Zhasni a zemřeš (2016)

Příběh samotný za 5 hvězd. Museli ale zase zapojit ulízanýho hezounka, který do hororu za každou cenu chce vnést trochu romantiky? Vždyť i ten malý kluk dokáže přispět k hororovému příběhu, ale neoholenou máničku zajímá jen romantické vyznání a společný šuplík. Stačí si ale odmyslet těch pár ubohých scén a zbude jednoduchý, moc povedený horor. Jediné, co tomu schází, je trocha překvapení. Od počátku do konce je to trochu předvídatelné. No ale co na tom, že ten úžasný závěr šlo trochu předvídat? Stejně si ta potrhlá rodinka i s tou zrůdou z dermatologického oddělení zaslouží velkou pochvalu. 4,5* jen proto, že všichni rádi Cheena a ne Kutchera...

Babovřesky 3 (2015) odpad!

Co jako to jako má jako znamenat jako? Vtip nula nic, už jen křeč. Záhadou zůstává, jak se mohli jistí lidé k tomuhle propůjčit. To si řekli - schválně si nepřečtu scénář, protože už dva předchozí díly zaručovaly kvalitu a navíc se neodbytně toužím ztrapnit?

Comedy Central Roast of Justin Bieber (2015) (pořad) odpad!

Vydržel jsem 20 minut a bylo to větší utrpení než Novoty. Moderátor je Hard ze svých vlastních vtipů, kterým se tlemí jak blbeček. Publikum je typická směska MTV blbečků, kteří zatleskají vždycky, když se jim řekne, decentně se zasmějí a vždy dají najevo, že některý vtip byl na americké publikum příliš kontroverzní (čti: opravdu vtipný). Možná, že se to v průběhu alespoň trochu rozjelo, ale proč to riskovat. Stand up komiků je dost a někteří opravdu stojí za to. Tahle umělá sra**a za to nestojí. Hned první komik si v "Roast of Justin B." trochu rýpnul do všech kolegů a pak se jemně otřel o Biebera samotného. Pak ho něžně objal, vykouřil a tím ten drsný humor na úkor Justýnky skončil. Čekám, že i v ostatních případech si trochu rýpneme do všech kolegů, abysme na Biebera nebyli příliš tvrdí, pár posledních vtipů nasměřujeme na něj. Pak ho vychválíme do nebe, jaký je to borec a nastavíme anál, kdyby se náhodou stále cítil dotčen. Potlesk, další! 20 promarněných minut.

Fantastická čtyřka (2015)

I kdyby to byl první akční/sci-fi film vůbec, stejně by to byl maximálně lepší průměr. Pominu-li totiž nulovou inovaci a velmi mdlý příběh, který je z více než poloviny vyplněn vynalézáním něčeho na dvě použití, stejně dostanu jen partu nevýrazných herců, obyčejnou zápletku bez šance na překvapení a nějaký zvrat a samozřejmě slušnou dávku trapných proslovů. Když se černoušek mladší posmíval tátovi kvůli jeho několika větám, zřejmě ještě netušil co dokáže vyplodit Reed, když je parta ve srabu. A to jen chvíli potom, co všem vysvětlí samozřejmé a divákovi vezme všechny naděje na důstojné zakončení filmu. Nevím jak ostatní, já bych po tak strhujícím heroickém monologu spíše poznal, že Země opravdu nestojí za záchranu. Jediný moment ve filmu stojí za pozornost - Viktorův komentář o Zemi a jeho vypořádání s vládou.

Flowers (2015) odpad!

Počítám, že Řezník a ti s ještě nižším IQ (zato vyšší mírou deviace) nad tímhle budou onanovat. Pro člověka, co chtěl vidět horor s příběhem, patřičnou atmosférou a napětím, je tahle splácanina vnitřností, výkalů a masa v nejrůznějším stádiu rozkladu jen zklamáním. A dost nechutným.

Hardcore Henry (2015)

Moskevský parkour a Resident FPS/POV - ve výsledku sice velmi jednoduché, trošku hloupé, ale dosti zábavné.

Mediterranea (2015)

Film, který se dokonale vyhýbá všem důležitým otázkám této problematiky. Zato povinné sousto pro sluníčkáře, kteří zpoza monitorů dokonale rozumí problému, hrozbě a dopadům. Film ukazuje chudáčky, kteří se seberou a jdou hledat lepší budoucnost. Už tady se nabízí jedna z nejdůležitějších otázek - proč a proč teď? Člověka napadají otázky typu - kdy a jak tohle začalo? Co mají země uprchlíků společného? Nemůžeme si za to sami? Jaké to bylo za Kaddáfího a Husajna? Film - nic! Hned v úvodu se nabízí další otázka - kolik našich spoluobčanů má novou elektroniku, značkové oblečení a peníze na cestu přes půl světa? Film - nic! Člověk by se mohl i zeptat, jak vypadá ta masa, co se sem valí. Mohli bychom zaslechnout názor armádních expertů na podobu člověka, který sem utíká. Mohli bychom se ptát na (ne)začlenění, agresi, snahu o spolupráci, násilí, zločinnost, média a na spousty dalších otázek. Jenže to všechno tam není. Tohle je zbytečný film, který nepřinese nic nového, nic nevysvětlí, nic nezodpoví. Jen ukáže pár uprchlíků, kteří absolvovali pouť. Diváku, lituj je, protože jsou to taky lidé a museli absolvovat náročnou cestu. Diváku, neptej se, kde na ni vzali. Neptej se odkud a proč zdrhají. Diváku, nepřipomínej, že zatímco jedni utíkají, druzí bojují za skutečnou svobodu své země. Diváku, nevzpomínej, jak to všechno začalo. Dívej se, lituj je, sbliž se s nimi, protože tohle je podle skutečnosti. Vždyť je tam i náznak problémů, které tu způsobili, tak to přece musí být pravdivé a objektivní... Ten, kdo toto shlédne a myslí si, že ví něco víc, nevěděl zřejmě předtím naprosto nic - jen tak lze vysvětlit naivitu takového očekávání. Ten, kdo díky nedostatku informací uprchlíkům fandí, ten jim bude fandit dál a toto použije jako ukázku politováníhodnosti. Ten, kdo se obává dopadů migrace, ten ať hledá informace jinde.

Mimoni (2015)

Vzali to nejlepší z Já padoucha a zbavili se hlubokých myšlenek. Ve výsledku - sranda. Kdo tam hledá něco, co tam ani být nikdy nemělo, měl se podívat na trailer, který dost napověděl, co od toho čekat. Ale někteří místní obdivovatelé jambických pentametrů zřejmě nechápou, že komedie může být i velmi jednoduchá a přesto krásná. Zklamáni budou jen ti, kteří čekali od takřka němých hlavních postav náročný příběh s deseti zvraty. Ti ostatní, co se přišli pobavit a šli do kina na rodinou komedii, ti budou, věřím, spokojeni. Když už sem táhne ze zámoří taková spousta kravin, tak se divím, že zrovna tohle má tak vlažné přijetí.

Only the Dead (2015)

Jak se můžeme dozvědět, co se skutečně děje? ČT, Nova a další - ne kanály, ale přímo stoky a žumpy, odkud se line jen smrad a odkud je ke zpravodajství tak daleko, jako od proklamované snahy koaličních sil někde něco uklidnit a nedej Bože někam přinést demokracii ke skutečným důvodům jejich 'mírumilovných' akcí. Zbývají tedy jen videa - autentické záběry. Jenže kdo posoudí autentičnost? Od chvíle kdy se na veřejnost dostalo video BBC, kde si reportér domlouvá akci s ozbrojenci, aby se v záběrech ozývala střelba, od doby kdy ta samá stanice předabovala slova své vlastní reportérky, aby diváci místo napalmu mohli slyšet, že Assad používá chemické zbraně, kdo může uvěřit 'autentickým záběrům'? Zbývá jen prohlášení těch, kteří nemají co ztratit a ukázky toho, co se nahrát nedá. Je to sice málo, ale to jediné, co lze brát v úvahu jako nestranný pohled. Nestrannost se hledá jen velmi těžko. I tady po necelých pěti minutách vidím titulky: "Iráčané sice nemají Saddámův režim v oblibě, ale podporují antiamerickou propagandu." Asi jsem paranoidní, ale ptám se, který blbec nebo fanatik tohle přeložil? Iráčané podporují propagandu? Proč by to dělali? A odkdy je slovo 'course' propaganda? A opět se vracíme k těm drobným rozdílům mezi 'mírumilovnými rebely' a 'umírněnou opozicí' v Sýrii a Libyi a 'teroristy' a 'separatisty' na Ukrajině. K rozdílu mezi bombardováním (nejlépe humanitárním :), které se prostě stalo a netřeba k vybombardovanému Bagdádu nic dodávat a Aleppu, kde se neustále skloňuje výraz 'válečný zločin' ve všech pádech. Rozdíl? Žádný! Nanejvýš ten, že v jednom případě je režim podporován a v druhém rozvracen. V jednom případě jsou hlavní hrozbou imaginární zbraně hromadného ničení a v druhém skuteční ozbrojení povstalci. Ale i po shlédnutí tohoto dokumentu jsme skoro tam, kde jsme byli, ale alespoň si pár dětí uvědomí, že žádný 'respawn' zkrátka neexistuje. A možná se někdo i zamyslí, jaký je vlastně rozdíl mezi fanatikem-teroristou, a jeho proslovem k bojovníkům, ve kterém odsoudí okupanty a zrádce, vyzve k boji až do konce a velitelem, který jako ve filmu volí heroická slova, že se není čeho bát, že vykopou nepřítele z té či oné oblasti a že budou stát při sobě, dokud je smrt nerozdělí a nejspíš i potom.. a na závěr se ještě pomodlí k Bohu (dobrý výběr záběrů). No a pak to tak či onak někde bouchne - ať už bomba v autě nebo pár fosforových dárků od osvoboditelské armády a začnou umírat lidé. A aby ti blbí lidé neměli zmatek v tom, kdo je vlastně ten špatný, přeloží nám televize, jakému týmu máme vlastně fandit. Zajímavá byla i ukázka z Fallúdži. Pár nepřátel je schopných ubránit snad jedinou místnost, kam byli zahnáni a americká jednotka se stahuje. Nastupuje hrdinný serža a jeho pokus o sólo akci - toliko k taktice tohoto sboru. Jediná záloha seržanta je reportér s kamerou. Hooah! No a umírající "terorista" je kapitola sama pro sebe. Za jak dlouho bude z teroristy hrdina, který bojoval proti okupantům? Vždyť s tím máme vlastní zkušenosti. Lidé, kteří u nás zabili (či se o to pokusili) účetního, SNBáka a hasiče jsou už nyní hrdiny-odbojáři. Takže vlastně jako vždy- záleží na úhlu pohledu. Pokud by měl někdo dojem, že nějak sympatizuji s teroristy - NE, ROZHODNĚ NESYMPATIZUJI - ani s těmi z ISIS, ani s těmi z NATO!!

Osm hrozných (2015)

Western? Spíš filosofický výtah a hlavně diskusní kroužek, protože množstvím keců se tomu může vyrovnat jen Miroslav D. Kraďousek (jeho druhé jméno je Debil, kdyby někomu náhodou bleskl hlavou Donutil) a jeho parta nicneříkajících obtloustlých notoriků kecajících o ničem. Ani tady se moc převratných myšlenek nezrodilo a sáhodlouhé mono- dia- a další logy k smrti unavují. Jsem možná příliš přízemní, ale ve westernu přece jen čekám přestřelku dřív, než po hodinách keců. Zkrátka, někdo se namlsal Djanga a děj vyměnil za dialogy.