se mi nelíbilo. Spíše to působilo jako reklama čtyřprocentní menšiny, kterou následně převzal Ken Park. Co se ale týká té ústřední spořádané rodinky, tak tam je její pravý obraz doveden k dokonalosti. Nejoblíbenější postavy jsou samozřejmě otec K.Spacey, dceřina kamarádka M.Suvari a ta málomluvná matka od sousedů A.Janney.

• 2.3.2014  19:41

Chtělo by to uchopit trochu profesionálněji. Takhle je to pouze nepříliš zábavná komedie z dlouhé řady podobných, druhořadých. Tentokráte o frigidní holce, která bojuje s pornoproducentem. Slovo "frigidní" není urážka těch, co v něco podobného věří, ale právě dopad oné neprofesionality a lacinosti.

• 8.2.2015  20:10

verbal: Amen! || Další tři hvězdy si ale šetřím pro rýpavou satiru nebo jiný počin, který sice kvalitou nebude výš, zato posláním a myšlenkou bude mnohem dál. Proto bude Zredigováno lepší než tenhle snajpr nebo pyrotechnik. Hned ve čtvrté minutě mi ruka při těch sra**ách, co tam povídali cukala směrem k ovladači. "Když se spleteš, tak tě sejmou a půjdeš do vězení" ... co to má být? Nějaký střípek z projevu nejmocnějšího debila světa nebo jeho tmavšího nástupce? Nějaké drobné odchylky od reality pro zábavní průmysl jsou pochopitelné, ale otočka o 180° je pro mne nestravitelná. Vojáci mají přikázáno eliminovat vše, co se jim nezdá - oni si nemohou dovolit ztráty, nevinné oběti pro ně nepředstavují problém. A těch pár případů, kdy se do toho kousnou rýpaví reportéři, ty stejně časem utichnou. Zvláště odstřelovači-průzkumníci po jisté příhodě nenechají naživu osoby, které se objeví na špatném místě ve špatnou dobu. Ale to by se asi do filmu nehodilo, tak to trochu upravíme na "za zabitého nevinného dostaneš trest smrti.." ... ti mi zase hnuli žlučí.. Ten patetický patriotismus zkombinovaný s propagandistickými kecy mi absolutně znemožnil nějaký hlubší prožitek a ze zajímavého filmu udělal jen vizuální podívanou, kterou neustále sráží vyřčené sra**y. Nějakým příběhem se to nedostane ani na úroveň Pearl Harbouru ani Nepřítele před vrátky. Pominu-li ty vizuály a akci, tak je tu ubohá romantika prvně jmenovaného a souboj s Nemesis druhého zmíněného filmu a jakýsi pokus o psychologii ze Smrti, která číhá všude a v Iráku nejvíc! Ve výsledku: "patetické nic moc"..

• 12.10.2013  14:21
    Amerika hledá topmodelku (TV pořad) (2003)

Hnus - další z klonů reality-show pro retardované publikum. Odporní porotci, pláč, tupost, umělá krása a samozřejmě konflikty na každém kroku.

• 19.12.2014  11:22

Škoda že ten zajímavý příběh trochu nepodrthly i výraznější herecké výkony. Nejspíš za to z větší části může anglický dabing, ze kterého se chce chvilkami spát a chvilkami zvracet, protože tak toporné věty ještě v té jejich kňouravé řeči jsou opravdu soustem těžko stravitelným. Jenže portugalsky neumím a anglické titule hledat nehodlám, tak je třeba to skousnout a zkusit si to odmyslet alespoň během hodnocení. Pominu-li dabing, film stejně bude dosti uspávací materiál - ale to u dramatu není nic výjimečného. Diváka u filmu může alespoň udržet očekávání, zda se to zvrtne v happy-end, v oidipovské rozuzlení nebo nějaký dramatický konec. Do té chvíle ale jen těžko něco změní tu velmi poklidnou atmosféru - jen tu a tam narušenou nějakým tím odhaleným hrudníkem. I přes to nelituji času. Kdyby nic jiného film nenabídl, tak originalita příběhu a atmosféra se mu upřít nedají.

• 6.7.2013  20:53
    Andromeda (TV seriál) (2000)

Dal jsem jednu epizodu a během ní mi stále běžel před očima díl Hvězdné brány, který byl podobnými blbostmi také napěchován - s tím rozdílem, že tam to vážně myšleno nebylo. -"Zbraně na maximum!" -"Proč?" -"Každý přece má rád: 'Zbraně na maximum'". A asi takhle bych to viděl. Hned v prvních epizodách je shluk několika tvorů, z nichž koukatelný je jen jeden hologram. Dále si pamatuji na divného kapitána, kterého by si O'Neil, vzhledem k jeho zálibě v kýčovitých postavách a okamžicích jistě oblíbil, dále tam byla nějaká robotka - opět výkvět toho nejdrsnějšího ženství, tak drsná, až to bylo k smíchu. Potuloval se tam i nějakej podredovanej chlap, opět rádobydrsný hrdina bez výrazu. Tuším, že jsem tam někde zahlédl i Pergnerovou a některé z obyvatel Planety opic.

• 19.7.2013  08:52
    Angel Blade (2002)

Klasická ubohost - příběh není ničím výjimečný, napětí není žádné, ale jeden důvod se přece jen našel. Amanda Righetti se zde ochotně svléká. Asi je to ubohé a přízemní, ale jiný důvod ke sledování jsem neměl a po shlédnutí ani dodatečně nenašel. Takže alespoň těch pár hvězd pro tuhle Mentalistku.

• 4.7.2014  20:02
    Angelika (2013)

Původní sérii jsem několikrát viděl. Ani netuším proč, ale nějak mne neomrzela - a to navzdory velmi chatrnému příběhu. Remake je jen dalším pokusem á la Les Misereblliblables. Pokud se něco změnilo - kamera, hlavní hrdinka - tak jen k horšímu. Kameru držel zřejmě velmi vetchý stařík a hlavní hrdinka se z typické blonďaté krásky proměnila na další pokus o uhrančivou nebojácnou ženu, která ale na konci nevyniká ani tím hrdinstvím ani tou krásou. Příběh si úroveň (velmi nízkou) udržel a nasvícené to bylo hezky :)

• 13.12.2015  00:55
    Ano, šéfe s Gordonem Ramseym (TV pořad) (2004)

Žasnout lze jen nad tím kolik lidí sežere tento pečlivě připravovaný, uměle dodělaný a řádně připepřený pokrm. Stačí přidat pár konfliktů, sprostých slov, dostatečně drsných záběrů a z postaršího, obtloustlého individua uděláme poloboha z kuchyně a žrádlo pro stádo je hotové. Nic proti soutěžím ve vaření, nic proti radám zkušenějších a konstruktivní kritice nedostatků, ale takováhle ubohá umělá reality-show je jen Big brother v kuchyni. Těžko pochopit, jak někdo může uvěřit autenticitě emocí lidí, kteří mají kameru před ksichtem. Je to tak naivní, jako očekávat při pohledu na zvíře v kleci obraz jeho přirozeného prostředí. Ale samozřejmě nejde jen o kamery a případnou nervozitu, tady se pod bičem autorů předvádějí pečlivě vybraní narušení exhibicionisté. Nejde o vaření, nejde o restauraci, jde jen o ty konflikty - a v tom případě bych si rovnou mohl pustit Ulici nebo Ordinaci.

• 20.2.2013  17:48
    Antikrist (2009)

Nelze tomu upřít originalitu. Jenže hororová nálada se nějak nedostavovala a když se už potřetí u té nesympatické hrdinky opakoval cyklus: panika, agrese a nadrženost s příchutí masochismu, tak mě to přestalo bavit. Občas do toho hrdinka ještě plácla nějakou tu urážku směrem k hrdinovi, čímž ztratila i to málo bodů, co dostala za tu nadrženost. Pravidlo, že by neměl léčit svou ženu její muž bohužel nebylo dodrženo a ten klid a odstup jsem mu nevěřil a tu účast taky ne. Být to vyprávění někoho nezaujatého pozorovatele (lékaře) nebo zaujatého partnera, bylo by to lepší, takhle se to plácalo na půl cesty a ani k jednomu to nemělo blízko.

• 16.1.2015  21:13
    Armageddon (1998)

Zemi hrozí zkáza ... Willis, černoch, Rus, a pár dalších odlétají ... něco se musí podělat ... hrdinský čin ... booom ... Don't wanna close my eyes. Člověk by řekl, jak se dá s touhle blbostí prorazit.. A ono jo. Kromě závěrečné písně je to sice stejné jako každý druhý díl Hvězdné brány, jenže tady není zelený mozek patriota, ale plešoun-sympaťák a jeho parta. Ten zbytek je zabalen tak, že to nepůsobí tupě a lacině, ale klasicky a zajímavě. Míra patriotismu je (právě na rozdíl od Hvězdných vrátek) únosná a nepřekáží zážitku.

• 5.4.2014  14:49
    Ashley (2013)

Jen další ubohost ze škatule s názvem "já jsem tak strašně rozervaná". Nuda, nuda, šeď, šeď.

• 11.4.2017  23:03

Akce výborná, děj primitivní. Z tohohle se dalo vytěžit víc. Hru jsem hrál právě kvůli jejímu strhujícímu příběhu tisícileté války dvou frakcí. Tady se za hoďku a půl ukáže střet, naznačí se o co vlastně komu jde a hrdina v závěru zázračně prozře, aby v deseti minutách zmařil vše, co předtím udělal, zanechal trochu zvláštní konec a nechal si k titulkům zahrát zase nějakou debilní skladbu Hobbitovského typu (naprosto neodpovídající nějakému středověku, asasínům, templářům a dobrému vkusu). Všechna čest jako se zhostili Animu, ale skutečně je zvláštní když nejdůležitější morální rozhodnutí je otázkou jedné scénky a 5 minut a to samé se opakuje o malou chvíli později na opačné straně barikády. To zbytečně ubírá třeba velmi působivému vizuálu.

• 8.9.2010  14:03

Celá Galie je okupována Římany. Celá?, kdeže... Malá osada odbojných Galů... baví diváky i ve filmovém zpracování. Tohle dílo i přesto, že není komiksovými znalci nijak valně hodnoceno dokáže pobavit a určitě patří k oblíbeným filmům mnoha diváků i mimo Francii. Představitelé hlavních rolí mi do těchto postav vyloženě sedí a Gérard Depardieu později potvrdil své vlohy pro role hromotluka s dobrým srdcem i ve filmu Drž hubu!

• 8.9.2010  14:41

Povedené pokračování příběhu o Galech, kteří nyní spěchají na pomoc příteli do Egypta. Herci jsou opět skvělí a v tomto dílu hraje má oblíbená herečka a ten nosánek.... takže hodnocení je snadné :) . Bavil jsem se od začátku dokonce a zábava téměř nikdy neupadá - i ten dokument o langustě je krásný. Oblíbená hláška: Numerobis: "Kde je něhně? Oni snědli něhně!"

<< předchozí 1 2 3 4 6 10 15 19