Hulk (2003)

Lee chcel poňať spracovanie komiksu viac ľudskejšie, naviazaním si sympatií a citovej stránke k dvojici hrdinom, čo si cením, no takmer hodinkou ničnediania sa mu to trošku vymklo z rúk. To je však jediné, čo môžem vytknúť. Potom sa už začali diať veci. Akcii skvelo dopomol skvelý strih a kamera, nehovoriac o efektoch. Hulk je sympaťák ako sa patrí a jeho postava patrí medzi moje naj v komiksových spracovaniach. Snáď sa pľasnú aj po pokračovaní. 75%.

Miliónový brouk (1980)

Je síce pravda, že Spencerovky neovplývajú hlbokými, premyslenými a skvostnými scenármi, no pravdou zase je, že vedia milo pobaviť a uvoľniť. Oddychový filmík s trochu kvalitnejšou pointou ako iné Budove filmy, veľa hluchých, naivných a pribrzdeným scén, no pre tú srandu je to aj tak fajný film. 75%.

Buď v klidu (2005)

Čistá Amerika! Príjemná somarinkové oddychovka s plejádou najrozmanitejších hviezd, ktoré by ste inak v jednom filme nečakali, v tých najnetradičnejších rolách. Celé je to tak správne uvolnené, že tie skoro dve hodinky aj napriek priemernému scenáru uplynú pomerne rýchlo a absolútne nenudia, hlavne vďaka roli Rocka a Cedrica. 75%.

Honey (2003)

A mám za sebou ďalšiu nervy drásajúcu, hlbokú a posolstvo nesúcu drámu :). Ťažko uveriť, že do podobných filmov sa vôbec snažia niečo podobné zakomponovať. Polovicu filmu je vyplnená nič moc nehovoriacimi tanečnými choreografiami a celkom fajn hudbou. Lenže to som si mohol zapnúť aj nejaký hudobný kanál a čumieť naň jeden a pol hodiny. Príbeh priehľadný ako najčírejšie sklo. Filmu pomáhajú len celkom príjemná herecké zoskupenie. 55%.

Krátký film o zabíjení (1987)

Film, ktorý viackrát chcieť vidieť určite nebudete a aj tak na vás zanechá hlboký, mrazivý a silný dojem. Nedoporučujem pozerať film v ťažkej, melancholickej nálade. To by som mohol rovno spáchať niečo podobné. Ťažko sa mi to komentuje. Proste silná, sýta káva. Až presýtená. 75%.

Dům u jezera (2006)

No ešteže to nebolo dlhšie. Originál som nevidel, ale po tomto námete si ho určite pozriem. To, na čom film staval, neboli dialógy, scenár, ale herci, pekná hudba. Je to čisto melancholická záležitosť, takže varujem vopred, so zlou náladou pred filmom nepozerať. Len ma štvalo, že už po polke filmu som vedel, ako to celé skončí. Nemám to rád. 55%.

Návrat oživlých mrtvol (1985)

Mozeeek! Tak tomuto ja vravím to pravé oživenie žánru. Perfektná, na nič sa nehrajúca jazda s pár podarenými vtipíkmi. Horroroví sú akurát zombíci, inak je to len šialené crazy napätie, ktoré nikoho nešetrí. Obzvlášť živých nie. Ale treba mať na to náladu. Hlavne nie náladu báť sa. A ak sa dá, nepozerať s trapným uvrešťaným českým dabingom :). 75%.

Rocky V (1990)

Podobný scenár už naozaj vypovedá o núdzi a totálnom nevedení si rady, len za účelom vyžgŕľať pár dolárov. Konieckoncov už ale na tento film nie som tak naštvaný ako som býval. Pretože 15rokov som sa nevedel spamätať z takéhoto nedôstojného zakončenia série. No prišiel Balboa a tento film mi ostal len ako ďalší zo série a hneď sa naň pozerám inak. Bitky fajné, snaha o zameranie na rodinnú drámu je totálne trápna, no je to Rocky. Zabite ma! 75%.

Maximální limit (2005)

Nie vždy sa to podarí a obvykle je to pomerne ťažký cieľ. Caruso sa do toho pustil akoby hlavou proti múru a výsledok sa mi dosť (!) páčil. Komediálna stránka perfektne nadľahčuje jemnú dramatickú líniu a thrilleru dáva pevný nadhľad. Navyše spracovanie tak konzumné, že nepotrebujeme byť odborníkmi, aby sme sa v tomto svete vyznali. A navyše, Matthew a Al boli senzační. 80%.

Rituál (2006)

Neznalosť originálu predurčila moje dojmy z filmu k nezaujatosti, ktorá hovorí, že pokiaľ sa nenecháte strhnúť negatívnymi vplyvmi, tak sa vám bude tento snímok páčiť. Minimálne budete považovať námet za originálny a záver vás vytrhne zo sedačky. Inak to má samozrejme veľa dier a veľmi sa to vlečie, ale Cage bol pomerne obstojný. 60%.