Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Drama
  • Dobrodružný
  • Horor

Gun Woman (2014) odpad!

Úchylní Japonci jsou zase v ráži. Nahotu bych chápal, dementní příběh bych protrpěl, idiotské akční scény bych prominul, směšnou milostnou zápletku bych ignoroval, ale bezdůvodné zabíjení holek už je na mne moc. Ať už ten slizoun s brejlema nebo ten s dlouhými vlasy, jsou tak odporní, že i rychlé proklikání filmu bylo utrpením. Nějakou 'jednohvězdičkovou' erotickou akci bych možná chápal, ale rozhodně by tam nesměly být ty zmíněné pasáže, s nimi je to jen odpad.

Kvaska (2007)

Už za ty písně bych dával 5*. Samozřejmě, že se nemusí líbit všem - zvláště těm, kteří si vystačí s těmi prostšími texty, které tak nezatěžují rozum ani paměť a skládají se z nejvýše pěti náhodně vybraných slov na každé dvě minuty písně. Takovým lidem bude Landa ležet v žaludku už z principu. Ti ostatní zřejmě docení už zmíněný soundtrack i pěvecké výkony všech zúčastněných, především Lucky Vondráčkové. Ji bych zmínil ještě jednou - její výstup s Oskarem za zadkem byl naprosto dokonalý - netuším čím ji tak rozhodili, ale ten výkon byl strhující (a to si na ufňukané holky a dojemné scény nepotrpím). Ve zbytku jen svižně - příběh není nijak komplikovaný, přesto je zajímavý. Ty chybějící zápletky a zvraty z prostředí divadla dokonale vynahrazují chvilky z vězení nebo jedna s posledních scén z nemocnice. Kam se hrabou sáhodlouhé úvahy na toto téma, když stačí jediný záběr, který sdělí divákovi víc než hodina okecávání.

plakát

Daniel Landa (2000) (koncert)

Když vidím, jaký póvl tady dává Landovi odpad, ani mne to nemrzí. Jak moc může bolet kopanec od zamindrákovaného dítěte? Ještě lepší je pak procházet jejich oblíbenou tvorbu a to, na co se zmohli na svých stránkách. Landovy texty mají nějakou myšlenku - hned tento předpoklad vylučuje některé místní komentátory z řad možných posluchačů, ty texty občas zabrousí do historie - další důvod, proč se nevzdělanci cítí špatně při poslechu a v neposlední řadě se k těm textům vážou slova jako hrdost, vlastenectví, morálka apod., jenže to by dotyčným někdo musel objasnit význam těchto slov ... ale kdo dnes má pár měsíců volného času..

plakát

Daniel Landa - Večer s písní Karla Kryla pro Český národ (2004) (koncert)

Landovy verze pro mne byly a budou tím nejlepším zpracováním Krylových písní. Osobně si Kryla vážím pro jeho názory a hudební díla, ale ne pro zpěv. Mně zkrátka neimponuje chlap s kytarou, co v nepravidelném rytmu a se záhadnou melodií zpívá ty úžasné texty. Naproti tomu člověk, který to dokáže přetvořit do jasné podoby, zapojit sbor a několik dalších nástrojů a sám to zazpívá ještě lépe než autor prokáže službu jak sobě, tak tomu autorovi. Marně vzpomínám, kdy jsem naposledy viděl na koncertě nespočet českých vlajek a slyšel Krylovu píseň, samozřejmě, nepočítaje ty Landovy. Patří mu velký dík za to, že Krylovy texty drží na živu a další dík za to, jak nádherně je dokázal zpracovat. Žádnej Kryl se v hrobě neotáčí - to jen banda blbců, kteří nevědí jaký je rozdíl mezi holohlavým člověkem, nacistou a vlastencem, rádi plivají kolem sebe a pomlouvají ty, kteří dokázali více než oni. Landa má ke Krylovi vztah - lze to poznat nejen při zpívání jeho písní, ale i z jeho ostatní tvorby. Ty texty jsou si tak podobné a krásné..

Císař a tambor (1998)

Opět jedna z lepších "současných" pohádek. Rychlá, stručná, jasná, krásná. Postavy jsou výborné - sice nemají zase tolik prostoru více se projevit, ale i tak se mi do paměti zapsaly všechny čtyři hlavní postavy (Císař, císařovna, tambor, Anička). Ani nevím proč se mi do paměti zapsala nejvíce právě císařovna - obzvlášť když má z těch čtyř hrdinů toho prostoru nejméně, i tak šlo o půvabnou, osamělou panovnici. Ze zbytku se dost možná inspirovala Nejkrásnější hádanka, ale tamní princ se s tamborem nemůže srovnávat.. Čtyři hvězdy jsou moc vedle pohádek jako Tři oříšky.., Šíleně smutná.., S čerty.., ale málo pokud vezmu v úvahu některé (zvláště zahraniční) kousky.

plakát

Hotel Paradise (2012) (TV pořad) odpad!

Ubohá dekadentní zábava pro lidi stejné nebo nižší inteligence, než mají sami účinkující. Je to jen další zástupce typické reality-tomu-může-uvěřit-jen-vůl-show s jasným úkolem: každý den je potřeba někoho rozeštvat, někoho dát dohromady, někoho zradit a někomu dát TÉMĚŘ do huby. To "téměř" je rozdíl mezi realitou (pár ruským reality-show bych to možná i uvěřil) a zábavou pro slaboduché. Každý má právo na svůj názor a každému se může líbit něco jiného - více či méně inteligentního, ale tohle je od nějaké myšlenky tak daleko, že dál už jsou jen proslovy Obamy a Bushe. Tu debilitu tomu nikdo neodpáře a ubohost celého tématu podobných reality-show nikdo neokecá. To, že je dnes normální vysílat takovéto pitchoviny v hlavním vysílacím čase svědčí o úpadku zábavy, ne o kvalitě pořadu.

plakát

Pivo: Průvodce pro zasvěcené (2004) (TV seriál) odpad!

Jistý manager od protinožců, kam byl chmel pouze zavlečen a kde se tradice piva udržuje snad už úctyhodné dvě generace v "dokumentu" řekl: očividně se zdá, že náš chmel je lepší než ten, co se pěstuje na severní polokouli. Jako potomek keltů, kteří tu vařili pivo už v dobách, kdy předci toho managera vařili tak maximálně jeden druhého, vypínám a odcházím. Rádobypivaři a manažeři ze země, která ještě v 90. letech nevyvezla ani třetinu chmele oproti naší malé zemičce, ani zástupci Nového Zélandu, kteří nevyvezli ani 1/15 toho co my, mne nebudou poučovat o pivu. Bohužel se k těmto datům o exportu a produkci chmele váže i ta smutná skutečnost, že dnes už nevyvezeme ani polovinu z těch mnoha tisíc vyvezených tun před revolucí. Ale to je téma na jiný, ještě smutnější dokument..

Sněhurka (2012)

Ani tuna make-upu a zámožní sponzoři nedokážou proměnit ošklivé káčátko v překrásnou labuť. Když filmaři nevěří pohádkám a místo poselství vidí rozpočet, pak i divák dostane neosobní, vykalkulovaný, formalistický paskvil. Vidím tu třeba zmínku o nominaci kostýmů - i ty se ale mohou chlubit jen náročností, velikostí a zřejmě i cenou. Ničím jiným! (Snad jen tomu kusu labutě na hlavě nelze upřít originalitu.) A tak je to se vším - nacpěte do titulků Robertsovou, dejte tomu kolik chcete ocenění, skutečná pohádka to stejně nikdy nebude!

Underworld: Probuzení (2012)

Dlouhé špičáky, přiléhavý obleček, plášť, bouchačky a svítící oči po obědě. Mně by to i stačilo, ale tady nám navíc vlčáci ještě povyrostli a příběh dosti zdramatizovali. A pak je tu malá holka Eve, která se tolik podobá Almě (http://www.postavy.cz/alma-wade/).. No úžasný, nemůžu si stěžovat..! Proč bych od toho čekal spletitý příběh s filosofickými úvahami - už třikrát jsem byl spokojen s tím co mám, není důvod měnit!! Komu se to nelíbí ať si trhne Twajlajtem a vytře si *** Upířím deníkem.

Van Helsing (2004)

Pokud jsou ve filmu Kate a upíři, pak o dvou a méně hvězdách ani neuvažuji. Když ještě přidám roztomilého Frankieho, nádherné kostýmy, krásné upírky, pohrávající si s večeří a fakt, že se do záběru dostaly i pamětihodnosti naší krásné zemičky (chcípni Kalousku), pak rád prominu i ten trochu horší příběh nebo nedokonalé dialogy.

Ovládací panel
1 bod