50 odstínů vášně (2015) odpad!

Velmi zachovalá manažerka si najde hezounka. Už tahle charakteristika mi vyhodí dalších několik desítek trapných romantických zvráceností. Tady, aby se to přece jen odlišilo, je to jen šmrnclé SM praktikama. Ve výsledku je to ale stejná nuda jako všechno ostatní. Snad jen ten konečný osud hezounka a kozy té bláznivé ženské trochu kompenzují to rozčarování, že už zase vidím další nánu, která se nalepí na největšího debila v okolí a ještě podezírá všechny ostatní (viz ta domina) kromě zmíněného debila. A tak tomu je až do té doby, kdy té dotyčné krávě (nemusí se jednat jen o tuto manažerku a jen o film), která tupě žvaní něco o lásce (i když posedlost nebo hloupost jsou ty správné výrazy), otevře nějaká náhoda nebo tragédie oči. Jen kvůli této podobnosti s realitou (stačí jen vyhodit jisté praktiky a události filmu za trochu jiný druh týrání) a mé touze vylít si srdce má cenu vůbec zanechávat komentář, jinak je to jen další romanticko - ani-ne-moc-erotická blbost.

Dvanáct měsíčků (2012) (TV film)

Je to hodně trapný pokus o pohádku. Chybí pohádkovost, chybí vtip a chybí i herecké výkony. Vždyť ani ta macecha není nic jiného než trochu ukřičená ženská, Maruška není půvabná křehká dívka, ale jen trochu zvláštní, občas odrzlý otloukánek. Je to zkrátka na kilometry vzdáleno třeba takové zábavné Marfušce s Nastěnkou, Popelce a dalším skutečným klenotům. Pohádkovosti se snad trochu přiblížil jen V. Postránecký. Zbytek ani ťuk. Třeba taková Žilková zřejmě ani nestačila postřehnout, že už není v Kameňáku. A ta hysterická Květa nebo zkrátka tupý Nosek. No a pak tu ještě jsou filozofické stránky - "dobrotivý" měsíček Kříž, který říká, že nemá rád dobré skutky, Maruška, u které je čím dál více vidět, že jde v jejích přáních hlavně o ni - ano v každé verzi je to zoufalá dívka, ale tady bez ohledu na následky zdůrazňuje, že ONA má ten problém. A co chudák tupý Nosek? Očarován přišel o vše.. A strhující finále - stíhací závod? To už člověk nevěděl zda má brečet nebo se smát. Hudba taky nic moc. Kde je půvabná Žežulička? Tady je jen lehce falešný popík s podprůměrným textem. XXXX Na druhý pokus mi to čím dál více připomínalo Mrazíka. Jen ten Ivánek (a to jsem ho nikdy neměl moc rád) je dosti nesympatický. Marfuška (Květudylinka) není roztomile hloupá, ale zkrátka napřezdršku. Ale jinak jsou tu scény (příjezd do vsi v závěru, oběd) u kterých jako by někdo vzal Mrazíka a pokusil se o co nejhorší reprodukci legendárních scén.

Ano, šéfe s Gordonem Ramseym (2004) (pořad) odpad!

Žasnout lze jen nad tím kolik lidí sežere tento pečlivě připravovaný, uměle dodělaný a řádně připepřený pokrm. Stačí přidat pár konfliktů, sprostých slov, dostatečně drsných záběrů a z postaršího, obtloustlého individua uděláme poloboha z kuchyně a žrádlo pro stádo je hotové. Nic proti soutěžím ve vaření, nic proti radám zkušenějších a konstruktivní kritice nedostatků, ale takováhle ubohá umělá reality-show je jen Big brother v kuchyni. Těžko pochopit, jak někdo může uvěřit autenticitě emocí lidí, kteří mají kameru před ksichtem. Je to tak naivní, jako očekávat při pohledu na zvíře v kleci obraz jeho přirozeného prostředí. Ale samozřejmě nejde jen o kamery a případnou nervozitu, tady se pod bičem autorů předvádějí pečlivě vybraní narušení exhibicionisté. Nejde o vaření, nejde o restauraci, jde jen o ty konflikty - a v tom případě bych si rovnou mohl pustit Ulici nebo Ordinaci.

Slzy slunce (2003)

V souvislosti s mezinárodní situací a skutečným obrazem amerických jednotek mne vize amíků-spasitelů Afriky a nejlépe celého světa dokáže neuvěřitelně nasrat. Pominu-li ale ten absurdní předpoklad a geopolitické reálie, zůstane to vcelku kvalitní vojenskou akcí z černého kontinentu. Oproti ještě tupějším zpodobněním Ušáků totiž tito nejsou nesmrtelní, nedokážou pobít armády nejlépe holýma rukama. A k tomu je tam ta fešná doktorka :)

Zlatá mládež (2015) (pořad) odpad!

O reálnosti vypovídá už to, že zástupcem typické české mládeže je Renato Salerno. Nevím, co je to za debila a zjišťovat to nehodlám, ale pokud bych něco takového přijal za obraz české mládeže, tak bych musel zvážit setrvání v tomto státě. V Praze se najde ledacos, včetně zženštilých šamponů-homosexuálů, ale stále věřím, že většina je ještě normální. A co se prostředí týká - už vidím realistický dokument o setrvání v Chánově, kde bude cikánská menšina vyobrazena ku obrazu svému - včetně nebezpečí pro aktéry, kteří do ghetta zavítají, smradu, špíny a všech dalších krás života v blízkosti pracovité menšiny.

Vetřelci dávnověku (2009) (seriál)

Já na tyhle ufoteorie moc nejsem - ne, že bych si nedokázal představit, že tu nejsme sami, ale ani tento seriál ani nikdo jiný se zatím nezmohl na víc, než na další otázky ohledně zelených mužíků. Kupříkladu díl o N.Teslovi byl zajímavý a jeho vynálezy bezpochyby působivé. Jenže místo otázek - kde jsou jeho vynálezy, jak je zrealizovat a zdali nám je někdo schválně neupírá z prostých lidských důvodů - zisk, moc apod., se raději autoři ptají, zda nám je neupírají emzáci. Škoda.

Duch žraloka (2013) (TV film) odpad!

Jiné hodnocení než "odpad" se obhájit nedá.

Icarus (2010) odpad!

Dost možná nejlepší film Dolpha Lundgrena. Ale to je asi jako vybrat nejlepší knížku E. L. Jameové (ta prasnice se zájmem ve stupidních historkách o blbých masochistických sekretářkách). Takže, i když králem, stále jen jednookým. Co měly znamenat ty tupé kecy a úvahy, které nás provázely filmem? Vždyť komentář zaostalého dítěte by byl proti tomuhle hotovou studnicí moudrosti. Akce spíš nic než moc a když už k něčemu dojde, kameraman dostane zvláštní záchvat a divák vidí ho***. Ztráta času.

Zabiják (1993)

Maggie je chladnokrevná vražedkyně, která místo křesla dostává druhou šanci. Ale z ultrazabijačky se stává ufňukaná nána, která najde největšího buzeranta pod sluncem a s touhle romantickou dušiškou se pokouší o poklidný život. Bohužel jí nikdo neřekl, že zabíjení a rodinný život nejdou dohromady. Takže výsledek je zbytečně romantický průměrný akčňák.

Pygmejové, děti džungle (2011)

Ten slovenský komentář opravdu bral za srdce. Rozumný, jednoduchý, bohužel i smutný. Zmínka o západních společnostech, ničících domov těchto jednoduchých lidí, kteří mohou být daleko lepšími lidmi, než my "vyspělí" lidé, byla velmi trefná.