Keď sa šestica mladých žien prebudí medzi množstvom hnijúcich tiel, ani vo sne ich nenapadne, že napriek akejkoľvek snahe o útek z domu šialeného vraha ich nočná mora ani z ďaleka neskončí - práve naopak! Čím väčšiu snahu vynakladajú, tým viac si začínajú uvedomovať skutočnú desivosť situácie, v ktorej sa práve nachádzajú. (*CARNIFEX*)

ricci.s

Experimentálne psycho gore šialenstvo. Spomenul som si na Subconscious Cruelty, ten sa mi síce zdal o niečo lepší, čo sa týka depresívnosti, ale tento kúsok ma aj napriek tomu potešil ako už dlho nič. Hnusné, nechutné, zvrátené, brutálne, síce bez deja a dialógov, ale s parádnym hudobným doprovodom. Presne takéto kúsky mi chýbajú a tlieskam! ()

EvilPhoEniX

Vynásobte si Lidskou stonožku a Srbský film x2 a dostanete FLOWERS!! Nedoporučuji slabým povahám se slabým žaludkem, hrozí Újma na zdraví! Je to temná depresivní Schíza! Flowers je levný Underground, který rozhodně není pro běžné a normální publikum, na druhou stranu se taky nejedná o vyloženě hloupý film bez děje a je tady toho víc, než by si kdo před zhlédnutím pomyslel. Film je němý, takže se za celý film nepromluví ani slovo a děj sledujeme jen pomocí symbolů, obrazů a metafor, což je zajímavý, ale vyžaduje to jistou dávkou pozornosti i představivosti. Svým způsobem se jedná o jakýsi druh zvráceného umění pro otrlé diváky. Děj filmu se odehrává v plazícím prostoru tzv. Crawlspace, kde 6 mrtvých dívek si prochází svým očistcem "předpeklím" a plazí se mezi rozkládající se mrtvolama, vnitřnostma, hlínou a sračkama. Do toho samozřejmě zjišťujeme pomocí fotek a nahlédnutí do místností jejich předešlý život. Zároveň i vidíme, co provádí slizký uchyl nad nimi v baráku a místy tam dělá fakt šíleně zvrácené věci, které mi hlava nebrala. Celé se to odehrává v nechutném prostředí, hudba je velmi působivá a znepokojivá, herečky, které do toho šly mají můj osobní respekt, atmosféra je surreální a povedly se i masky a ruční praktické efekty. ( Scéna, kde si dívka chce nacpat vnitřnosti zpátky do břicha mě zasáhla nejvíc). Nic podobného jsem rozhodně neviděl a kdo má rád divné, experimentální a zvrácené filmy, tak by si na své přijít mohl. Ostatní film nepoberou, odsoudí a hodí do odpadu, což je u takhle kontrovérzního filmu zcela normální. Já na něj však nejspíš už nikdy nezapomenu. 7/10. ()

Flipnic

Tykrááááávo, tohle JE NEHORÁZNEJ HEGEŠ !!!!! Fuuuuj ... Teda jako pocit z toho je jak kdyby se vám do xichtu vyvalily vnitřnosti 10 měsíců tlející mrtvoly ... Šest holek v baráku si prochází každá vlastním peklem, což výpovědí vyzní trochu "Valentajnovsky" a výtvarně zas trochu "Dorovsky". Ale po pravdě se mi ten kousek líbil víc, než tvorba obou zmíněných kontroverzních režisérů. Je to úžasně natočený a zpracovaný, GORE !!!! Tomu říkám prostě návrat k tradičnímu GORE stajlu, i když v moderním pojetí ... Je to odpornost pro otrlé, která najde jen stěží výraznou konkurenci v posledních letech .... Tohle teda překvapilo. Řemeslně neuvěřitelně na výši, tady si prostě někdo vyhrál ... ()

xxmartinxx

Slušné hororové cvičení, i když rozhodně samoúčelné a velmi čitelné. Závěr rozhodně nepřekvapil - leda tím, jak byl odhadnutelný. ()

Marceloo

Mladé ženy sa postupne budia v odpornom dome a pokúšajú sa dostať von. Musia sa prebrodiť zmrzačenými telami, ale nikto nevie či sa dá dostať von. - Ďalší zo zvrátených a odporných kúskov hororovej kinematografie. Najodpornejšie je v tomto filme jednoznačne prostredie. Odporné, zatuchnuté, plné ludských pozostatkov. Na druhom mieste v odpornosti sa nachádza vrah, ktorý je absolútne odporný a brutálne zvrátený. Tretie sú ženy, ktoré sú fakt nepekné, ale to je zrejme účelom filmu. Štvrtou vecou je odporný staromódny look a to, že vo filme nepadne ani slovo. U tohoto filmu sa nedivím keď dá niekto odpad! a nedivím sa ani tomu, keď dá niekto 5*. Ja nechám hodnotenie v strede. ()

Dellamorte

Vyzeralo to spočiatku na monumentálny Deviant-Art se skělým námětem a perfektnou réžii. Minutama to ale začínalo ukazovať rozpočet, no filtrované spracovanie, ako aj plíživý sound dodali akurátnej feel. Jedná sa tak o brilantné spracovanie " neopotrebovaného" námetu a myslím, že si Filova snaha, napriek tupému záveru nezaslúži menej ako fandovskú 4ku.Gorefest se nekonal ( viz 60tou minutu - to ostaní tu už bylo v jiným roce a jinde ) ale nevadilo, išlo totiž o niečo iné. Spokojná. ()

George Stobbart

Šestica mŕtvych žien sa s márnou snahou ujsť prepletá po dome ich vraha. Ale aj pod ním, medzi stenami a kdekoľvek sa dá vopchať, sledujúc popri tom úchylné výjavy a plody jeho práce. Depresívny, obskúrny, surreálny horor natočený bez slov, ktorý napriek svojej lacnosti a jednoduchosti ponúkne niekoľko pôsobivých a znepokojivých chvíľ. Atmosféra je temná, špinavosť a bezútešnosť z toho priam srší a nezabudlo sa ani na gore. Len škoda, že to je značnú časť dookola o tom istom a neodváži sa to predviesť niečo viac, resp. vygradovať, takto som sa aj na tej nedlhej stopáži stihol nudiť. A záver by to (podľa mňa) tiež chcelo iný; nie taký akceptovateľný, ak to už malo pôsobiť ako nočná mora, tak sa to s takým vyznením mohlo aj ukončiť. ()

*CARNIFEX*

Keď sa šestica mladých žien prebudí medzi množstvom hnijúcich tiel, ani vo sne ich nenapadne, že pri akejkoľvek snahe o útek z domu šialeného vraha, ich nočná mora ani z ďaleka neskončí - ba priam naopak! Čím väčšiu snahu vynakladajú, tým viac si začínajú uvedomovať, že ... V prvom rade treba povedať, že sa jedná o nemý, nízko rozpočtový snímok, ktorý napriek momentálnemu vysokému hodnoteniu 100% nesadne každému (a podľa mňa aj pôjde dolu). Hlavnou črtou "Flowers" je samozrejme gore, prezentácia špiny, humusu, hniloby, zvratkov, takže kto očakáva zimomravú atmosféru, klope na "susedove" dvere. Špinavé prostredie, rozkladajúce sa telá, nie raz sa divákovi (možno) zdvihne žalúdok, takže neočakávajte, že budú tieto "kvetinky" vo vašej obývacej miestnosti rozvoniavať - otvorte si radšej oblok do korán. Mimoriadnu dejovú linku snímok nepobral, pričom z časti v určitých pasážach prezentuje úchylné, erotické praktiky zvrhlej "hlavy" šialenca, ktorého len tak nejaká, "obyčajná" onánia rozhodne neuspokojí. Keby sa dalo v niektorej stávkovej kancelárií tipovať, ktorí z užívateľov, bez milosti šľahnú tomuto výtvoru "jackpot", vyhrám "bingo". Každopádne treba dodať, že na "úvod" svojej tvorby, sa Phil Stevens prezentuje skutočne veľmi nápadito a zaujímavo. Tak mu teda držme palce - 60%. ()

darkrobyk

Pod podlahou domu je kukla. Z kukly se vylíhne motýl. Chtěl by ke světlu, ale je na místě, kde žádné světlo není. Experimentální film. Dekadentní alegorie. Po přečtení některých zdejších komentářů jsem čekal cosi zvráceného, co mě shodí z křesla. Popravdě, nic takového se nekoná. Fanouška gore a splatter odnoží horroru tenhle snímek nepřekvapí ani neznechutí. Pár zvířecích vnitřností, žížalky, larvy potemníků (čekal jsem spíše kostní červy), sem tam šváb a kopice bahna. Kašírované kostry nevyděsí, injekce aplikovaná do gumové ruky rovněž ne. Jediné, co by mne znechutilo, je zvracení, které se zde nekoná. Tedy koná, ale v umírněné formě - krátké s černou tekutinou, co mi nevadila. Práci s vlastním tělem včetně zašívání předvedla věrohodněji Taxidermia, hostina proměněná v hnilobu a červy není rověž ničím novým. Přesto snímek nezatracuji, příjemně se na něj dívalo. Beze slov, ruchy, občas odpovídající hudební doprovod (pravda, dovedl bych si představit Jesus Complex, Garden of Delight, Cradle of Filth, Nosferatu či Christiana Death) a dobrá kamera. Škoda, že se tvůrce více neodvázal... ()

juta

Začátek byl slibnej, ale postupně šlo o opakující se koloběh, který začne nudit. Táhlo se to táhlo, i když to netrvá tak dlouho. Nemrtvé dívčí trosky, které se dostaly do spárů chlápka, který má rád gore, ale chlápek vlastně není zlý, jen čistí lidstvo od špíny. :D ()

pornogrind

Brutální nářez který jen tak někdo nerozdýchá,ale hlavně si myslím že ho ani většina lidí nedokouká.Proč?Odpověď zní:hovna.blití,střeva a jiné vnitřnosti,krev,vyžranej perverzní brejlatej ovar s tak malým čuráčkem,který mu musel zakrnět hned po porodu,šílená kamera,neméně šílená hudba.Já jsem to sjížďel ve sluchátkách,takže jsem měl chvílema chuť vyndat si mozek z hlavy a mrdnout s ním o zeď.Fakt psycho hudba.Takže pro ty co mají chuť kouknout se na 6 mladých květinek brodicích se v hovnech,přehrabujicích se ve vnitřnostech a pořádajících doslova fekalní prasečí piknik tak pro toho to je jasná volba.Ostatní se tomu radši obloukem vyhněte ()

Kudly4

Naaranžovat špínu se podařilo na jedničku a natočeno je to celkem realisticky = 2* O nějakém Gore se tu ale nedá moc mluvit, do pornografického snímku to mělo taky hodně daleko a nejhorší jsou ty holky, které měly asi uříznuté jazyky, protože nevydají za celou dobu ani hlásku. Tohle mě moc nebavilo. ()

korbitch22 odpad!

Zvrácená a brutálně nechutná ohavnost.Nikdy sem neviděl ještě nic tak strašně odpornýho a nudnýho.Ptám se vás všech, k čemu je tohle dobrý?K čemu je takový parazitický vřed, na který se doslova ani nedalo koukat, bez rychloposuvu bych zeblil celej gauč a že mě to hned po ránu a po lehké snídani vážně kurefsky natahovalo.Tohle nemá s filmem nic společného.Takový nechutný sračky si dokážu natočit ve sklepě taky, ale nebudu to dělat a proč?Protože nejsem zkurvenej magor!Potkat pana Stevense, asi bych se neudržel a dost možná bych ho trochu proplesknul bouracím kladivem.S těma hvězdičkama si děláte prdel, nebo jste už všichni vážně úplně v prdeli? Už jsem to párkrát psal a každý z těch mých nejhorších filmových zážitků si občas zaslouží počastování výrokem ''nejhorší film, co jsem kdy viděl'' a každý trochu z jiného úhlu.Tohle, tohle je to nejzoufalejší kálení na film jaký mohl kdy kdo vůbec stvořit.Phil Stevens je nemocný dement a já odmítám uznat cokoliv, co je s tímhle projektem spojené, snad někdy zapomenu, že sem vytrpěl něco tak děsivého, v tom nejubožejším slova smyslu.Mínus tisíc % ty děvko.Srbski Film je o proti tomuhle jako růžový kufřík plný Narcisek pro mého oblíbeného jednorožce. ()

malylada

Tak nevím co si o tom myslet a docela to ve mě vyvolalo rozporuplné pocity. Jako Explosion a Gore to působí velmi dobře, když vezmu náklady, tak to vypadá skvěle a celé to zpočátku nahání znepokojivou atmosféru. Jenomže vše pokračuje ve stejném duchu pořád dokola, aniž by přišel nějaký smysl a po nějaké době už to nemá ten efekt jako na začátku......4/10 ()

topi

I přes naléhání kolegů to na mě nezabralo a nechalo vyčpělý dojem. Skupinka žen se v probudí v zdevastovaném domě a postupně přicházejí na to, jak se tam dostaly a co se s nimi stalo. Dobrej look je špinavý až odpadový prostředí a občas dobrá zvuková kulisa. Celkově to na mě ovšem působilo až moc amatérsky a zdlouhavě, chvílemi to bylo už nekonečné. Možná na takový tip filmu chce mít tu pravou náladu, no každopádně pro mě podivná zvrácenost? To ani ne, spíš pokus o zvrácenost. ()

JohnMiller

Ten smrad z rozkladu som cítil až cez obraz. Podobenstvo, či výjav, šiestych mŕtvych dievčin bolo fajn. Akoby sa ich duše ešte raz poprechádzali po mieste činu svojej vraždy a zažili rozklad celého domu priamo na vlastnej koži. Znázornenie hnijúceho mäsa, mŕtvol, všetkého v minulosti živého bolo perfektné. Na nezávislí film kvalitné masky a aj maglajzu okolo toho. Škoda, že absentovalo násilie, mučenie a ponižovanie, ono si to vyslovene pýtalo, tvorca by to podľa mňa zvládol na jednotku ale ináč bomba. Čo mi až tak veľmi nesadlo bolo znázornenie smrti ženských vo flashbackoch rovnako ako absencia dialógov a deja (zase až tak skvelo surrealistické to rozhodne nebolo, ten pokus bol zbytočný, priamočiarosť by sa k tomu hodila viac) ale ináč tento počin má rozhodne čo povedať. ()

Hamaradža

Sem-tam sa nájde film, ktorý nám dokáže že aj s malým rozpočtom sa dá natočiť veľké divadlo. Flowers takýmto filmom NIE JE. A pritom s tým pôsobivým vizuálnym spracovaním a znepokojivými zvukovými ruchmi zamrzí, že je to po stránkach príbehu, gradácie a vôbec pointy taký prúser, že keby poprehadzujeme jednotlivé scénky, tak by si to divák ani nevšimol. A ten záver ktorý mal byť klúčom k celému filmu je asi najgýčovejšia filmová pointa vôbec. Až taký hardcore to nebol, skôr celkom nuda. ()

kaposlav odpad!

Keby nebola nespavosť vedľajším účinkom liekov, ktoré momentálne beriem, tak by som to vypol skôr, ale vydržal som to pozerať hodinu. ()

DodkaS

Noo..niekedy sa čudujem sama sebe, že čo to vôbec pozerám. Pri tomto filme je vidno, že aj v subžánri GORE mám značné medzery. Ale ak máte v obľube nechutnosti, tak potom neváhajte. Ja si eštelen zvykám :) ()