+sfinx+

+sfinx+

1 bod

• 14.2.2013  09:25
    Zaklínač (2001)

Kdyby vzali všechny prachy a zkusili z toho stvořit jednu povídku, tak ano. Ale poskládáním a ostříháním už tak nedostatečných epizod seriálu se film neudělá. Třeba tu Hranici možností mohli ztvárnit celou, ale oni toho chtěli udělat moc a pak z toho vznikl mišmaš všeho osekaného - chyběly postavy, důležité části příběhu. Herci přitom nebyli vůbec špatní. Mohli se taky trochu více držet předlohy - někdy trochu nesmyslně dráždili fanoušky svým nahrazováním textu (namísto Geralta, žádá o odpuštění Yennefer, ačkoliv to bylo přesně naopak,...), aniž by tím cokoliv podstatného změnili, ušetřili atp. - tedy naprosto zbytečně. No a jak kupříkladu mohli Yennefer narvat do červených hadrů, to nepochopím ;-) Na odpad bych to ale rozhodně neviděl - už za tu snahu, ale i za herce a za to, že se i navzdory tomu, co jsem vytýkal, předlohy většinou drželi. Tahle sága by si zasloužila, alespoň podle mě, nějaký obrovský projekt, daleko víc, než nějaký Pán prstenů, ale zatím tomu tak není, takže musím být rád - i proto další hvězda navíc.

• 13.5.2011  09:27
    Četnické humoresky (TV seriál) (2001)

Musím dát 5* i s ohledem na českou seriálovou tvorbu! Spolu s dobrodružstvím kriminalistiky a 30 případy je tohle další legenda mezi našimi kriminálkami. Obzvlášť poslední díl z nové série se mi líbil. Jen málokdo dnes objektivně ukáže na problematiku Sudeťáků a tak dnes do zpráv o vyhánění a zabití pár vlastizrádců tohle alespoň trochu vnáší pravdu o jejich řádění před válkou. Herecké výkony a často komické podání také seriálu přidává a i když pana Töpfera nemusím, tady jsem ho velmi ochotně "přetrpěl".

• 6.7.2013  20:53
    Andromeda (TV seriál) (2000)

Dal jsem jednu epizodu a během ní mi stále běžel před očima díl Hvězdné brány, který byl podobnými blbostmi také napěchován - s tím rozdílem, že tam to vážně myšleno nebylo. -"Zbraně na maximum!" -"Proč?" -"Každý přece má rád: 'Zbraně na maximum'". A asi takhle bych to viděl. Hned v prvních epizodách je shluk několika tvorů, z nichž koukatelný je jen jeden hologram. Dále si pamatuji na divného kapitána, kterého by si O'Neil, vzhledem k jeho zálibě v kýčovitých postavách a okamžicích jistě oblíbil, dále tam byla nějaká robotka - opět výkvět toho nejdrsnějšího ženství, tak drsná, až to bylo k smíchu. Potuloval se tam i nějakej podredovanej chlap, opět rádobydrsný hrdina bez výrazu. Tuším, že jsem tam někde zahlédl i Pergnerovou a některé z obyvatel Planety opic.

• 25.3.2011  08:46
    Bídníci (TV film) (2000)

Hned na začátku se přiznám, že jsem knihu zatím nečetl a tak nemám potřebu neustále cpát do hodnocení více knihu než samotný film. Záměrně píšu film, protože seriál zní u tohoto díla poměrně lacině. I obsazení napovídá o kvalitě tohoto díla..

• 6.1.2015  12:02
    Daniel Landa (koncert) (2000)

Když vidím, jaký póvl tady dává Landovi odpad, ani mne to nemrzí. Jak moc může bolet kopanec od zamindrákovaného dítěte? Ještě lepší je pak procházet jejich oblíbenou tvorbu a to, na co se zmohli na svých stránkách. Landovy texty mají nějakou myšlenku - hned tento předpoklad vylučuje některé místní komentátory z řad možných posluchačů, ty texty občas zabrousí do historie - další důvod, proč se nevzdělanci cítí špatně při poslechu a v neposlední řadě se k těm textům vážou slova jako hrdost, vlastenectví, morálka apod., jenže to by dotyčným někdo musel objasnit význam těchto slov ... ale kdo dnes má pár měsíců volného času..

• 12.11.2011  19:22
    Gilmorova děvčata (TV seriál) (2000)

Legenda, a to zaslouženě. Tyhle dvě neuvěřitelně ukecané holky jsou zkrátka k sežrání.. Sice nemám rád romantické ... cokoli, ale tohle je jedna z výjimek. Tohle je jeden ze 3 kandidátů na snímky u kterých bych byl schopen uronit slzu. Loučení s Gilmorkami se tak dostává na úroveň rozpouštění jednotky M*A*S*H a loučení s Přáteli.

• 3.2.2013  17:57

Tak krásný film to mohl být. Ale není. Příběh mohli pojmout hned několika způsoby, oni zkombinovali vše do hromady a vše stálo za prd. Jak pokus zakomponovat vědu, tak pohled na člověka, co si chce užít této schopnosti, ale i jako akce to bylo špatné - něčeho tam bylo málo, něco se zoufale táhlo. A ta akce v závěru to dorazila.

• 16.12.2013  19:46

Tady to vše začalo a tady to i skončilo - jak jejich životy, tak veškerá nápaditost a hororovost. Velmi originální a vcelku nápaditý film, na kterého navazují absolutně nenápadité a neoriginální sequely. ostatně i ty postavy mi připadají o třídu výš než v ostatních dílech. Shodou okolností je tou jedinou postavou z dalších dílů, která mne opravdu zaujala a která byla úžasná, postava z tohoto dílu.

• 28.6.2017  12:49
    Náš venkov (TV pořad) (2000)

Hodnoceno podle dílu o speciálních dětech... Nerad bych zlehčoval něčí postižení, ale když jsem slyšel, jak mluví učitelka o takových dětech a zvlášť několik zmínek o dětských psycholozích, tak bylo hodnocení jasné. Popírat celý díl, že je někdo postižený, upravovat výuku podle nejslabšího postiženého jedince, a vymýšlet stále nové názvy syndromů pro neposlušné děti, to vskutku vydá na několik dílů zajímavého pořadu. Pokud rodiče k dětem přistupují ve stylu některých výroků, které tam padly, pak se nedivím, že to tady vypadá, tak jak tomu je - nic nezakazovat, přizpůsobit se, neporoučet, ať si dítě dělá co chce a místo výchovného výprasku navštívit psychologa.

• 24.1.2014  13:25

Silný ani strhující příběh to není. Je to obyčejná romantika, kterou mírně nad průměr vyzvedává jen to téma s německým názvem té nacistické eugeniky - hned to pak vypadá reálněji a lépe. Jenže namísto těch "strhujících" příběhů je tu jakýsi obraz sanatoria, který mohl být klidně nahrazen popisem z "Obsluhoval jsem anglického krále", protože nějaké hlubší pojetí tu není. Převýchova probíhá jen v náznacích a postavy se příliš nemění. Ty, které stojí za pozornost (kotelník Babula :) hlavní lékařka nebo Klára) jsou již zformovány a ten zbytek povětšinou za zmínku nestojí. Onen milostný příběh se mi také zdá jako přitažený za vlasy a bohužel mi Leo nebyl ani trochu sympatický a Gréta si také cestičku do mého srdíčka nenašla. Milostné scény pak působily jako pěst na oko - nechápu, že se ještě v této době může některá herečka stydět, ale budiž.. potom: a) obsadím jinou; b) vynechám tyto scény - jinak totiž vznikne sestříhaný hnus. Veškeré silné momenty (které by se daly spočítat na prstech jedné ruky) byly jen chabým náznakem toho, co film mohl mít nebo byly vzápětí ubíjeny tím tupým, co následovalo (jako u těch lepších momentů - trest pro mladíka, spor s Klárou v závěru).

• 9.8.2010  20:18
    Sluha dvou pánů (divadelní záznam) (2000)

Strhující výkon jednoho z nejlepších komiků, kterým spolehlivě odrovnává nejen diváky, ale často i kolegy na jevišti. V Donutilově podání jde o nezapomenutelný zážitek, protože jeho umění, kterým diváky vtáhne do hry nemá konkurenci. To co on dokáže udělat s obyčejným pudingem (nejen) na jevišti je úžasné - ti co viděli pochopí :) a takhle on si pohrává s každou částí Goldoniho příběhu. Úžasné.

• 27.2.2016  08:43
    Svůdná oběť (2000)

Neuvěřitelně laciný film. Největší hodnotu měly asi ty poskakující silikony, ale ani tahle stránka filmu nikam nevede a veškerá erotika spočívá v občasném vynuceném odhalení hrudníku. Napětí prakticky neexistuje, akce patří k tomu nejhoršímu ze světa filmu - když se v souboji na život a na smrt dva teplouši spíše osahávají než bojují, je něco špatně, hodně špatně!

• 15.3.2012  18:11
    Syn pláže (TV seriál) (2000)

srandykopec ... možná někdy hloupé, ale i tak vtipné. Obsazení se také povedlo a i dabing je naprosto dokonalý. Úžasné hlášky "zřídíme zde tábor, kde se děti budou moci koncentrovat.."< ten nágl :) > a neomrzí ani ten ďábelský a idiotský smích opakující se v každém díle.. PS: nízké hodnocení od mužské části populace svědčí o jejich orientaci nebo intimních problémech ;-) Aneb dle slov Chandlera: "..jen ať je nechaji běhat - to je na tom to dokonalý.."

• 26.1.2015  11:07
    Trosečník (2000)

Konec to zase zabil. Krásná dvouhodinová podívaná končí ve chvíli, kdy se do toho připlete ženská ... náhoda?? ;-) Měli to utnout po scénce v dešti - ať si to každý přebere sám. Byl to krásný moment, kdy divák mohl zapojit fantazii a zároveň pravý okamžik pro "v nejlepším přestat" - zbytek byl totiž jen smutným natahováním už tak dost dlouhého filmu.

• 6.6.2014  20:16

Úžasná atmosféra za vydatného přispění hry s kamerou. Téma ztroskotání je u mne velmi ceněno - pokud se to týká prostředí cizí opuštěné planety, pak snad ještě více. Jenže příběh není tím, co bych tu čekal. Je to jen jakýsi klon Resident evila o postupném ubývání členů prazvláštní jednotky za přispění odporných bestií. A to je vše - vyjma několika odboček se příběh stále drží tohoto primitivního konceptu. Riddick mi byl také milejší v Kronice temna - nemá to být normální člověk, kterým občas zahýbají emoce více, než s otcem který ztratil syna. Má to být kliďas, ne je nějaký chlápek s brejlema, kterýho přemůže kdejakej feťák.. Škoda, mohl to být plný počet.

• 19.12.2013  12:50

První co mne napadne je hudba - kdo by neznal tu úžasnou melodii, která se k filmu naprosto dokonale hodí (a to ani neumím popsat proč). Příběh sám je plný kontrastů - především mezi úvodem a závěrem. Kromě života a smrti, což mne na konci naprosto uchvátilo, je tam spousta dalších protimluvů a zvratů. Od zkušené panny přes homofóbního teplouše až k rebelujícímu slušňákovi. Jen to druhé spojení se mi nelíbilo. Spíše to působilo jako reklama čtyřprocentní menšiny, kterou následně převzal Ken Park. Co se ale týká té ústřední spořádané rodinky, tak tam je její pravý obraz doveden k dokonalosti. Nejoblíbenější postavy jsou samozřejmě otec K.Spacey, dceřina kamarádka M.Suvari a ta málomluvná matka od sousedů A.Janney.

• 8.9.2010  14:03

Celá Galie je okupována Římany. Celá?, kdeže... Malá osada odbojných Galů... baví diváky i ve filmovém zpracování. Tohle dílo i přesto, že není komiksovými znalci nijak valně hodnoceno dokáže pobavit a určitě patří k oblíbeným filmům mnoha diváků i mimo Francii. Představitelé hlavních rolí mi do těchto postav vyloženě sedí a Gérard Depardieu později potvrdil své vlohy pro role hromotluka s dobrým srdcem i ve filmu Drž hubu!

• 31.1.2012  23:02
    Farscape (TV seriál) (1999)

Velmi ubohé. Seriál je takovou směskou skutečných titulů, jako Hvězdná brána, Firefly,.. přičemž nedosahuje úrovně ani jednoho z nich. Když to vezmu postupně, tak efekty jsou velmi špatné - i jednoduché souboje jsou neuvěřitelně odfláknuté a když jsem poprvé viděl souboj dvou holek, nevěděl jsem jestli brečet nebo se smát. Zatímco jedna předváděla jakýsi tanec - jakýkoli jen ne bojový, druhá ji párkrát kopla (asi půl metru mimo..) a bylo po souboji.. Přestože ani Firefly nebo třeba Červený trpaslík po stránce efektů neexcelovaly, tady je to nějak moc znát. Maskéři si dali soutěž o nejpodivnějšího mimozemšťana a tak ani vzhledově mi postavy k srdci nepřirostly. Úroveň seriálu byla poznat i na účasti poradců, musíme hodně používat odborné výrazy a dodáme tomu tu správnou sci-fi atmosféru - tak asi uvažovali. Opět odkážu na Hvězdnou bránu, která se s tím vyrovnala úžasně - této stránce by se podobné seriály měly vyhnout...

• 17.2.2015  16:44
    Lovci pokladů (TV seriál) (1999)

Dva lovci pokladů na výpravách za dobrodružstvím. Drobná prdelka, hladká tvářička a neustálé obavy - to je (k radosti feministek) ta mužská část dvojky. Tia je tu zase k radosti zvláště chlapského publika. Snědá kráska a nesmělý pomocník už patří mezi klasiku. A to, že nenašli do těch mnoha a mnoha dílů zrovna nejlepší scénář? Kdo by to byl čekal, že? I tak je to ale plnohodnotná oddychovka..

• 11.9.2012  07:56

Toto je další ze zástupců romantických filmů, které jsem dokoukal s chutí a to je třeba ocenit. O romantice s nadhledem, vtipně, ale přesto téměř vědecky. Podle té scény v kině (asi 36.minuta) víte, jak se na takové filmy dívá zhruba polovina zdejších návštěvníků. Dokonalý komentář Vladimíra Čecha to ale stále drží v dostatečné vzdálenosti od klasických romantických slátanin a mimo to se tam najde ještě minimálně jeden překrásný důvod, proč tento film sledovat.

• 11.10.2013  10:26
    Žena v taláru (TV seriál) (1999)

Stejně (příliš) dlouhé jako Lescautová, stejně nudné. Hlavní postavě, stejně jako většině takovýchto detektivek chybí svéráznost Monka, Poirota, Janea a dalších. Navíc ideální doba pro takovéto seriály už byla určena a při jejím - téměř dvojnásobném natažení platí pro zábavnost nepřímá úměra s časem. Takže až zase budu chtít vidět 'ženskou' detektivku, vrátím se k Marplové.

• 16.1.2015  21:13
    Armageddon (1998)

Zemi hrozí zkáza ... Willis, černoch, Rus, a pár dalších odlétají ... něco se musí podělat ... hrdinský čin ... booom ... Don't wanna close my eyes. Člověk by řekl, jak se dá s touhle blbostí prorazit.. A ono jo. Kromě závěrečné písně je to sice stejné jako každý druhý díl Hvězdné brány, jenže tady není zelený mozek patriota, ale plešoun-sympaťák a jeho parta. Ten zbytek je zabalen tak, že to nepůsobí tupě a lacině, ale klasicky a zajímavě. Míra patriotismu je (právě na rozdíl od Hvězdných vrátek) únosná a nepřekáží zážitku.

• 20.2.2015  16:24
    Bela Donna (1998)

Stejná sračka s ujetým scénářem, jakých je tu více (Tři). Krásná svině nasadí parohy svému muži a ještě je prezentována jako chudinka. To už tu přece bylo. Zmíněný druhý zástupce měl alespoň trošku šťastný konec. Ale tohle? Malena když pobuřovala vesnici, tak to alespoň nedělala starýmu za zadkem a neporušovala manželský slib (a to nejsem nějaký velký puritán). Myslím, že Johny Depp by mohl manželovi poradit, jak zatočit s nevěrnicí ;-) PS: psycho nejsem, stará mne nepodvedla, ale když vidím, jak si to nějaká pipina ve filmu rozdává s největším debilem na scéně a hned potom běží dát pusu starýmu, tak bych ji profackoval. PS2: Chtěl jsem jsem dát Nataše alespoň dvě hvězdy za to, jak svou postavou obohatila film, ale sama si to doslova zkur**la ... tak se raději kouknu na souseda zabijáka, tam vypadá taky pěkně a nemusím se rozčilovat kvůli jejímu chování.

• 14.3.2014  10:18
    Blade (1998)

Kult v pravém slova smyslu. Film je velmi jednoduchý a přitom ta jeho přímočarost není na překážku a člověk si může naplno užívat oddechovou řežačku v režii jednoho nas**ného upíra. Vyjma efektů, které opravdu nejsou z nejlepších tenhle film nemá chybu. Jestli někdo touží po hlubším filosofování, ať si pustí Interview, jestli po hlouposti pro náctileté, ať si dá ságu se svítícím puberťákem, kdo chce ale normální ryze akční film, ten by zklamán být neměl.

• 3.1.2015  21:20

Opět jedna z lepších "současných" pohádek. Rychlá, stručná, jasná, krásná. Postavy jsou výborné - sice nemají zase tolik prostoru více se projevit, ale i tak se mi do paměti zapsaly všechny čtyři hlavní postavy (Císař, císařovna, tambor, Anička). Ani nevím proč se mi do paměti zapsala nejvíce právě císařovna - obzvlášť když má z těch čtyř hrdinů toho prostoru nejméně, i tak šlo o půvabnou, osamělou panovnici. Ze zbytku se dost možná inspirovala Nejkrásnější hádanka, ale tamní princ se s tamborem nemůže srovnávat.. Čtyři hvězdy jsou moc vedle pohádek jako Tři oříšky.., Šíleně smutná.., S čerty.., ale málo pokud vezmu v úvahu některé (zvláště zahraniční) kousky.

• 14.12.2010  19:21
    Dentista 2 (1998)

Sice jsem prozatím ochuzen o zážitky z prvního dílu, ale nejsem si jistý jestli za to nejsem radši. Dentista mi nabídl horor, který snad jediný se pokoušel o mojí nevolnost a dlouhodobější újmu v podobě strachu ze zubařů :) Kam se hrabe SAW (všech 15 pokračování dohromady:) na jednu scénku z tohoto. Scénky působí velmi realisticky a mé "slabé" hodnocení je jen kvůli mě neoslovujícímu ději, fanoušci hororů, kteří jsou povětšinou na podobný nedostatek zvyklí si mohou jednu hvězdičku přidat: Nezbývá než dodat: věnujte se péči o svůj chrup!

• 1.10.2011  23:52
    Lola běží o život (1998)

Více jak hodina doslova nabitá hloupostí. Stupidními dialogy to začíná a stupidním dějem to končí. Sympatie si nezískaly ani hlavní postavy a zakončení prvních dvou příběhů se mi zdálo daleko vhodnější. Na osudech rozmazleného fracka, který si najde rodiče až když on něco potřebuje a neváhá porušit zákon kvůli dalšímu blbečkovi, co si hraje na velkého gangstera, do té doby než mu začne téct do bot není opravdu nic zajímavého.. Tohle asi neni ta nejlepší kritika filmu, ale tak to vidím já.. Je asi potřeba se na to dívat hodně odborným pohledem aby se vám nezhnusily ty přiblblé kecy typu: taška,taška,taška,taška,taška,taška a nesmyslné ječení té holky..

• 17.11.2014  16:29
    Mutant 2 (1998)

A jsou tu zase ufouni, tentokrát s cílem vosouložit lidskou rasu. A jen díky tomu a díky té půvabné naklonované mimozemské playmate jsem to dokoukal. V jiných ohledech je to totiž naprostá blbost.

• 6.1.2014  11:04
    Ranč U Zelené sedmy (TV seriál) (1998)

S přibývajícím věkem klesá hodnocení. Vzpomínka na mladší léta, kdy se mi zdál seriál vcelku zajímavý tomu hodnocení nezachrání.

• 14.10.2016  13:55
    Sama doma (TV pořad) (1998)

Dotaz moderátorky: "Můžeme si k jídlu připravovat bylinky jen tak, podle toho, jak se nám líbí a jak nám voní?" Odpověď: "Určitě ne!" ...tolik k úrovni pořadu. Pokud by chtěl někdo zavítat do studia jako host, stačí se prezentovat jako silná nezávislá žena s mužským příjmením (třeba Orália Nevykouřila by se mezi ostatními hosty vyjímala). Čím blbější jste, tím spíše Vás uvítají. I Eva Fernet Holubová se nezapomněla prezentovat i se svými dementními názory, takže se skutečně nebojte, že byste neměli co říci zástupu divaček. V nouzi stačí říct, že se svým absolutně úžasným spratkem, který tak skvěle sere do plenek, blije a řve tvoříte z hajzlpapíru krásné překládané proužky v rámci trávení svého volného času, kdy zrovna nesledujete nejdůležitější pořad dne. Čest hostům - odborníkům ve svých oborech, jenže i jejich návštěvu dokážou ty frigidky ve studiu proměnit v utrpení, kdy divák sleduje, jak se pečlivě našprtaná moderátorka snaží položit inteligentní dotaz z oboru tak, že tu větu z Wikipedie, co si před minutou přečetla, promění v otázku. A pak už člověka může nasrat jen další odbornice Trigonometria Kajdžas, která všem matkám sdělí, že jejich dementním dětem nelze nic vyčíst, vše je dobré a facka, která po tisíciletí řešila s úspěchem jistou část výchovy dětí je špatná. Dobré je jedině sezení u family-koučky Vaginy Menzes. "Tý dam tadadydam ... já jsem taková kráva..!" (díky, soda)